reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Paulinka 27tc 1100g 37cm

Kochana, ja też myslę o endokrynologu... O ile jeszcze IX-X była na 50centylu ze wzrostem (siatki dla wczesniaków) tak już w XII spadła i była międzi 10-25 centylem. Coraz wolniej idzie na długość :-( Albo ma to związek ze słabym przybieraniem albo z hormonami. A badań w tym kierunku nigdy nie miała robionych :-(

Moja przybiera od poczatku od wyjścia ze szpitala ok 300g na miesiąc, czasami mniej, jak wymiotuje przez tydzień...


Tak się przyglądałam jak Paula wstaje i zawsze wstaje z tej jednej nóżki, która rotuje na zewnątrz. Moze to jest przyczyna, że ona się wykrzywiła :confused: Muszę jej pokazać, że ma drugą nogę, niestety słabszą :wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
To jest akurat normalne. Wiktoria też częściej przewraca się na jedną stronę,częściej macha jedną rączką i częściej chwyta się za jedną nóżkę.
Trzeba mieć nadzieję,że ten gastroenterolog i endokrynolog coś pomogą naszym małym.Nasza Wiki miała tylko podstawowe badania tarczycowe (TSH itd) i wyszły w normie.
 
dZiewczyny,mój maly ostatnio gdy tylko poczuje cos pod stopami to probuje sie odbić
czy wasze maluchy tez tak reagują,badz reagowały?
aktualnie mój mały ma 12 dni korygowanych
tez bardzo dzwiga głowę jak biore go do odbicia,nie wiem czy to nie za wczesnie....
 
Elbietta a czy to nie jest po prostu odruch kroczenia?
Rozejrzyj się w swoim otoczeniu za bdb rehabilitantem, umawiaj się z nim 1 x w miesiącu, niech oglada małego a w razie czego, jesli by się pojawiło cos niepokojącego to od razu zareaguje.
 
Eh to jedzenie i zwracanie mój maluch ma tak samo nie może zjeść więcej niż 60-70 ml mleka bo zaraz chlusta mimo że robię mu przerwę na odbicie.
Z przybieraniem na wadze też jest problem a nasza pani neonatolog chciałaby 200 gram tygodniowo co mi się wydaje mało realne:)
 
Troszkę mnie nie było, ale wiecie :zawstydzona/y: w domu jestem 2 raz od porodu ;-)

Paulince bardzo służy taki wyjazd, kolejny raz ma apetyt, większy jak w święta, 170ml mleka wciąga w 10 min, do tego sama sobie trzyma butelkę i ja już mam lżej z moim kręgosłupem ;-) W niedzielę pojechaliśmy do wawy do Łazienek na spacer, dziś grillowaliśmy, ja wreszcie odpoczywam :-)
Będziemy próbowali się dostać do dr Okłota, chirurga ortopedy, oczywiście prywatnie. Jestem przerażona juz na wstępie kosztami, mam nadzieję, że nie będzie tak źle z nóżką ale pediatra jak ją zobaczyła, to nie miała wesołej miny :-(

Normalnie nie dociera do mnie, że mi dziecko w 2 dni wypiło karton mleka :sorry: I w takim nastroju kończę, resztą będziemy się zamartwiać później ;-)
 
To odpoczywaj jak najwiecej a Paulinka niech trwa przy tak dobrym apetycie.
Oby pan dr nie miał zbyt powaznych wieści, trzymamy kciuki nieustannie:)


Do kiedy zostajesz w Wawie? W Aninie jesteś?
 
Jestem w Sulejówku pod Warszawą ;-) w Aninie się wychowałam, chodziłam do liceum, stare fajne czasy ;-)
niestety nie odpocznę chyba, mała nagle dostała kataru, już 3 razy odciągałam, do tego biegunka, pupa pierwszy raz w życiu jak ogień, temp podwyższona ale jeszcze nie gorączka. No i krzyczy cały czas, nie wiem czy zęby, czy od nowa jakaś infekcja :wściekła/y:
Mam w planie kąpiel z hydromasażem, ale nie wiem kiedy zaśnie, na razie z sypialni dochodzą do mnie wrzaski :-(
 
Dorotka odpoczywaj ile sie da! Nalezy Ci sie to:)
mam nadzieje ze takie objawy to na zeby, w sumie u nas to samo, biegunka sie tydzien temu skonczyla a trwala tydzien, pupa tez byla mega odparzona, pomogl nam bepanthen, teraz walcze z katarem i stanem podgoraczkowym, czasem z marudzeniem...i wydaje mi sie ze to na zeby...Ola cale piesci wpycha do buzki wiem mysle ze to to

Zdrowka dla Was i milego odpoczynku!
 
reklama
Tak,Dorotko dołączam się,odpoczynek najważniejszy.
tylko się cieszyć,że Paulinka ma apetyt ;) U Wiki narazie brak nadziei na lepszy apetyt,ma tak rozpulchnione już dziąsła,że tylko marudzi,a zeba dalej nie widać.
 
Do góry