reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

reklama
Witajcie dziewczyny ...
Mój synek skończy za tydzień 6 miesięcy ... odkąd skończył 11 tygodni przesypiał ślicznie całe noce ... na początku piątego miesiąca zaczął się budzić 2 - 3 razy ...ale pogłaskany usypiał ... niestety od tamtej pory jest coraz gorzej ...
nie jestem mamą panikującą .. mały zasypia sam pięknie po kąpieli w łóżeczku ..
Nie lecę na każde kwękanie ...
Od jakiegoś czasu doszło do wstawania co dwie godziny i to bez cyca ani rusz ...ewidentnie woła pierś ... w pokoju ma wietrzone, nawilżacz powietrza.. dużo spaceruje i jak mówiłam pięknie sam usypia ,,, mówię dobranoc.. wychodzę z pokoju a on przytula misia i za chwilę smacznie śpi ..
Jestem wykończona .. widzę, że idą mu zęby .. ale dawanie cyca co 2 .. 1,5 godziny w nocy ..
Wprawdzie w dzień mały ostatnio je BARDZO szybko .. nie ma czasu ..
nie wiem co robić ...
nie chcę go uzaleznić od cyca a z drugiej strony wiem, ze potrafi sam usnąć ...(to też się zdarza w nocy) i zdecydowanie woła pierś ...im starszy tym gorzej ..a myślałam, że ze snem odwrotnie ..
Wyć mi się chce po dzisiejszym nocnym maratonie ...
 
chyba to nie jest do mnie pytanie ... chociaż bezpośrednio pod moim postem ...
mój synek za tydzień skończy 6 miesięcy napisałam na początku ...
 
Witaj. Ja też mam synka, który skończył 2 dni temu 4 miesiące. I chyba mam ten sam problem. Karmię tylko piersią i myślę że tak musi zostać dopóki mały nie skończy 6 miesięcy. Dodam tylko, że do tej pory Kacper wstawał w nocy raz góra dwa, a od kilku dni wstaje nawet 4 razy.Myślę, że nie jest to jednak powód tego, że się nie najada. Zastanów się czy ostatnio nie zmieniłaś pory kompania czy jakiegokolwiek z wieczornych rytuałów?Mój synek kilka razy był wykąpany o pół godzinki wcześniej co wiązało się z wcześniejszym cycuniem na dobranoc o oto efekt. Butli bym nie polecała. Rozmawiałam z lekarzem i stwierdził, że nie powinno się wprowadzać żadnych nowości do diety dziecka do 6 miesiąca jeżeli jest karmione piersią. Spróbuj znaleźć przyczynę tego częstszego wstawania ( może po prostu potrzebuje więcej czułości) Pozdrawiam
 
Oj skąd ja znam ten dylemat.... mimo tego co się czyta że "każda matka jest w stanie wykarmić swoje dziecko" itd, dla mnie karmienie piersią było dość stresującym okresem ponieważ mój synek był wiecznie nie najedzony, płacz, krzyk itd. Nie chodziło o żadne kolki ani tego typu sprawy... Wytrzymałam tak kilka miesięcy choć i w tym czasie zdarzało się go dokarmić butlą, ale nie codziennie.
Pamiętam że gdy miał ok. 4-5 miesięcy nadal trwałam na stanowisku, że cyc i tylko cyc, cóż z tego gdy zaczęły się takie noce, że mały wisiał mi przy cycu dosłownie przez całą noc..... co odczuwałam zamiast cudownej więzi matki karmiącej z dzieckiem? Zmęczenie, ból pleców oraz rosnącą irytację. Chodziłam na rzęsach. W naszym przypadku od momentu wprowadzenia butli przed snem dziecko zaczęło ładnie spać. Powiedzmy jedna pobudka w ciągu nocy.Wcale nie odzwyczaił się od piersi - ssał do ukończenia 9 miesięcy, kiedy to sam postanowił się odstawić.
Maks mimo dokarmiania nie ma żadnych alergii, jakichkolwiek problemow ze zdrowiem itd.
Moje plany związane z drugą dzidzią są takie: owszem pierś ale nie za wszelką cenę. Na pewno nie będę mogła pozwolić sobie na leżenie z dzieckiem godzinami w łóżku żeby "pobudzić laktację" (przy Maksiu jakoś się skubana nie dała pobudzić :baffled:). Jeżeli będzie taka potrzeba, będę dokarmiać.
Decyzja oczywiście należy do każdej mamy.
POzdrawiam!
 
Moja Nadinka ma prawie roczek a zdaża się że w nocy budzi się co godzinę. Też karmię piersią. Ppowiem ci tylko tyle: ciesz się każdą chwilą
 
Nie próbowałam .. On nigdy nie ssał smoka ...
Spróbowałam dziś na kolację podać pożywniejszy posiłek zamiast cyca ... miksowane jedzonko ... (wczoraj spróbowałam w ciagu dnia i dobrze przyjął)

Zobaczę jak będzie ...
Do tej pory był tylko na piersi ... może już mu nie starcza ...
 
reklama
Co prawda mój Bartoszek nie je co godzinę tylko dwa razy w nocy ale czy to nie jest tak że w wieku 3-4 miesiecy następuje skok rozwojowy i dziecko potrzebuje wiecej mleczka>
 
Do góry