reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Czarna_85 - a ile masz zamiar siedzieć na urlopie? Ja w maju wracam "do świata", no i dziwnie na mnie niektórzy patrzą jak mowie ze nie biorę rocznego :eek:
 
reklama
Hania zasnęła, mąż wrócił wreszcie i usypia staszaka a ja mam wieczór dla siebie. Tzn chyba zaraz sobie pójdę spać bo normalnie padam z nóg po tym dniu...... Ahhhhh, mam nadzieję że jutro będzie spokojniej. Normalnie nie dało sie dzisiaj Hani odłozyć choć na chwilę, od razu darła się jak by ją ktos ze skóry obdzierał. Nie wiem co jej było, może jakiś skok, gdzi moja grzeczna dziewczynka. A to chyba dlatego bo wczoraj rozmawiałam z kolezanką i ja chwaliłam że taka grzeczniutka, że sobie leży itp :) Teraz ja przechwaliłam
 
goska zadeklarowałam roczny ale to dlatego że na wiosnę mam zamiar szukać nowej pracy i chciałam mieć komfort psychiczny że mam na to nawet kilka miesięcy. Z wielu różnych powodów nie chcę wracać do poprzedniego miejsca, mimo że pracowałam tam ponad 7 lat. I mam nadzieję, że do wakacji będę już pracować :happy: Gdybym była w sytuacji że wracam do poprzedniej pracy brała bym max 6 mcy macierzyńskiego. Już po tych 3 mcach wiem że nie dla mnie siedzenie w domu :no: Podziwiam wszystkie kobiety zajmujące się domem na co dzień. Serio uważam że powinno się im za to płacić.
 
A mi w lutym minie 3 lata odkąd "siedzę" w domu. Też nie chce wracać do poprzedniej pracy, będę szukać czegoś nowego, więc nie wiem ile jeszcze czasu spędzę z dziewczynkami. Ale mimo tego, że brakuje mi dorosłych ludzi częściej niż raz na jakich czas i rozmów nie o dzieciach, to bardzo sobie cenię ten czas.

Inga dalej nie śpi. Ech...
 
renisus - nam położna tłumaczyła że w dużych centrach handlowych niemowlaczki zazwyczaj śpią, bo tam mało powietrza i kiepskiej jakości, więc zasypiając wchodzą niejako w tryb awaryjny


sunovia - u nas też zaczęły się nocne płacze u Szymka, ale niedługo po pojawieniu się Matiego. Podobno dwulatki tak odreagowują emocje danego dnia. Mati jakiś czas temu też miał brzydki zapach z szyjki, ale ja codziennie przemywam włókniną z solą fizjologiczną i przeszło.


garmelka - proponuję jutro kanapek nie zrobić, a jak zapyta dlaczego to powiedz, że bałaganu nie chciałaś robić:-D.


ruda - a to lekarz robił Ci usg, czy jak to wykrył?


agniecha - u mnie to samo od poniedziałku, Mati usypia na 5-10 minut i wybudza się z płaczem. dobrze, że chociaż noce jako tako. Czy skok rozwojowy może trwać 5 dni? A Szymek tak jak Twój Mati, biega i krzyczy pod drzwiami sypialni, kładzie się na kocyku Matiego, pakuje się na kolana, tak więc mam dwie dzidzie w domu:-D.


Wczoraj się ucieszyłam, bo Mati załapał smoka, ale już dzisiaj stwierdziłam, że to bez sensu, bo on mu ciągle wypada i więcej z tym zachodu niż korzyści, tak więc smoka zabrałam i chyba moje dziecko będzie bezsmokowe... przynajmniej w domu.


U nas choinka ubrana już od listopada:-D


czarna - oj lepiej nie przyzwyczajaj do ciszy, proponuję włącz radio, niech mały wie, że w dzień jest głośno, bo jak będzie bliżej roczku (wtedy uzyskuje 100% słuchu) to nic już nie zrobisz nie wybudzając go - popełniliśmy nieświadomie ten błąd przy Szymku. Matiemu ciągle włączam white noise (jak senior za drzwiami się wydziera), odgłosy natury na karuzelce lub RMF classic:-D.
 
Ale mnie nastraszylyscie z tymi powiklaniami po porodzie, mialam co prawda po 5 tyg kontrole z usg ale od jakiegos czasu bola mnie jajniki a nigdy nie mialam z tym problemu i w trakcie przytulanek w srodku mnie boli a nie mam kiedy do gina isc... nie moge sie nawet zebrac zeby sie zarejestrować.
Mloda cos dzisiaj opetalo, caly dzien placze i w dodatku katar zalapala ehh. Za to w nocy potrafi przespac juz 9h:-) i pobila rekord mleczka 230ml na raz:-)
My mamy juz ubrana choinke i dzieki bogu koty się nią nie interesują.
 
pscolka, Marcelina też zaczęła wariowac w nocy właśnie po pojawieniu się Ingi. Ale postanowiłam zrezygnować już z jej drzemek. Trochę w dzień marudzi, co dla mnie jest uciążliwe nieco, za to wieczorem szybko zasypia i noce też ladniejsze.

Ja powinnam już kilka dni temu mieć @ i brzuch mnie od tych kilku dni boli, a nic się nie dzieje...
 
reklama
Pscolka widzisz a ja myslalam ze dlatego ze jest glosno. To by tlumaczylo dlaczego na spacerach nie chce spac bo za duzo powietrza:)

Ja do pracy wracam w lipcu i mam mieszane uczucia.
 
Do góry