reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dzięki dziewczyny trochę mnie pocieszylyscie. Ja też jestem niestety taka że się nie odezwę tylko później będę przeżywać [emoji26] powiem Wam że przeraża mnie wizja porodu przez tę moją wagę. Naczytalam się że poród u kobiet z nadwagą może być utrudniony A cesarka niesie ze sobą ryzyko komplikacji. I się boję [emoji85]
Jeśli chodzi o cesarkę to zawsze istnieje ryzyko komplikacji, bo jest to operacja. W sumie bez względu na wagę.
19-tego miałam CC. Jestem tydzień po powrocie do domu ze szpitala. Nie wróciłam jeszcze do pełnej sprawności, ale brzuch mnie już nie boli. Nawet jak kicham czy się śmieję. Rana ładnie się goi. No i dodatkowo waga spada! Dziś rano ważyłam 1kg mniej niż przed ciążą :)

Też byłam przerażona przed pójściem do szpitala, ale wszystko ładnie przebiegło.
Trzeba być dobrej myśli. Niestety trzeba jakoś poukładać sobie to wszystko w głowie i po prostu to przeżyć. Nie ma wyjścia.
U Ciebie też będzie wszystko dobrze. Strach ma wielkie oczy :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
oczekująca u mnie dupa blada ciaży brak a waga też poszybowała do 118 kg szok narazie zeszlo ze mnie 2 kg ale to woda ,mimo to walczę takbym chciala chociaż te 99 kg ważyć już waga byla by dwu cyfrowa ,narazie mam plan do ginekologa i endo mam termin za 2 tygodnie i wtedy ustalimy z metforminą ,narazie dobija mnie to wszystko
 
oczekująca u mnie dupa blada ciaży brak a waga też poszybowała do 118 kg szok narazie zeszlo ze mnie 2 kg ale to woda ,mimo to walczę takbym chciala chociaż te 99 kg ważyć już waga byla by dwu cyfrowa ,narazie mam plan do ginekologa i endo mam termin za 2 tygodnie i wtedy ustalimy z metforminą ,narazie dobija mnie to wszystko

Ja poszłam, dostałam dietę, porobiłam badania, zaprzyjaźniłam się z metforminą i po 1.5 miesiąca zawszlam w ciąże [emoji85] Schudłam przez ten czas 12 kg :-) Także mam rezerwę na to by spokojnie przeżyć ciąże [emoji18][emoji854]
 
Hej. Czy któraś z was jeździła na rowerku stacjonarnym w ciąży? Ja jestem prawie rok po porodzie , waga poszła w górę po porodzie. Jak zaczęłam się odchudzać to zleciałam 3 kg i zaszłam w ciążę [emoji86]. Wiem ,że ciąża to nie czas na odchudzanie , ale ma któraś z was jakiś patent ,żeby nie przytyć ? Dieta dla cukrzyków ? Ćwiczyłam przed ciążą.
 
Hej. Czy któraś z was jeździła na rowerku stacjonarnym w ciąży? Ja jestem prawie rok po porodzie , waga poszła w górę po porodzie. Jak zaczęłam się odchudzać to zleciałam 3 kg i zaszłam w ciążę [emoji86]. Wiem ,że ciąża to nie czas na odchudzanie , ale ma któraś z was jakiś patent ,żeby nie przytyć ? Dieta dla cukrzyków ? Ćwiczyłam przed ciążą.
cześć: ) nie znam się na rowerku stacjonarnym ale ja bym chyba polecała inne ćwiczenia, spacery, basen ;)
z wagą nie zgadniesz, niestety w większości to zależy od organizmu.
Niektóre dziewczyny tyją od samego patrzenia na lodówkę (odkłada się woda)
Jedz kiedy masz ochotę tylko przestaw się na zdrowe jedzonko, do każdego posiłku warzywa, owoce i dużo, dużo wody! a jak raz na jakiś czas zjesz loda czy słodką bułkę to świat się nie zawali ;) będzie co ma być.
Ja startowałam z 94kg, teraz mam 99kg, jestem w 26tygodniu z bliźniaczkami, (dziewczynki ważą już po 1kg)
Jem to na co mam ochotę tylko staram się zdrowiej, ale raz na jakiś czas zdarza się coś smażonego czy słodkiego, wszystkie wyniki mam książkowe, dzieciaki rosną jak na drożdżach a to najważniejsze ;)
 
A ja mam do Was takie pytanie. Bo ja staram się o Dziecko, ale chciałabym trochę wagę zredukować, a wiadomo, że odchudzać to się drastycznie teraz nie wolno. Ale czy warzywka jakiś nabiał itd coś da? Tzn szału pewnie nie będzie ale tak z 10 kg chciałabym zrzucić...
 
A ja mam do Was takie pytanie. Bo ja staram się o Dziecko, ale chciałabym trochę wagę zredukować, a wiadomo, że odchudzać to się drastycznie teraz nie wolno. Ale czy warzywka jakiś nabiał itd coś da? Tzn szału pewnie nie będzie ale tak z 10 kg chciałabym zrzucić...
cześć,
pewnie że coś da! a jeśli nawet nie spadek wagi to na pewno lepiej przygotujesz organizm do ciąży.
to czy będziesz chudła zależy od wielu czynników, tego ile kalorii zjadasz, ile się ruszasz, ile ważysz, przy jakim wzroście, ile masz lat, czy na coś chorujesz.
Przy otyłości każdy ubytek wagi jest zbawienny dla organizmu, nawet jeśli by to miało być -1kg na miesiąc :)
Jak odstawisz tłuste, smażone i słodycze a za miast tego będziesz jeść więcej warzyw, nabiału, kasz, chude mięsko, ryby to nie wyjałowisz organizmu i przyszła dzidzia będzie miała dobry start ;)
Radykalna dieta i głodówki nie mają teraz sensu. ;)
 
A ja mam do Was takie pytanie. Bo ja staram się o Dziecko, ale chciałabym trochę wagę zredukować, a wiadomo, że odchudzać to się drastycznie teraz nie wolno. Ale czy warzywka jakiś nabiał itd coś da? Tzn szału pewnie nie będzie ale tak z 10 kg chciałabym zrzucić...
No chyba że jesteś bardzo zdeterminowana do zrzucenia wagi to wtedy musisz wstrzymać się ze staraniami o dzidzie na parę miesięcy. Na ścisłej diecie (najlepiej z dietetykiem) z ćwiczeniami przy dobrej przemianie materii 10 kg powinnaś zgubić w jakieś 3-4miesiące, ale wtedy potrzebujesz kolejnych kilku miesięcy żeby ustabilizować wagę, hormony i zaopatrzyć organizm w witaminy, a dopiero wtedy zacząć starać się o dziecko.
 
reklama
Dzięki za odp. Ja odżywiam się dość zdrowo tyle, że mega nieregularnie i stąd problem. Pracuje na zmiany, więc nie mam tej stabilności godzin posiłków.
 
Do góry