reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pary Polsko-Zagraniczne

Assalam alejkum Tamarumia :D ciesze sie ogromnie ze jest jeszcze jedna muzulmanka na swieckim forum.
Tak dla ciekawosci dziewczyny dodam ze muzulmanki wychodzac za maz to wlasciwie nie powinny bac sie, bo ich przyszly maz jest zobligowany przez religie (islam) to tego ze ma zone kochac, opiekowac sie nia i zapewnic jej wszystko czego potrzebuje. Wiec jak dziewczyna trafia na dobrego muzulmanina to ma jak w raju ;)
Tamarunia i wogole wszystkie dziewczyny ciesze sie z waszych malenstw ogromnie. Dzieci to chyba najwieksze blogoslawienstwo od Boga dla nas ludzi (pomimo nieprzespanych nocy ;) )
Moj synek ma na imie Rayyan - to tez nazwa jednych z 7 drzwi raju, rowniez "ten ktory jest piekny"
 
reklama
Silunia ja na poczatku tez nie mowilam po francusku (mieszkamy z mezem w Belgii), ale powolutku sie nauczylam (w sumie to nadal sie ucze) jak na razie to porozumiewam sie z mezem mieszanka angielskiego i francuskiego. Do synka ja mowie po polsku a maz po arabsku ( ja nie znam arabskiego a maz nie zna polskiego ;D ) zeby znal te jezyki tez, a francuskiego to sie nauczy tez bo w koncu miedzy ze soba rozmawiamy po fr.
 
Eliall czy mozesz przyslac zdjatko swego malenstwa , dzieci z zwiazkow arabsko mieszanych zazwyczaj sa przepiekne , ciemne oczeta i glowki ...cudo ..... :laugh:
co do francuskiego pewnie nie bede miala wyboru jak sie go nauczyc...
bardzo mi sie podoba ze imiona muzulmanskie maja tak piekne znaczenie , nie to co u nas :laugh:
 
Witam dziewczyny!!!
Dzieci zmieszanych malzenstw maja w ogole swietnie!!co najmniej dwa jezyki beda umialy!!!Nieprawdaz?Nasze dziecko, mam nadzieje bedzie mowilo w trzech:Urdu-po tatusiu, po polsku-po mamusi, no i w angielskim-porozumiewamy sie w jez ang z mezem, a poza tym zyjemy przeciez w Anglii. A dzisiaj moj maz powiedzial ze podoba mu sie imie Atiq, dla cglopca, co oznacza szlachetny i jest to imie stosowane w Pakistanie. A Hadija dla dziewczynki zostaje:)Eliall!!To prawda, ze jak sie trafi na dobrzego i bogobojnego muzulmanina, to sie ma jak w Raju, Dzieki Bogu, moj przestrzega tego, czego przestrzegac powienien:) i nawet pracowac nie musze:) i wszystko mi maz donosi wszystko, czego trzeba i szanuje mnie i dziki Bogu, kocha!!!Ech!!!!A tak zle sie mowi o muzulmanach w Polsce....no coz.....a powiedz mi Eliall czy rodzilas w szpitalu?co z hijabem?zakazalas facetom wejscia?czy maz rodzil razem?jezeli to nazbytprywatne czy mozesz do mnie odpisac na maila? tamarunia@yahoo.com Ja to jeszcze sie nie zorientowalam jak jest tutaj w Londynie ale przypuszczam ze lepiej niz w Polsce bo wiecej muzulamnow i wiecej zrozumienia dla nich. no zobaczymy, jak na razie maz deklaruje uczestnictwo w porodzie, chociazby po to, azeby wypowiedziec Adan do uszka zaraz po urodzeniu!!zeby dopilnowac zeby zaden facet nie wlz do pokoju, no i oczywiscie dla pomocy i ...no jeszcze zobaczymy z reszta jak to bedzie:)
 
czesc kolezanki!!! :laugh:
mam nadzieje ze moje bebiko bedzie mowic w conajmniej kilku jezykach, nawet gdy sie urodzi we Francji chce i niewyobrazam sobie zeby nie mowilo po polsku....dopilnuje tego.
natomiast moj partner chcialby by maluch oprocz francuskiego, polskiego i angielskiego ( bo czasami tez rozmawiamy po angielsku , gdy trudno jest sie nam zrozumiec w polskim ) mowil jeszcze po chorwacku .....alez ma wymagania :laugh:
pozdrowionka
 
Eliall , Tamarunia wybaczcie moja ignorancje .... jestem wyznania rzymsko katolickiego i niestety nie znam praw rządzących islamem ....
czy mozecie mi wytlumaczyc jak to jest z waszym porodem ? chodzi mi glownie o obecnosc meszczyzn lub ich nie obecnosc .....
bylabym wdzieczna za wytlumaczenie :)
pozdrawiam
 
Silunia!!To fajnie, ze pytasz sie!!!Mezczyzna moze jak najbardziej uczestniczyc w porodzie razem ze swoja zona, chociazby dlatego,zeby dopilnowac, czy wszystko jest ok, zeby sie zona opiekowac, zeby powiedziec Adan do uszka dziecka. Adan to wezwanie na modlitwe, gdzie m.in. wychwala sie Boga. Poza tym muzulmanka musi nosic hijab, ale ten hijab oczywiscie nie obowiazuje przed mezem, bo to wlasnie maz moze ogladac zone w pelnej okazalosci:) i vice versa, ale juz inni mezczyzni:wara. I to jest swietne, bo jestesmy piekne tylko dla swojego meza, ewentualnie rodziny i kobiet, ktorym ufamy, jest to wielki szacunek wzgledem siebie.no i mozna tak pisac i pisac, ale nie wiem czy nie bede zanudzac?POzdrawiam!!!
 
:laugh: dzieki serdeczne za ta krotka lekcje :laugh:
ja co prawda zostalam wychowana w wierze moich rodzicow po rzymsko-katolicku, chodzilam do kosciolka i mam podstawowe sakramenty, ale mam wiele zastrzezen co do wladz w moim kosciele , moze na tym zakoncze bo to bardziej osobiste , chodzi mi o to ze nasze bebiko podobnie jak dziecko anusiakanusia samo sobie wybierze wiare ....
;)
pozdrawiam wszystkie forumowiczki
 
mam jeszcze jedno zapytanko o Adan slyszalam , slyszalam takze , ze malenstwa po urodzeniu obdarowywuje sie zlotem na szczescie , a dziewczynkom przebija uszki ?
a moze pomylilam religie ?
;)
 
reklama
Ja szczerze powiedzawszy nie slyszalam tego, ale nie szytko wiem, wiec moze Eliall wie?A moze faktycznie to inna religia, a przepraszam Cie Silunia, jakiego wyznania Twoj maz jest?i jeszcze raz:jezeli nie chcesz nie musisz odpowiadac:)
 
Do góry