reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

reklama
Śliczna dziewczynka!!

Ja kapałam Darię codziennie. Bardzo to lubiła i wyciszała przed snem.
Teraz (czyli po latach ;D) okazuje się, że ma bardzo suchą skórę i trzeba ją natłuszczać.
Lekarka powieziała, że codzienne kąpiele w tej naszej wodzie tak właśnie działają- likwidują naturalny płaszcz lipidowy. :(
 
Mój Rafi też ma bardzo suchą skórę i raz w tygodniu kąpie się w wodzie z dodatkiem oliwki dla dzieci, polecam
 
Kąpiele trwające 3-5min nie powinny wysuszać skóry a dzidzia po nich jest spokojniejsza i lepiej śpi. Moja mama miała sześcioro dzieci i każdą z nas kąpała codziennie chyba że coś wypadło wtedy tylko przemyła gazą i jakoś nic nam się nie stało.

poza tym dzidzi taka kompiel przypomina chwile spędzone w naszych brzuszkach co bardzo miło sie kojaży i dlatego mówi sie ze dzieci lubią kąpiele.
 
Nas na szkole rodzenia ucza zeby najpierw nasmarowac maluszka oliwka,a dopiero potem wsadzac do wody- co o tym myslicie?
 
KingaP pisze:
Mój Rafi też ma bardzo suchą skórę i raz w tygodniu kąpie się w wodzie z dodatkiem oliwki dla dzieci, polecam
mamy wanne plastikową i jak wlałam do wody oliwki żeby się natłuścić to po tej kąpieli za chiny nie mógł miruś wanny doczyścić jakoś się taaak wżarło że szok
 
felqua pisze:
Nas na szkole rodzenia ucza zeby najpierw nasmarowac maluszka oliwka,a dopiero potem wsadzac do wody- co o tym myslicie?

Tego nie słyszałam, to że smarowac po kąpieli oliwką to wiem ale przed kąpielą - ciekawe.

Wiem też, ze radzą nie używać pudrów tylko oliwki ponoć skuteczniejsze i lepsze dla dziecka.
 
ja czytalam,ze Oilatum to preparat leczniczy i stosowac sporadycznie(nie codziennie) gdy maluch ma bardzo sucha skore np.
 
reklama
sylwia532 pisze:
ja czytalam,ze Oilatum to preparat leczniczy i stosowac sporadycznie(nie codziennie) gdy maluch ma bardzo sucha skore np.

Sprawdzałam na ulotce od Oilatum i dla niemowląt zalecają ten preparat do normalnej kąpieli. Nasz zaprzyjaźniony pediatra poradził stosować go do 3 miesiąca a później przejść na płyn do kapieli.
 
Do góry