reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Agatkas ja też codziennie kąpię Bianeczkę:tak:ona to uwielbia i nie miałabym serca jej odmówić tej przyjemnosci i nawet jak ma zly dzień to wycisza się podczas kąpieli;-)
 
reklama
Marzycielko
Basen polecam, zwłaszcza basen ul. Potockiej, tam zajęcia prowadzi małżeństwo trenerów, sa pionierami jesli chodzi o zajęcia dla niemowlat...
Buzi tak od razu jej nie zanurzaj, najpierw polej jej buźke od czóbka głowy na twarz wodą, wtedy mała nauczy sie, zeby nie brac wtedy powietrza w usta, nastepnie chwyta sie maluszka za kark, zaraz po polaniu twarzy i wciskasz pod wodę, nie polecam jednak tego robić jeśli nigdy ni erobiłas tego w obecności trenera...dziecko jednak, kiedy zoriętuje sie że woda leci po twarzy, wtedy naturalnie przestaje oddychać i bardzo żadko zdarza sie, zeby sie zakrztusiło...Ale jeśli nie masz doświadczenia to polecam zajęcia organizowane przez profesjonalistów :-)
 
kurcze moja maleńka jak nie śpi to budzi się i od razu stęka na bączki czy kupkętak od rana do nocy i w sumie w nocy też:zawstydzona/y: i jak jej nie idzie to zaczyna marudzic i płakać:baffled: tak jest od kilku tyg czy to możliwe żeby miała zaparcia skoro normalnie się wypróżnia?? jak na czas jej nie uspokoję to potrafi tak sie rozpłakać,że masakra wcześniej myślałam,że to kolki:baffled:już sama nie wiem o co chodzi bo brzuszek miękki czy któraś z Was też ma może taki problem albo miała?:zawstydzona/y:
 
Dziewczęta kiedy maluszki zaczynają się uśmiechac? Bo moja coś nie bardzo się do tego garnie:)

Nasza Hania zaczęła się uśmiechacgdy miała niecałe 5 tyg i kilka dni póżniej usłyszeliśmy pierwsze aguuu. Tacy bylismy szczesliwi bo sie nie spodziewalismy ze to tak prędko będzie.

Również kapiemy ją codziennie tylko jak miała katarek to co drugi dzien:tak:Hania bardzo to lubi a potem czesanie i kremowanie również:-)

Ja nie mieszam mojego i sztucznego mleczka, bo Hania nie ma stałej dawki. Raz wypija 60 a innym razem nawet 150 i nie chciałabym zmarnowac swojego mleczka:tak:

Od kilku dni Hanie męczyły kolki. Espumisan i woda koperkowa nie pomagała, więc kupiłam w aptece jakis angielski specyfik i juz jest duzo lepiej. Wczoraj tylko troche płakała a dzis wogóle. Tylko te jej kolki jakies dziwne bo tylko od południa do wieczora. Rano i w nocy spokój:baffled::baffled: No i kupki juz robi codziennie tylko ze dzis byla zielona:baffled:
 
kurcze moja maleńka jak nie śpi to budzi się i od razu stęka na bączki czy kupkętak od rana do nocy i w sumie w nocy też:zawstydzona/y: i jak jej nie idzie to zaczyna marudzic i płakać:baffled: tak jest od kilku tyg czy to możliwe żeby miała zaparcia skoro normalnie się wypróżnia?? jak na czas jej nie uspokoję to potrafi tak sie rozpłakać,że masakra wcześniej myślałam,że to kolki:baffled:już sama nie wiem o co chodzi bo brzuszek miękki czy któraś z Was też ma może taki problem albo miała?:zawstydzona/y:
U mnie całkiem podobnie tylko do tego problemy kupkowe tzn co 3 dni robi a 2 dnia to juz taka przytkana ze woła w flache a potem nie pije albo bardzo ulewa wrecz zwraca dawałam jej Esputicon wczoraj rano sie slonczył i nie miał mi kto kupic a nie wychodziłam wiec 2 dni nie dostała dzisiaj byłam przygotowana na najgorsze a tymczasem spokojna jak nigdy i gazy odchodza latwo bo sie wcale nie prezy , tez nie wiem co jest grane :confused:
Na pewno chodzi o to zeby jak najspokojniej jadła i powietrza nie łykała dzis cwiczyłysmy na brzuszku podnoszenie głowy i jak sie napieła i to az 2 godz po jedzeniu jeszcze jej sie odbiło i ulało troche i mysle ze dlatego spokojna a jakbym ja tak zostawiła na płsko to teraz pewnie byłby ryk boby ja to powietrze meczyło

Musimy robic co w naszej mocy, do tego uzbroic sie w cierpliwosc a za miesiac góra dwa bedzie lepiej:tak:
 
nie odzywałam się przez parę dni bo byłam chora i jakoś nie bardzo chciało mi się odpalać kompa
poza tym że ja jestem chora to moja Maleńka również, ma zapalenie górnych dróg oddechowych... jestem strasznie na siebie zła bo to przeze mnie... nic tylko płakać mi się chce jak patrze na moje meczące się dziecko...
i jeszcze pani doktor powiedziała że Niuńka za mało przybiera na wadze...:dry: od ostatniej wizyty (4 tyg temu) przybrała 750 g więc myślę ze to nie za mało...
w ogóle myślę nad zmiana pediatry bo ta lekarka jakaś taka dziwna jest...
 
nie odzywałam się przez parę dni bo byłam chora i jakoś nie bardzo chciało mi się odpalać kompa
poza tym że ja jestem chora to moja Maleńka również, ma zapalenie górnych dróg oddechowych... jestem strasznie na siebie zła bo to przeze mnie... nic tylko płakać mi się chce jak patrze na moje meczące się dziecko...
i jeszcze pani doktor powiedziała że Niuńka za mało przybiera na wadze...:dry: od ostatniej wizyty (4 tyg temu) przybrała 750 g więc myślę ze to nie za mało...
w ogóle myślę nad zmiana pediatry bo ta lekarka jakaś taka dziwna jest...

Sawka Kochanie wracaj szybciutko z Lenką do zdrowia, a tym przybieraniem i gadaniem nie martw sie...u nas pediatra mówi że mała przybiera za dużo, mimo że je mniej niz powinien niemowlak w tym wieku:-(Nasza połozna mówi że dzieciaczek powinien przybierac 200g na tydzień(podobno jest źle jak maluszek przybiera mniej niż 25g na dzień):tak:
 
Sawka mi tez sie wydaje ze wcale mało nie przybiera :tak:.
A dlaczego tak piszesz ze mała chora przez ciebie? Na pewno wcale tak nie jest i nie mysl tak :tak:
 
Agatkas, a próbujesz to jakoś zwalczać? Bo ja już czasem mam dość :-(.

Sawka szybko zdrowiejcie. Ja uważam, że malutka wcale mało nie przybiera...
 
reklama
Do góry