reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie

Dołączył(a)
18 Sierpień 2022
Postów
11
Dziewczyny chciałam się dowiedzieć na temat odpieluchowania. Syn w listopadzie kończy 3 latka i od 3 dni zauważyłam że sam ciągle ściąga pampersa siada często na nocnik i robi siku i kupkę potem idzie do łazienki wylewa do sedesu i spuszcza wodę po sobie czy to możliwe że właśnie teraz jest już gotowy na odstawienie pampersa ?
 
reklama
No skoro sam tak chetnie wszystko robi to masz juz polowe drogi za sobą wiec smialo mozesz pampersy odstawic i towarzyszyc synkowi w reszcie procesu:)
 
Jeśli Twój syn ogarnia w dzien to o w nocy powinno być ssucho. Dla pewności wkladalabym przez kilka nocy, a jak będzie sucha to więcej nie.
Tak robiłam przy 2letnim synu
 
Ja mam 2,5-latka odpieluchowanego w dzień. W nocy już nie sikał, ściągnęłam pieluchę, poszedł do przedszkola, zaczął zmowu, pielucha wróciła. Zwłaszcza, że ani razu nie zawołał zanim zaczął. Albo nawet jak już zaczął, ale żeby skończył na nocnik. Wołał już po.
 
A jak to w nocy nwm czy jeszcze zakładać mu pampersa czy też zostawić go bez
Nocne odpieluchowanie to zupełnie odrębna sprawa od dziennego. Może minąć kilka miesięcy od odpieluchowania w dzień, póki dziecko odpieluchuje się w nocy. Na to drugie nie mamy w ogóle wpływu, to kwestia czysto fizjologiczna. Organizm musi dojrzeć, mieć wystarczająco duzy pęcherz, wydzielać odpowiednie hormony zagęszczające mocz itd.
Zdjąć pampersa w nocy powinno się najwcześniej po co najmniej 2 tygodniach suchych nocy, gdy dziecko samo już budzi się na siku. Nie „pomaga” się dziecku w nocnym odpieluchowaniu, np. przez wysadzanie dziecka na śpiocha na nocnik tylko szkodzimy, bo nie dajemy szansy pęcherzowi aby się rozciągał.
 
reklama
Z tego co wiem odpieluchowanie w ciągu dnia i nocy to trochę inne tematy, ponieważ siusianie w nocy ma częściowo podłoże hormonalne.
 
Do góry