reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nocne pobudki

Jezeli masz pewnosc ze Twoja pociecha nie jest glodna to lepiej wziasc ja na przetrzymanie...moja corcia podobnie budzila sie w nocy z wolaniem <mama mlesio> ale nie ulegalam,siedzialam przy lozeczku glaszczac mala a jezeli miala napady histerii to poprostu bylam obok niej i jej nie ruszalam.Zapewniamy naszym pociechom wystarczajaca ilosc kalorii przez dzien wiec nie dokarmiajmy ich przez noc - ze wzg na ich zdrowie , nawet jezeli nasze dzieci konkretnie wolaja o mleko...to jest sytuacja podobna jak z usypianiem,trzeba nauczyc nasze dzieciaczki ze noc to pora do spanka a nie do jedzenia - oczywiscie pisze o tych starszych pociechach.A z wlasnego doswiadczenia zauwazylam ze moja mala teraz z wielka ochota wypija butle mlesia na sniadanko,o czym wczesniej moglam pomarzyc.....
Zycze wytrwalosci dla drogich mam
 
reklama
Hej,nie przejmuj sie mój synek skonczy 3 latka za 2 miesiace.Jak do tad nie udało mi się jeszcze oduczyc go nocnego picia,ale wiem co czujesz bo ja przezywam dokładnie to samo.Ale ja teraz stawiam mu kubeczek z piciem obok łóżka,jest to "jakieś" rozwiązanie,choc nie do konca dobre bo jak wypije juz wszystko,to zwleka sie do naszego łózka i krzyczy zeby mu zrobic nowe.Tak że jak widzisz nie jesteś z tym problemem sama.A może wreszcie któraś z mamuś poradzi jak oduczyć dziecko nocnego picia.
 
moja Paulinka ma 21 miesiecy i do tej pory przespala doslownie kilka nocy bez budzenia sie.zasypia najedzona i spokojna kolo 20:00 a pobudki z placzem i wolaniem zaczynaja sie kolo 1-2 w nocy i tak do 5-6 razy na noc jezeli spi u siebie w pokoju ale gdy wezmiemy ja do siebie do lozka spi do okolo 7 bez rzadnych problemow.juz nie wiem co na to poradzic-chyba zostaje tylko przeczekac...
 
Dawidek ma 16 m-cy i do niedawna podawalam mu mleko w nocy jak sie budzil...ale ostatnio zamiast mleka podaltak przez 3 noce i juz sie nie budzi na jedzonko:-)...
co najwyzej zaplacze przez sen jak mu smoczek z buzi wypadnie ale wtedy wystarczy mu go dac(czsami sam go znajdzie wklada do buzi i spi dalej)....
 
Do góry