reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
My Bambino używamy do codziennej ochrony pupci, a jak zaczerwieniona to tak jak pisałam wyżej, najczęściej Alantan Plus, a w przypadku większego odparzenia Tormentiol.
 
reklama
A ja polecam iść do lekarza i poprosić o receptę na maść chłodzącą. Robiona w aptere na recepte idealna na odparzenia, suchą skórę, zarówno dla noworodka, starszego dziecka oraz rodzica.
 
ja rowniez polecam tormentiol jest to jedyna masc ktora sie u nas sprawdzila jedna nocka po grubo nasmarowanej pupci i rano odparzenie wyglada juz duuuzo lepiej sudocrem raczej zapobiega niz leczy (choc z tym tez roznie bywa ) natomiast nivea na odparzenia u nas sie nie sprawdza
 
Cześć, mojej córeczce pojawiły się w pachwinach drobne odparzenia. Używałam Sudocremu mimo to zrobiło jej się coś takiego.
Czym to "naprawić" ? Dużo dobrego słyszałam o Linomagu. Co Wy na to ?
Bepanthen, alantan, Nivea - krem przeciw odparzeniom, mąka ziemniaczana, krochmal, w złym stanie tylko i wyłącznie gencjana - właściwości znane od wieków :) rynek jest zawalony środkami, różnią się ceną, opisem na ulotce, wyglądem, ale składniki wszystkie mają takie same :) Oprócz mąki i gencjany :)
 
ja rowniez polecam tormentiol jest to jedyna masc ktora sie u nas sprawdzila jedna nocka po grubo nasmarowanej pupci i rano odparzenie wyglada juz duuuzo lepiej sudocrem raczej zapobiega niz leczy (choc z tym tez roznie bywa ) natomiast nivea na odparzenia u nas sie nie sprawdza

I bardzo źle robisz, bo tormentiol zawiera kwas borowy -który się wchłania przez skórę z błon śluzowych i skóry!, a takowego nie można stosować na dzieciach od 3 r.ż ..dodatkowo może podrażniać zmienioną chorobowo skórę. Kwas borowy ma wysoką toksyczność :/ W PL walczono by go w ogóle bez recepty nie sprzedawać! tym bardziej do stosowania przed 3,r.ż!
 
I bardzo źle robisz, bo tormentiol zawiera kwas borowy -który się wchłania przez skórę z błon śluzowych i skóry!, a takowego nie można stosować na dzieciach od 3 r.ż ..dodatkowo może podrażniać zmienioną chorobowo skórę. Kwas borowy ma wysoką toksyczność :/ W PL walczono by go w ogóle bez recepty nie sprzedawać! tym bardziej do stosowania przed 3,r.ż!

Popieram, nie wolno stosować tormentiolu u małych dzieci, bo zamiast pomóc można zaszkodzić! Tak samo jest z linomagiem, zielony jest bez kwasu bornego i ten można stosować u dzieci.
Najlepiej jednak często zmieniać pieluchę, wietrzyć pupę, myć zamiast chusteczkami jednorazowymi, wodą z delikatnym mydełkiem, przed zapakowaniem w pieluchę bardzo dobrze osuszyć skórę i zasypać mąka kartoflaną.
Mi położna polecała też przemywanie naparem z kory dębu, ale moja córka nie ma odparzonej pupy nigdy, więc nie musiałam próbować.
A jak już nic nie pomoze udaj się po poradę do pediatry.
 
reklama
Mnie wszyscy polecają tormentiol na odparzoną dupkę, ale przeczytałam, że nie można u noworodków :( no i ja już nie wiem... bo dupka cała czerwona - tzn rowek, i nic nie pomaga, ani linomag, ani bephanten, ani mąka ziemniaczana. Spróbujemy dziś ostro powietrzyć dupcię.. może pomoże.. ehh.. biedna małą dupka
 
Do góry