reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakowanie torby - czyli co zabrać ze sobą do szpitala na poród

reklama
Ja do szpitala biorę tylko mydło bambino. Nie mogę uzywać żadnych płynów do podmywania okolic intymnych. Od lat używam te mydełko dla dzieci, bo ma małe PH i nie uczula. Moja gin mi doradziła, bo wszelkie próby wprowadzenia płynów do podmywania kończyły sie zapaleniem i wizytą u gin. Powiedziała, że po porodzie to będzie dobre do podmywania się. Więc nie będę już brała żadnego żelu. A te szampony mini są też chyba w tesco muszę zajrzeć.

Jeśli chodzi o dowożenie rzeczy przez bliskich, to tylko na mamę mogę liczyć. Mój mąż jest tak zakręcony, że pewnie zamiast wkładek laktacyjnych przywiózł by mi wkładki higieniczne a zamiast podpasek, pampersy dla dziecka więc wolę nie ryzykować i się nie denerwować niepotrzebnie.
Wkładek raczej nie będę brała całego opakowania, bo tam jest 60 sztuk więc przełożę z 20 do woreczka i wezmę.
Jak już wspominałam ja nie będę karmić piersią, więc zabieram mm i butelkę. A mleko chyba kupię bebiko, bo wychodzi taniej od bebilonu a dużo osób to mleko poleca.
 
Dziewczyny, na allegro jest cała masa jakiś majtek poporodowych siateczkowych, oprócz tego majtki ściskające brzuch lub same pasy poporodowe. Możecie napisać coś więcej na ten temat, jeśli wiecie? Do tych majtek siateczkowych trzeba by było dokupić specjalne podkłady jak w podpaskach? Jeśli tak, to jaki zapas byłby optymalny? A jeśli chodzi o majtki poporodowe lub pasy, to w jakim rozmiarze powinno się go kupować? Czy w takim, jaki nosiło się przed ciążą, czy w takim jak się rozciągnęło w trakcie ciąży :tak:, czy może pośrednim? Przyznam, że trochę już głupieję od różnych informacji :sorry2:
 
MieMie majty z siaty w ilości 3szt (wystarczającej) używałam w szpitalu przez pierwsze 24h. Do tego te grube podpaski bella (podkłady albo pieluchy się to nazywa;-) 1 opakowanie) i to się wsadza luzem i jakoś się trzyma. Potem już używałam cienkich podpasek i majtek bawełnianych.

Pasów poporodowych nie używałam i z tego co dziewczyny pisały na wyprawkowym nie polecają ;-)
 
Pasów poporodowych nie używałam i z tego co dziewczyny pisały na wyprawkowym nie polecają ;-)

moja znajoma w zeszłym roku miała cc i mówiła, że używała pasa poporodowego takie specjalnego po cc i brzuszek jej się migiem wchłonął. Ale widać ile osób tyle opinii. Ja sobie kupię, ale to już po porodzie bo teraz nie wiem czy brzuch mi sie troszkę zmniejszy czy nie więc w ciemno nie będę wyrzucać pieniążków.
 
Wiolcia to chyba dobry pomysł. Jak będzie potrzeba będzie i zakup. Ja nie używałam bo mój brzuch wrócił do swojego kształtu po tygodniu więc potrzeby nie było a żałowałabym wydanej stówy


***
bosko, że już wróciłam, przez kilka dni czułam się jak nie w ciąży ale jak znów można myśleć o zakupach to od razu lepiej:-D
 
Jak Wam zazdroszczę zakupów. Ja nawet z dojściem na parking do auta mam problem a co mówić na latanie po sklepach:-(
Dobrze że już wszystko kupiłam :-D
 
Kakakarolina, dobrze, że jesteś :-) Twoje rady zakupowe i podrzucane okazje oraz linki są naprawdę cenne :tak:.

Wiolcia,ja niestety też nie mam sił na spacerowanie i chodzenie po sklepach,dlatego większość moich obecnych zakupów odbywa się przez Allegro. Wcześniej też wolałam pojechać,wybrać, obmacać,. Teraz nie mam warunków, ale Allegro w większości załatwia sprawę. Choć wózek, czy nawet łóżeczko chciałabym najpierw zobaczyć na żywo, szczególnie wózek,by wypróbować,jak go się prowadzi.
 
reklama
Mie.Mie ja już na szczęście całą wyprawkę mam z głowy. Zostało do kupienia tylko mm i jakaś koszula dla mnie do szpitala, bo podobno trzeba mieć dwie a ja mam jedną.

Nie wiem czy Wy wstawiałyście zdjęcia swoich wózeczków, łózeczek, ja bym się mogła pochwalić ale nie chcę zaśmiecać i się przechwalać
 
Do góry