reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy w 20 tygodniu

Przekrecanie sie w nocy z boku na bok to dla mnie lekki problem :) za to ja doswiadczam wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Przed sikaniem i po nie czuje ze jeszcze troche leci. Podkladam podpaski bo wkladka wszystkiego nie zatrzyma. Czasem po nocy podpaska jest dosc mokra . Nie wiem co z tym fantem
Mam to samo od początku ciąży [emoji27] obszczymurek jestem straszny . A to dopiero prawie 18 tydz

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Koniec końców wybrałam się do szpitala w sobotę po tym jak z bólu nie mogłam wysiąść z auta. Ginekolog powiedziała, że wszystko jest w porządku, to wiązadła i rozciągająca się macica. Było to kilka dni temu i z perspektywy czasu stwierdzam, że dodatkowo dzidzia musiała mi się konkretnie ułożyć w prawym boku, bo teraz czuje że jest bardziej po środku i ból już nie jest tak silny:)
 
Kupuje podpaski bella albo tena na nietrzymanie moczu :) jak sie zdarzy to nie czuc zapachu coz musimy jakos to przechodzic
Ja mam wkłatki, na szczęście wystarcza. Już mam patent , wysikam się wstaję i szybko siadam. Pęcherz daje się oszukać i sika drugi raz do wc. Kupiłam sobie żel antybakteryjny żebym jak jestem na mieście nie musiała myć rąk bo znowu sikam gdy szumi [emoji15]

Napisane na Lenovo A5500-H w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pod wieczór czuje taki hmmm jakby ciężar w dole brzucha. A tak to tylko te biodra i kolana bolą [emoji17][emoji17][emoji17]

U mnie nietrzymanie moczu pod koniec pierwszej ciąży się pojawiło gdzieś w 8 miesiącu przy kichaniu. Teraz jeszcze jest w miarę... jeszcze [emoji17]

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
To ja mam tylko przy kichaniu, że coś tam poleci :/ i nie umiem tego zahamować. A ćwiczycie mięśnie kegla? ja odkąd pamiętam w szkole,w pracy zaciskam "zwieracze" teraz też :p
 
Mamusie czy Wy też macie problemy z płynnym poruszaniem się? Tzn. kiedy wstaje, kiedy siadam muszę to robić powoli bo odczuwam lekki ból w podbrzuszu. Wczoraj z mężem współżyłam i po, czułam ból w prawym boku. Dzisiaj rano standardowo czułam ruchy maluszka ale ból kiedy się ruszam nadal występuje. Podobnie w nocy z przekręcaniem się z lewego na prawy bok. Muszę to robić ostrożnie najlepiej bez używania mięśni brzucha.
W poniedziałek będzie u mnie 20 tydzień. We wtorek byłam u lekarza, powiedziała że wszystko jest w porządku.

Hm...kiedys czytalam nieco na ten temat. W mojej poprzedniej ciazy balam sie wspolzyc z mezem, bo obawialam sie poronienia lub innych przykrych skutkow, duzzo razy konsultowalam sie z lekarzem, czytalam na wielu forach, stronach internetowych i chyba tutaj wlasnie znalazlam cale kompendium wiedzy na ten temat: Link do: Seks w czasie ciąży jest niebezpieczny i może wywołać poród - mit obalony moze czegos nowego sie dowiesz, ja wynioslam sporo wiedzy raczej. Pozdrawiam :)
 
Przekrecanie sie w nocy z boku na bok to dla mnie lekki problem :) za to ja doswiadczam wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Przed sikaniem i po nie czuje ze jeszcze troche leci. Podkladam podpaski bo wkladka wszystkiego nie zatrzyma. Czasem po nocy podpaska jest dosc mokra . Nie wiem co z tym fantem
Kunalesna sprobuj w trakcie siusiania przerywac siusianie. Np 2-3x... mysle ze mozesz miec slaby zwieracz a jak ciaza naciska to tym bardziej. Mi mama zawsze mowila by tak cwiczyc ze to sie przyda i teraz i na czas menopauzy kiedys ;)
 
Przekrecanie sie w nocy z boku na bok to dla mnie lekki problem :) za to ja doswiadczam wstydliwego problemu jakim jest nietrzymanie moczu. Przed sikaniem i po nie czuje ze jeszcze troche leci. Podkladam podpaski bo wkladka wszystkiego nie zatrzyma. Czasem po nocy podpaska jest dosc mokra . Nie wiem co z tym fantem
ćwicz w ciągu dnia mięśnie, tak jak byś chciała zatrzymać siusiu, zaciskasz trzymasz około 10 sekund i puszczasz. mozesz popróbować w czasie sikania a pózniej powtarzac kilkanacie razy w ciagu dnia, po kilku dniach takich cwiczeń powinnaś poczuć różnice.
 
reklama
Ja pisałam do La Roche Posay i odpisali mi, że można tego kremu używać w ciąży [emoji4]

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
Też go używam, i jest naprawdę dobry. I mimo że mam atopowe zapalenie skóry gdy dopadł mnie okropny tradzik pomagał wyleczyc brzydkie krostki a za jednym razem nie wysuszał moich suchych plamek na policzkach. Ja stosuje jeszcze do mycia twarzy żel Avene Cleanance, i jak po większosci zeli mam odczucie sciągniętej skóry i pieczenia twarzy, ten oczyszcza super a jest na tyle delikatny ze nie powoduje takiego uczucia.
 
Do góry