reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnik - przyjaciel czy wróg?

NikaMD

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2006
Postów
2 248
Miasto
Warszawa
Jak tam dziewczyny u Was przebiega edukacja nocnikowa? Uczycie już maluchy siadania na nocnik? Macie jakieś sukcesy? U nas z tym nie najlepiej, jedyny plus to taki, że mały siedzi na nocniku, ale jeszcze nic nie zrobił :baffled:
 
reklama
No to odpisuje. :cool2: :-p

Zuzia,jak ma usiasc na nocniku,robi sie sztywna,haha. :-p :-D :baffled: Zauwazylam,ze dluzej siedzi na kibelku. ;-) Tyle,ze to sa narazie proby takie "na sucho". Musze pomyslec o kupnie nakladki na wc albo o grajacym nocniku... Moze to Ja jakos skusi do czestszego siadania? :sorry2: :confused:
Ale tak sobie mysle,ze narazie nie bede Jej zmuszac... Bo kurcze tak mi sie zrazi,ze w ogole nie bedzie chciala siadac. :-( Poczekam do lata,jak bedzie juz starsza i bedzie sobie biegac po ogrodku w majtach... Postawie Jej nocnik i moze skuma,ze jak nie chce by bylo mokro w dupcie,to trzeba usiasc na "tronie" i sie tam zalatwic... :confused: :sorry2: Mam nadzieje,ze pogoda Nam na to pozwoli. :-p A jak nie,to bedziemy kombinowac w domku jakimis roznymi sposobami. ;-)
 
U nas z nocnikowaniem jest podobnie jak u Zuzi. Filip nie lubi siedzieć na nocniku z gołą pupą i ja mam podobny pomysł, żeby uczyć go jak będzie ciepło. Na razie usiądzie dosłownie na 2 sekundy i wstaje. Raz udało mi się przetrzymać go może z 5 min. oczywiście bez rezultatu. Ale zmuszać go nie będę żeby się nie zraził.
 
U nas jest to samo co u Zuzi i Filipka. Kamilek nie usiedzi. W spodniach usiądzie a już z gołą dupką nie. też poczekam na cieplejsze dni. Wyczytałam że dziecko 18 miesięczne już rozumie że trzeba się załatwiać na nocniku więc poczekam jeszcze do kwietnia :-);-)
 
U nas było tak że malutki tez nie chciał siedziec gołą pupką na nocniku, w spodenkach i pieluszce to owszem chetnie :tak:, aż któregoś dnia zaczęlismy sie go pytac czy usiądzie na nocniku gołą pupą, i on na to "tja", mówilismy mu, że jak posiedzi to w nagrode przykleimy mu naklejke na bluzeczkę, usiadł, posiedział chwilę dosłownie 30 sekund, wstał i pokazał żeby mu nakleic nakleję :-D:-) nakleilismy. Na tym się skończyło. natepnego dnia znów spróbowalismy i znów posiedział tym razem troszke dłużej bo dalismy mu jeszcze cistko do rączki. Następnego dnia siedział juz z 15 minut, bo miał dodatkowo gazete i długopis i sobie mazał po niej :tak:. I tymi oto sposobami przyzwyczajamy Michasia do nocnika ;-):-)
 
Moja Anielka na nocniczku siada, ale tylko kilka razy udalo jej sie zrobic kupke ale t dlatego, ze byłam czujna. Na nocnik "chodzi" z ksiązka:baffled: jak tylko ją posadze zaraz sie domaga książeczki albo wstaje idzie po nia i siada :baffled:
Co do nauki siusiania to mam tak jak większośc z Was - czekam do lata - myślę tak jak napisała AGUTKA mam nadzieję, że jak parę razy siknie w majteczki to skuma o co w tym siusianiu chodzi.

A odradzam grające nocniki - moja siostrzenica tak sie wystraszyła, że trzeba było całe oswajanie z nocnikiem zaczynać od nowa i trwało to owiele dłuzej bo sie bała.
 
Macius siada na nocnik na pol minuty po czywm wstaje, by znowu usiasc. I tak potrafi przez 15 minut. Ale jeszcze ani razu nic nie zrobil :(. Ale jak bedzie juz cieplej na dworze i w domu, to bede mu zdejmowac pampersa i przyuczac juz tak na dobre. Ale chyba kupie mu nakladke na wc, bo on bardzo lubi spuszczac wode w wc, wrzucac papier itd. Moze zechce mnie nasladowac. Zobaczymy.
 
Za to moje Dziecię kocha nocnik :tak::-) Oliwia moglaby na nim siedziec godzinami, cale dnie, uwielbia to :-D szkoda tylko ze nigdy nic tam nie robi :baffled::-D

Co do nakladki na wc to jak chcialam ja posadzic to sie tak rozplakala ze szok :-(poprostu sie tego boi, ale na ziemi na niej siada :confused: lubi tez jak ja podtrzymuje i siedzi na normalnym sedesie :-) ale tylko siedzi :baffled::-D

Czekamy na lato! :-p
 
Przemko za to chętnie siada ale tylko i wyłącznie na naszej toalecie:dry:na widok nocnika beczy i ucieka.
My również czekamy na lato- w wiadomym celu:-):-p;-)
 
reklama
Ja tak ja wy czekam na lato.Teraz od kilku dni sadzam Pati odrazu po obudzeniu na nocnik i robi siusiu.Raz czy dwa zrobiła też kupę.W ciągu dnia siada ale dla zabawy.Czsami sama zabiera nie do łazienki i pokazuje na nocnik,poczym ściąga rajtuzki.
 
Do góry