reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Hej. Byłam na pierwszej wizycie i mam zgodę na ćwiczenia na rowerze. :)

Jednak powiem wam glupio trochę tak mi było na tej wizycie. Mówiłam lekarzowi ,że zdrowo się odżywiam, żee schudłam kilka kg przed ciążą i zaczęłam ćwiczyć, że mam świadomość swojej nadwagi ...

To mimo wszystko dostałam kilka razy taką pogadankę , jak bym okłamywała doktor , jak bym żarła same fastfoody i Piła słodkie napoje. Ludzie na prawdę nie mają pojęcia lub nie wierzą ,że ludzie z nadwagą nie zawsze się objadają a mogą mieć inne błędy żywieniowe. Po za tym jak jej powiedziałam ,że 20 przybralam w pierwszej ciąży , ale z tego16 po 2 tyg mi zeszło, bo miałam zatrzymaną wodę w organizmie to zrobiła wielkie oczy . Czeka mnie jeszcze jedna wizyta i wracam do swojej doktór z ostatniej ciąży. Nie udało mi się u niej być wcześniej , bo ma długie terminy...
 
reklama
Hej dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, że urodziłam 3 tygodnie temu. Marcelek miał 52cm i 3440g, rodziłam siłami natury 9 dni przed planowanym terminem, zostałam rozcięta, bo inaczej mały by się nie przecisnął. Do porodu jechałam z wagą 102kg. W dniu wyjścia ze szpitala byłam lżejsza o 14kg (w ciąży przybrałam 7kg) potem już się nie ważyłam, ale mam nadzieję, że waga dalej ładnie spada, bo po brzuchu nie ma śladu. Więc jak widzicie "wielka baba" też może urodzić naturalnie bez komplikacji i szybko dojść do siebie po porodzie [emoji6] nie martwcie się więc na zapas, bo nie ma co wprzód panikować [emoji846]
 
Hej dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, że urodziłam 3 tygodnie temu. Marcelek miał 52cm i 3440g, rodziłam siłami natury 9 dni przed planowanym terminem, zostałam rozcięta, bo inaczej mały by się nie przecisnął. Do porodu jechałam z wagą 102kg. W dniu wyjścia ze szpitala byłam lżejsza o 14kg (w ciąży przybrałam 7kg) potem już się nie ważyłam, ale mam nadzieję, że waga dalej ładnie spada, bo po brzuchu nie ma śladu. Więc jak widzicie "wielka baba" też może urodzić naturalnie bez komplikacji i szybko dojść do siebie po porodzie [emoji6] nie martwcie się więc na zapas, bo nie ma co wprzód panikować [emoji846]
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was[emoji4]
 
Gratuluję :**
Hej dziewczyny, chciałam Wam powiedzieć, że urodziłam 3 tygodnie temu. Marcelek miał 52cm i 3440g, rodziłam siłami natury 9 dni przed planowanym terminem, zostałam rozcięta, bo inaczej mały by się nie przecisnął. Do porodu jechałam z wagą 102kg. W dniu wyjścia ze szpitala byłam lżejsza o 14kg (w ciąży przybrałam 7kg) potem już się nie ważyłam, ale mam nadzieję, że waga dalej ładnie spada, bo po brzuchu nie ma śladu. Więc jak widzicie "wielka baba" też może urodzić naturalnie bez komplikacji i szybko dojść do siebie po porodzie [emoji6] nie martwcie się więc na zapas, bo nie ma co wprzód panikować [emoji846]
 
Raczej może być przeciwwskazaniem... bo rana może się źle goic, trudniej się tnie więc i większe ryzyko powikłań. No, ale u mnie zagoilo się idealnie ;)
Nie chodzi mi o to ,że chciałabym CC. Miałam po porodzie sn w pierwszej ciąży i rany w ogóle nie widać, wiem z czym się je CC ;) osobiście nie polecam. Jednak czytam w internecie ,że właśnie otyłość często jest wskazaniem . Stąd moje zdziwienie.
 
Nie chodzi mi o to ,że chciałabym CC. Miałam po porodzie sn w pierwszej ciąży i rany w ogóle nie widać, wiem z czym się je CC ;) osobiście nie polecam. Jednak czytam w internecie ,że właśnie otyłość często jest wskazaniem . Stąd moje zdziwienie.
Nie jest wskazaniem, ale kobiety otyłe straszy się bardzo komplikacjami przy porodzie SN i CC. Ja się dużo naczytałam o tym, co mnie czeka przy porodzie SN jakie komplikacje ze względu na moją wagę, może dlatego niektórym kobietom się wydaje, że łatwiej będzie jak urodzą przez CC. Łatwo i lekko nie było, ale jeżeli się współpracuje z położną, to naprawdę poród nie musi kończyć się tragicznie [emoji846]
 
reklama
Nie jest wskazaniem, ale kobiety otyłe straszy się bardzo komplikacjami przy porodzie SN i CC. Ja się dużo naczytałam o tym, co mnie czeka przy porodzie SN jakie komplikacje ze względu na moją wagę, może dlatego niektórym kobietom się wydaje, że łatwiej będzie jak urodzą przez CC. Łatwo i lekko nie było, ale jeżeli się współpracuje z położną, to naprawdę poród nie musi kończyć się tragicznie [emoji846]
Ja rodziłam i mimo bólu wspominam super swój poród. :) CC po porodzie sn było dla mnie wyczerpujące i tragiczne . Sama chce mieć więcej dzieci niż dwoje i nie chciałabym mieć więcej cesarki.
 
Do góry