reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nowa praca i ciąża

Witam,

Mam pytanie odnośnie zasiłku chorobowego wypłacanego na L4 w trakcie ciąży. W mojego pracodawcy pracuję od grudnia 2008. Do końca października 2010 pracowałam na umowę zlecenie, nie miałam odprowadzanych składek bo byłam studentką. Od listopada 2010 pracuję na umowę o pracę na cały etat (u tego samego pracodawcy). Niedawno dowiedziałam się że jestem w ciąży, lekarz kazał zastanowić mi się czy chcę L4 na okres 2 miesięcy z racji okresu grypowego (dojazd 1h zatłoczonym autobusem do pracy) - w szczególności że kilka miesięcy temu poroniłam na skutek infekcji grypowej na samym początku ciąży. W jaki sposób będzie wypłacany zasiłek chorobowy przez ZUS po okresie 32 dniach skoro podstawą jest średnie wynagrodzenie z 12 miesięcy. Czy będzie mi się liczyć wynagrodzenie z okresu kiedy pracowałam na umowę zlecenie czy tylko suma za 3 miesiące z umowy pracę podzielone na 12 miesięcy ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz.
 
reklama
Do góry