reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami

Ja też słyszałam, że Oilatum to preparat specjalistyczny, zresztą sama używałam mydełka, bo jestem alergikiem. Wydaje mi się, że nie potrzeby pielęgnować dziecka kosmetykami na alergię, jeżeli objawów alergii nie wykazuje. Zaczęłabym od zwykłej oliwki. Jeśli coś będzie nie tak, to potem zacznę szukać innych specyfików.
 
reklama
moja kolezanka - pielegniarka z kilkuletnim stażem w szpitalu na oddziale norowodków i od 6 lat mama, polecała mi Balneum Hermal - to jakiś specjalny płyn natłuszczająco-myjący, można go kupic w aptece, podobno nie uczula... aha, i nie trzeba potem smarowac dziecka oliwką, bo ten płyn pozostawia na skórze dziecka specjalną powłoczkę (natłuszczającą)!chyba go kupię!
 
osinka pisze:
moja kolezanka - pielegniarka z kilkuletnim stażem w szpitalu na oddziale norowodków i od 6 lat mama, polecała mi Balneum Hermal - to jakiś specjalny płyn natłuszczająco-myjący, można go kupic w aptece, podobno nie uczula... aha, i nie trzeba potem smarowac dziecka oliwką, bo ten płyn pozostawia na skórze dziecka specjalną powłoczkę (natłuszczającą)!chyba go kupię!

Ten plyn jest swietny bo sama go stosowalam. Na opakowaniu jest napisane ze mozna go uzywac dla niemowlaczkow i starszych dzieci.
 
agao pisze:
laseczki czy już od samego początku chceicie dla maluszków używać antyalergicznych rezczy?


Wydaje mi sie ze to jest zbedne bo jesli od razu bedziemy takich rzeczy uzywac to skad bedziemy mialy pewnosc ze dziecko jest uczulone - nalezy uwazac ze zbytna pszesadnością.

Owszem kiedy chodzi o np posciel to wiadomo ze drugiej szkoda kupowac ale od razu kosmetyki antyalergiczne to bez pszesady owszem zyjemy w takich casach ze duzo dzieci bywa alergikiem ale nie mozna az tak przesadnie do tego podchodzic.
 
Ja też nie mam zamiaru od początku kupować antyalergicznych, tylko zwykłe dla niemowląt.
Czy ktoś mi może powiedzieć, jak przemywa się oczy dzidziusia: od kącika w stronę skroni czy odwrotnie? Było na SR, ale zapomniałam. I lepiej stosować: przegotowaną wodę czy rumianek?
 
reklama
Do góry