reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja dziś byłam u lekarza.. Pani profesor zaniemówiła kiedy zobaczyła moje wyniki testu CBA (nie jest to wskazane badanie dla wszystkich, także spokojnie 😅) także... wyniki wyszły słabe, co mówi o odpowiedzi immunologicznej mojego organizmu na to co się w nim dzieje. Reasumując, mój organizm widzi w sobie mnóstwo stanow zapalnych, które chce zwalczyć - w efekcie atakuje zdrowe tkanki. Także mam zwiekszona dawkę leków immunosupresyjnych do maximum, dodatkowo doszło kilka suplementów jak Miovelia NAC czy alanerv, no i mam zacząć ćwiczyć z trenerem i chodzić na terapie do fizjoterapeuty ze względu na te wysokie wyrzuty cytokin (test CBA). Po za tym zero seksu i pracy. Mam myśleć tylko o sobie i codziennie się relaksować.
a! I co ciekawe. Pani profesor uważa, ze do 16tc nie powinno się wykonywać badań ginekologicznych ponieważ każda ingerencja w pochwę może przynieść jakieś zagrożenia. Wiec u niej tylko usg przed 10tyg i później 1trym i test pappa.
Żanych wzierników, pobierania cytologii czy coś w tym stylu. 🙈
Także zakazała mi chodzić do drugiego gina na usg 😅 ale w pn i tak pójdę bo nie wytrzymam do 26, bo dopiero wtedy mam test pappa.
 
reklama
Ja się dziś rozmarzyłam o takim ciepłym camembercie w panierce z sosem żurawinowym - coś pięknego 😁 swego czasu w delegacjach tylko to jadłam na kolację, piękne czasy 😁
Ale, jak wiemy, wszelkie pleśniowe są niewskazane w ciąży, dlatego na marzeniach się skończyło 😛 teraz sobie leżę i dalej wegetuję, po co ma mi być normalnie 😁
jak jest z pasteryzowanego mleka to można 😁 a w naszych sklepach prawie wszystkie są z pasteryzowanego
 
Ja się dziś rozmarzyłam o takim ciepłym camembercie w panierce z sosem żurawinowym - coś pięknego 😁 swego czasu w delegacjach tylko to jadłam na kolację, piękne czasy 😁
Ale, jak wiemy, wszelkie pleśniowe są niewskazane w ciąży, dlatego na marzeniach się skończyło 😛 teraz sobie leżę i dalej wegetuję, po co ma mi być normalnie 😁
Czemu zakazane ?? Zakazane są tylko sery z mleka niepasteryzowanego a camember czy brie jest ok
 
Wg mojej najlepszej wiedzy w ciąży nie można alkoholu, surowego mięsa i ryb i mleka niepasteryzowanego i jego przetworów.
Smacznego [emoji16]
Ja zobaczylam w spiżarce żur i pobiegałam po kiełbasę [emoji85]Poprzednio mnie lekarz trzymał poniżej 2.0
Teraz pierwsza wizyta i niespodzianka 3,27
A poza ciążą tarczyca w normie [emoji1745]Cześć!!! [emoji3590] Trzymam kciuki!Sery tylko z niepasteryzowanego nie można. A taki w sklepie ciężko znaleźć. Wszystkie Turki itp są z pasteryzowanego mleka więc można [emoji6]
Serio??? O kurna! A to nie chodzi o jakieś jeszcze inne tematy związane z produkcją takich pleśniowych serków? Czy ta sztuczna pleśń nie może jakichś niedobrych rzeczy wyrządzić?
 
Ja dziś byłam u lekarza.. Pani profesor zaniemówiła kiedy zobaczyła moje wyniki testu CBA (nie jest to wskazane badanie dla wszystkich, także spokojnie 😅) także... wyniki wyszły słabe, co mówi o odpowiedzi immunologicznej mojego organizmu na to co się w nim dzieje. Reasumując, mój organizm widzi w sobie mnóstwo stanow zapalnych, które chce zwalczyć - w efekcie atakuje zdrowe tkanki. Także mam zwiekszona dawkę leków immunosupresyjnych do maximum, dodatkowo doszło kilka suplementów jak Miovelia NAC czy alanerv, no i mam zacząć ćwiczyć z trenerem i chodzić na terapie do fizjoterapeuty ze względu na te wysokie wyrzuty cytokin (test CBA). Po za tym zero seksu i pracy. Mam myśleć tylko o sobie i codziennie się relaksować.
a! I co ciekawe. Pani profesor uważa, ze do 16tc nie powinno się wykonywać badań ginekologicznych ponieważ każda ingerencja w pochwę może przynieść jakieś zagrożenia. Wiec u niej tylko usg przed 10tyg i później 1trym i test pappa.
Żanych wzierników, pobierania cytologii czy coś w tym stylu. 🙈
Także zakazała mi chodzić do drugiego gina na usg 😅 ale w pn i tak pójdę bo nie wytrzymam do 26, bo dopiero wtedy mam test pappa.
Hej, a na co ta Miovelia nac? Ja Ja brałam (zdazylam wziac pol opakowania i zaszłam w ciaze - po mialam odstawić, odstawiłam a teraz ty mi wbiłaś gwózdz niepokoju :) )
 
Serio??? O kurna! A to nie chodzi o jakieś jeszcze inne tematy związane z produkcją takich pleśniowych serków? Czy ta sztuczna pleśń nie może jakichś niedobrych rzeczy wyrządzić?
Tu mama ginekolog fajnie wszystko tłumaczy
. Należy nie jeść produktów z mleka niepasteryzowanego.

Te pleśniowe sery... Jeden z większych problemów ciężarnych. Możecie je jeść, jeżeli są z mleka pasteryzowanego. Zobaczcie skład i okże się, że 99% serów dostępnych w Polsce jest z mleka pasteryzowanego. Pamiętajcie jednak, że nie powinnyście w ciąży jeść innych produktów z mleka, które nie przeszły obróbki cieplnej, czyli np. zsiadłego mleka. I tak jak sery pleśniowe są słynne, to już o mleku zsiadłym nikt nie pomyśli...
 
reklama
Hej, a na co ta Miovelia nac? Ja Ja brałam (zdazylam wziac pol opakowania i zaszłam w ciaze - po mialam odstawić, odstawiłam a teraz ty mi wbiłaś gwózdz niepokoju :) )
Tak tak, dobrze brałaś. Ja przed tez ja brałam. Teraz podobno ma wpłynąć na te cytokiny... nie znam się na tym szczerze mówiąc, ale prof. Ufam na maxa. Także zaczynam brać. Tylko teraz biorę jedna tabletkę cały czas. A nie 3 przez kilka dni.
 
Do góry