reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2017 - nowe mamy

reklama
To szkoda, że dziewczyny nie dodają już nikogo nowego do zamkniętego wątku. Jak już kiedyś pisałam to moja pierwsza ciąża i w poszukiwaniu informacji o kompletowaniu wyprawki itp. trafiłam na to forum. Gdy wszytko jest takie nowe i nieznane, miło miec kontakt z osobami w podobnej sytuacji i z tymi już z doświadczeniem w byciu mamami. Wymiana informacji czy zwykłe rozmowy to cenne wsparcie :)
Może na tym nowym wątku znajdą się dziewczyny chętne do pisania.
Wiem, że na półmetku ciąży duuużo osób ma już skompletowane wyprawki dla maluchów i dla siebie do szpitala. Ja nie mam jeszcze zupełnie nic, ale próbuję to pomału ogranąc. I ostatnio intensywnie zajmuję się poszukiwaniem łożeczka i komody z przewijakiem. Czy ktoś mógłby polecic jakieś sprawdzone firmy? Jakie łożeczko lepiej wybrac: 120x60 cm czy 140x70cm?
 
Cześć,

Ja korzystałam z różnych list w necie i przepisywałam do swojej rzeczy, które się nie powtarzały. Np z
-http://babyonline.pl/kalkulator-wyprawki-dla-dziecka.html
-https://agnieszkakudela.pl/ubranka-dla-noworodka-wyprawka/
-https://agnieszkakudela.pl/wyprawka-do-szpitala-dla-mamy/

Ale też jestem daleko w tyle :) Póki co zbieram te przyjemne rzeczy jak ubranka, buciki, pieluchy (rożnych firm na początek), mokre chusteczki. Łóżeczka jeszcze nie mam, więc nie wiem jakie lepiej wybrać. Pewnie zależy od mieszkania czy masz dużo miejsca czy nie :)
 
To szkoda, że dziewczyny nie dodają już nikogo nowego do zamkniętego wątku. Jak już kiedyś pisałam to moja pierwsza ciąża i w poszukiwaniu informacji o kompletowaniu wyprawki itp. trafiłam na to forum. Gdy wszytko jest takie nowe i nieznane, miło miec kontakt z osobami w podobnej sytuacji i z tymi już z doświadczeniem w byciu mamami. Wymiana informacji czy zwykłe rozmowy to cenne wsparcie :)
Może na tym nowym wątku znajdą się dziewczyny chętne do pisania.
Wiem, że na półmetku ciąży duuużo osób ma już skompletowane wyprawki dla maluchów i dla siebie do szpitala. Ja nie mam jeszcze zupełnie nic, ale próbuję to pomału ogranąc. I ostatnio intensywnie zajmuję się poszukiwaniem łożeczka i komody z przewijakiem. Czy ktoś mógłby polecic jakieś sprawdzone firmy? Jakie łożeczko lepiej wybrac: 120x60 cm czy 140x70cm?
Polecam łóżeczka 140x70cm z możliwością odczepienia szczebelków do wersji łóżeczka dla juniora. Moja 4 latnia córka ma właśnie takie. Teraz wygląda jak normalne łóżko tylko mniejszych rozmiarów. Chcemy jej teraz kupić nowe bo jej jest stare...nam służy już 4 lata, a było odkupione.
Dla synka też poszukam podobnego.
Ważny jest materac...lepiej kupić lepszy, ze względu na plecki. My mamy gryka-kokos.
 
No to poszukiwania łóżeczka pewnie jeszcze trochę potrwają, ale może właśnie zdecydujemy się na takie 140x 70, żeby dłużej służyło.
Jakoś raczej cicho tu w temacie nowych październikowych mam.... Szkoda
No nic, ja zmykam robic ciasto z truskawkami. Miłego popołudnia wszystkim!
 
No to poszukiwania łóżeczka pewnie jeszcze trochę potrwają, ale może właśnie zdecydujemy się na takie 140x 70, żeby dłużej służyło.
Jakoś raczej cicho tu w temacie nowych październikowych mam.... Szkoda
No nic, ja zmykam robic ciasto z truskawkami. Miłego popołudnia wszystkim!

Odnośnie łóżeczka to ja się jakiś czas temu nad tym samym zastanawiałam. Natomiast podjęłam decyzję o zakupie jednak mniejszego 120x60 a później kupię już w Ikei takie rozsuwane łóżeczko. Ono też ma rozmiar 140x70 najmniej więc doszłam do wniosku, że bez sensu przepłacać za to początkowe, a wg mnie wychodzą sporo drożej. Mnie się bardzo podoba nowy zestaw z Klupś-ia "IWO". Spodziewam się chłopca, a że mamy szafę w drewnie, która jest naprawdę w dobrym stanie, to szkoda mi kupować nową, myślę że ten zestaw będzie do niej ładnie pasować.
 
O firmie Klupś czytałam niestety niezbyt pozytywne opinie, ale wiadomo- ile osób tyle opinii. Myślałam jeszcze o Chicco Next2me, ale cena jest wysoka, a to podobno łożeczko tylko na pierwsze 6 miesięcy.... więc takie normalne ze szczebelkami i tak będzie potrzebne (najlepiej byłoby kupic dwa ;) ). Ktoś jeszcze coś doradzi?
 
reklama
Do góry