reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Ja też bym tak nie łączyła.

A co do mieszania to zastanawiam się czy mogę wymieszać swoje mleko odciągnięte np. o 8 rano z tym które odciągnę dwie godziny później?
Znalazlam wczoraj stronke komitetu na rzecz upowszechniania karmienia piersia i tam pisao ze mozna nawet zbierac mleczko z calego dnia, wazne tylko zeby było z roznych faz karmienia. Gratuluje cycusiania

Witajcie :-)
Nie poddawaj się kochana... A z tego co wiem można mieszać mleczko modyfikowane ze swoim własnym. Tak przynajmniej moje znajome robią i maluchom nic nie jest :-)
My Zosię kąpiemy codziennie... To cały rytuał i wiesz... może to głupie, ale Hubert ma 3,5 roku a i tak jest codziennie kąpany.. Rzadko odpuszczamy jego kąpiel ...
Nie poddaje sie, w nocy jadla tylko z cyca, ale to bylo na spiaco, jak nie spi to za chiny nie moge jej cyca wsadzic do buzi, chyba sie na niego obrazila. bede probowac karmic na śpiocha a jak nie to odciagnietym.
My tez kapiemy codziennie, przewaznie ja kapie, ale jak jest maz to on przejmuje obowiazek i fajnie bo umie ja kapac tez na brzuszku, a to jej sie podoba, ja raz sprobowałam i mała walnela twarza w wode:zawstydzona/y:.
a chłopaki maja juz prawie 9 lat i tez codziennie sie pluskaja
 
reklama
we wloszech mowia zeby dziecko kapac rano i codziennie a ja kape malego okolo 20 pozniej daje butle i dziecko mi przesypia prawie cala noc budzi sie tylko na butle albo jak zbliza sie godzina kiedy tatus wychodzi do pracy przecierz trzeba sie pozegnac a pozniej zasypia az do ranca...
wczoraj wieczorem nie obylo sie bez wielkiejjjj kupy ale naprawde wielkiej normalnie po same pachy,moj M jak to zobaczyl to mowi jak taki maly czlowieczek moze cos takiego zmajstrowac i pyta mi sie jak ty teraz body z niego zdejmiesz :baffled: cale byly upaprane w kupsku:-D a na moje nieszczescie zalozylam mu wczoraj taki zakladane przez glowe i mozecie sobie wyobrazic jaki byl umorusany jak je sciagalam...:-) wreszcie malemu mleko podpasowalo i teraz sam juz robi kupki no i popierduje ze az koldeka podskakuje...
ja biedna niedoswiadczona matka polka myslalam ze dziecko wczesniej ma kolki ale to wcale kolki nie byly z tego co widze on poprostu byl GLODNY... tak samo sie zachowuje jak wczesniej i to oznacza ze chce jeszcze jesc jak mu daje usypia jak aniolek...
no ale skad moglam przypuszczac...
ja karmie najpierw piersia a pozniej butle daje jak jeszcze jest glodny a co do mojej diety to ja jem dokladnie wszytko oczywiscie z umiarem co by waga nie skoczyla, maly nie ma zadnych boli brzuszka nawet 2 kawy z mlekiem na dzien wypijam i malemu to kompletnie nie przeszkadza...
dzis na obiad robie placki po wegiersku :-D:-D kto ma ochote zapraszam...
a mam pytanie czy ktoras z was ma tipsyy przy malym dziecku... mnie wlasnie korci co bym sobie zrobila tylko wlasnie nie wiem czy nie zrobie nimi krzywdy malemu:confused:
 
Madzienko, dostępny bez recepty? I nie odzwyczajaj Julki od zawijania skoro jej tak dobrze :-) Sama z tego "wyrośnie" :-D

Niestety chyba jest na receptę(przeczytałam w necie:szok:)....:tak:mi w każdym razie wypisała pediatra...ale ja zawsze proszę o receptę, bo pamięć do leków u mnie taka sobie:zawstydzona/y:
Dzięki za radę:-)tak zrobię
 
Ostatnia edycja:
Dziewczęta kiedy maluszki zaczynają się uśmiechac? Bo moja coś nie bardzo się do tego garnie:)

Moje kochanie zaczęło wczoraj, więc spokojnie:-D.

Ja mleczko ściągnięte jednego dnia o różnych porach mieszam, a maluszka kąpiemy codziennie, choć zdażyło się może 3 razy, że mu podarowaliśmy;-).

Ja mam pytanie z innej beczki, czy wasze maluszki też zamiast aktywnie ssać cycka ciumkają i traktują jak smoczek?
 
My od wczoraj wróciłyśmy do cyca... oczywiście nie bez problemów... było trochę krzyku i złości ale jakoś dałyśmy radę... Dzisiaj już tylko dwa razy dałam po troszku mleka modyfikowanego bo mi się jeszcze laktacja nie zwiększyła:)
Ale cieszę się że mi się udało:)

Byłyśmy dziś na bioderkach i ma jeszcze mała jakąś tam wade ale mi lekarz powiedział że to tak do czwartego miesiąca powinno zaniknąć:)

Dziewczyny codziennie kąpiecie maluszki?

Powiedzcie mi kiedy po porodzie można się w wannie wykąpać (znaczy poleżeć w cieplutkiej wodzie:) )???


My tez codziennie kapiemy Fifa:tak: On lubi kapiele i ja go lubie kąpać więc co sobie będziemy odmawiać:tak: Ale już niedługo musimy przenieść wanienkę do łazienki bo mały za bardzo już bryka w wannience i po kąpieli cała podłoga zachlapana:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Dziewczęta kiedy maluszki zaczynają się uśmiechac? Bo moja coś nie bardzo się do tego garnie:)

U nas tez Filipek zacząłą sie niedawno dopiero uśmiechać ale jak już zaczął to śmieje się cały czas prawie:-D:-D:-D A też martwiłam się że będzie ponurakiem:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y: Dziś mi się śmiać chciało gdyz przewijałam go na przewijaku a nad przewijakiem mam powieszony taki pojemniczek na pieluszki z tygryskiem z Kubusia Puchatka i on caly zabieg na przewijaku wykrecał glowe do tygryska i smial sie do niego:-D albo z niego:-D:-D
 
reklama
Nasza Tosia to zalotnica, lub jak kto woli cygańskie dziecko. Usmiecha sie dosłownie do każdego :-)...wczoraj bylismy na kontroli bioderek i całe badanie tak sie śmiała do Pani ortopedy, że lekarka powiedziala,że pierwszy raz widzi takie dziecko :-)bo maluszki mimo wszystko stękają a Tośka banan na gębie non stop aż nosek marszczyła...
Jeśli chodzi o kapiel, to ja od tygodnia kąpię sie z Tosią w dużej wannie i ćwiczymy juz przed pójściem na basen. moje strsze córki chodziły przez pierwszy rok życia na zajęcia dla niemowlat, więc ćwiczymy juz konkretnie ;-)
Zalewam Tośce buziaka wodą, i prowokuje ją do swobodnego leżenia na wodzie i kilka innych ćwiczeń, chce jak mala skończy 3ci miesiąc zacząć "treningi" w prawdziwym basenie :-)
 
Do góry