reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie - krok po kroku.

I tak ciągle? A w nocy, jak ? Nie bylo takiego przypadku u was w rodzinie ?
Nie było, u mnie w rodzinie niemowlęta aniołki, tylko śpią i jedzą. Mam kuzyna z autyzmem, i dalekiego z adhd, ale nie wiem czy to ma znaczenie.
W nocy do sylwestra było tragicznie, ryk cały czas. Od tego dnia jest trochę lepiej, zaczal zasypiać w inny sposób 🙏 i lepiej śpi w nocy, ładnie spi w dzien. Ale jest ciągle niezadowolony, zły, płacze, rzuca wszystkim. Płacze gdy ktoś wychodzi itp
 
reklama
Nie było, u mnie w rodzinie niemowlęta aniołki, tylko śpią i jedzą. Mam kuzyna z autyzmem, i dalekiego z adhd, ale nie wiem czy to ma znaczenie.
W nocy do sylwestra było tragicznie, ryk cały czas. Od tego dnia jest trochę lepiej, zaczal zasypiać w inny sposób 🙏 i lepiej śpi w nocy, ładnie spi w dzien. Ale jest ciągle niezadowolony, zły, płacze, rzuca wszystkim. Płacze gdy ktoś wychodzi itp
Przykro mi... może to jakiś etap buntu? Nie radzi sobie z emocjami... a próbowałaś z innej strony ugryźć to. Nie zwracać uwagi, że jest niezadowolony, tylko zabawić go czymś? Taniec, śpiewanie?
 
Przykro mi... może to jakiś etap buntu? Nie radzi sobie z emocjami... a próbowałaś z innej strony ugryźć to. Nie zwracać uwagi, że jest niezadowolony, tylko zabawić go czymś? Taniec, śpiewanie?
Etap ten trwa od urodzenia (krzyk, płacz, niezadowolenie).
Staram się tak właśnie robić, chyba że mię mam już siły, wtedy ignoruje, bo np krzyk, moja złość, czy nawet zwrócenie mu uwagi powoduje jeszcze większy płacz i lament.
 
@DropKick , byliście u fizjoterapeuty? Mój tzw nieodkładalny mały, mający mega problemy ze snem do 18 miesiąca 🙄 ma problemy z napięciem mięśniowym. Ćwiczymy do teraz (prawie 4 lata ma), a jeszcze długa droga przed nami.
 
@DropKick A tak samo jest jak zostanie sam np. z tatą lub babcią?
Z tatą jest jeszcze gorzej, tzn nie zostaje z nim nigdy sam ale jak np wraca z pracy i jesteśmy w 3. Z nikim innym raczej też nie zostaje, parę razy się zdarzyło że był pod czyjąś opieką na godzinę czy półtorej.
@DropKick , byliście u fizjoterapeuty? Mój tzw nieodkładalny mały, mający mega problemy ze snem do 18 miesiąca 🙄 ma problemy z napięciem mięśniowym. Ćwiczymy do teraz (prawie 4 lata ma), a jeszcze długa droga przed nami.
Nie, nie moglam sie zgrać z fizjo. A raczej ona z nami. Regularnie jezdzilismy tylko do osteopaty, ale miałam mieszane uczucia, i zaprzestaliśmy.
 
@DropKick a nie masz możliwości wyjechać do kogoś na parę dni? Do mamy, kuzynki, ciotki, przyjaciółki? Zobaczysz, jak w innym miejscu zachowa się Twój synek i sama odetchniesz. Choć pewnie boisz się, że będzie jeszcze gorzej, ale kto wie, może własnego syna nie poznasz? 😊

Co do odpieluchowania, mój ma 16 miesięcy prawie i nawet o tym nie myślę jeszcze. Wiem, kiedy dziecko daje sygnały, że jest gotowe, ale u mojego tego nie ma jeszcze. Nocnika też nie posiadamy i nie wiem czy jakiś mini znajdę. Mój syn ma taką drobniutką dupkę, że w każdy normalny by wpadł 🙈
 
Hej,
Jak udalo wam się odpieluchowac dziecko? Kiedy rozpocząć? Po czym poznać że dziecko jest już gotowe? No i jak się za to zabrac? Do tej pory posadziłam mojego syna (17 msc) kilka razy na nakładce na wc, ale wyciąga rączki i zaczyna się wkurzać, nie chce siedzieć. Jak zachęcić? Jestem zielona w temacie. Kiedy pytam kolezanek jak udało im się odpieluchowac dziecko każda odpowiada mi że to zasługa mamy/teściowej 😏 więc nie mam o tym pojęcia, dlatego chciałabym poznać wasze historie.
17 miesięczne dziecko jest za małe.
Serio gotowość pojawia się najwcześniej koło 18 miesiąca, często dopiero po skończonych 2 urodzinach.
Poczekalabym aż dziecko nauczy się sygnalizować, ze robi siku/kupę.

Do tego książeczki - Pucio czy Jadzia w temacie nocnikowym.

I cierpliwość. U nas odpieluchowanie w 3 dni, córka sama załapała i chciała. Miała niecałe 2 lata.

Ps nocnik jest lepszy niż nakładka, jeśli nakładka to musi być stabilne podparcie dla nóg ;)
 
Jedno i drugie 😅 mój mały znowu ciiiiąąągle płacze
Przykro mi 😞 mój starszy też jest płaczek, ale tulenie do mamy zawsze wystarcza, żeby uspokoić. On się dosyć długo budził z płaczem, z każdego spania. Z 2 lata? Córa za to wielki śmieszek. Od 1 do 3 w nocy najlepiej 😕 a mówi coś już Twoje dziecko? Nie dowiesz się, co przeszkadza?
 
reklama
Przykro mi 😞 mój starszy też jest płaczek, ale tulenie do mamy zawsze wystarcza, żeby uspokoić. On się dosyć długo budził z płaczem, z każdego spania. Z 2 lata? Córa za to wielki śmieszek. Od 1 do 3 w nocy najlepiej 😕 a mówi coś już Twoje dziecko? Nie dowiesz się, co przeszkadza?
Tak, mówi. Sssss jak wąż i chrum chrum jak świnka 😂😂
 
Do góry