reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

tormentiol tez jak najbardziej polecam,bo działa bardzo szybko,na jakiś czas pozbyć się nawilżanych chusteczek,do wycierania tylko namoczone w wodzie gotowanej waciki.
 
reklama
Dziekuje Wam bardzo, dziewczyny!
Nabawil sie odparzenia, bo dostal biegunki. Zadzwonilismy juz do lekarza dzisiaj (ojciec mojej przyjaciolki z liceum), bo nic nie bylo lepiej (ani z biegunka ani z odparzeniem) a biegunka juz trzeci dzien.
Pediatra stwierdzil, ze prawdopodobnie jakis rotawirus i trzeba koniecznie zmienic diete, aby sie zmienila kwasowosc stolca. Zakazal owocow, soczkow, ograniczyc weglowodany. No i elektrolity podawac i probiotyk.
Na rany kazal smarowac gencjana i potem masc na odparzenia na to. Ale ze odparzenie nie zniknie dopoki kupa kwasna bedzie. Po popoludniowym kryzysie na szczescie juz nie bylo i od razu pupa lepiej wyglada. Posmarowalam ta gencjana i zobaczymy jutro. Jak cos to jeszcze kupie ten olej lniany albo tormentiol.
Niby Adam byl szczepiony na rota, ale doktor mowi, ze to tylko wybrane szczepy. Uczulil ze najwazniejsze jest nawadnianie, bo jak przyjdzie odwodnienie to tylko wtedy kroplowka w szpitalu zostanie :-(

Wiec dajemy te elektrolity (Hydronea), ale Adam nie chce pic, bo dali mi jakis paskudny cytrynowy (innego nie mieli)
Najlepsze tylko to, ze pediatra nam poradzil przed telefon za darmo ;-)
Stwierdzil, ze nic innego by nie doradzil twarza w twarz. Ale w sumie sensownie calkiem mowil. Nic dziwnego, ze ma opinie najlepszego pediatry w okolicy...

Dzieki jeszcze raz!
 
ELIZA i jak tam? mam nadzieje, że zdecydowanie lepiej się już Adaś miewa i że odparzenia ładnie schodzą.
 
Eliza jak malutki? Mam nadzieję, że dziś lepiej z tymi odparzeniami? I jak się czuje? Ten rota to chulerswto jak niewiem co i szkoda, że szczepionki na niego tyle kosztują a nie chronią.Ja tez bym Ci poleciła olej lniany, jak u nas czerwona pupa była tym nim smarowałam i jak ręką odjął.

Dzięki dziewczyny za rady odnośnie kolek Polci. I jak pisałam, nie do końca jestem przekonana o nich, bo są dni, że dziecka cały dzień nie ma i ani kwęknięcia nie słychać a w innych dniach to troszke popłacze, ale nie ma TAKICH płaczów jak były( ale nie zachwalam, bo pewnie dziś płakusiać będzie). Nice dajemy SAAB simplex i chyba jej pomaga, do tego termoforek , masaże itp itd.
 
Dzieki dziewczyny! Dzis wreszcie lepiej. Biegunka chyba ustapila, bo kupa byla jedna i calkiem normalna. Do tego maly ma apetyt i dobry humor.
Niestety, z odparzeniem to nie taka latwa sprawa, bo porobily mu sie zywe rany na pupie. Smaruje tym olejem lnianym i chyba powoli cos tam lepiej, ale narazie jakiejs drastycznej poprawy nie ma. Doszlo do tego ze zmiany pieluszki wymagaja nas dwojga i odbywaja sie przy akompaniamencie wielkiego ryku. Dzisiaj troszke lepiej z tym, bo tatus tak sie stara byc delikatny, ze nawet dziecko docenilo :-p

Nadal trzymamy diete lekkostrawna i podaje mu duzo probiotyku i elektrolity. Wczoraj udalo sie przemycic troszke Smecty.

A parafine to jak sie aplikuje na odparzenia? Normalnie sie nia pupe smaruje? Nigdy o tym nie slyszalam...

Sarisa, no i jak Pola dzisiaj? Mam nadzieje, ze nie bylo placzu...
Ja tam sie na kolkach nie znam, ale skoro nie codziennie jest placz, to chyba jednak nie to.
 
ELIZA cieszę się, że już lepiej. Tak sobie jeszcze gdybam, że może byście Adasia bez pieluchy trzymali? Może jak pupa będzie ciągły dopływ powietrza miała to szybciej te rany poznikają?
 
reklama
Eliza cieszę się, że Adaś ma się lepiej i Makuc ma rację, jeśli to wykonalne to niech bez pieluszki śmiga ile wlezie. Żadna rana otwarta nie lubi przykrywania/okładania/zbędnego odzienia, dłużej się wówczas goi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry