reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

a lekarz coś mówił odnośnie tej szyjki? Zwracał na coś uwagę, mówił, żeby się oszczędzać? Nie ma co się na zaś stresować, ale oczywiście gdyby ból się nasilał, lub trwał długo to lepiej podjechać i sprawdzić dla własnego spokoju ☺️
Mialam teraz wizytę 15 czerwca ale zaczęło mnie to krocze bolec dopiero od dzis i tak się martwię troche. A szyjke mialam niewydolna w 1 ciazy (patrz na odp do olka11135) ...
 
reklama
Mialam teraz wizytę 15 czerwca ale zaczęło mnie to krocze bolec dopiero od dzis i tak się martwię troche. A szyjke mialam niewydolna w 1 ciazy (patrz na odp do olka11135) ...
rozumiem, no raczej nikt nie przewidzi co to może być. Jeżeli bardzo Cię to nie pokoi to poszukaj na jutro lekarza lub IP lepiej sprawdzić i mieć spokojna głowę.
 
Cześć Dziewczyny!
Podpowiecie mi coś odnośnie mojego wyniku krzywej? Robiłam dziś, 24+4 tc, wynik na czczo wyszedł mi 60 mg/dl gdzie norma zaczyna się od 70. W pierwszym trymestrze mój wynik na czczo wynosił 78. Dziwi mnie taki spadek ... Po godzinie wzrosło do 100, ale już po dwóch spadło do 80. Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu i tak siedzę się zastanawiam czy powinnam się martwić tym pierwszym wynikiem 60 mg/dl 🤨
 
Cześć Dziewczyny!
Podpowiecie mi coś odnośnie mojego wyniku krzywej? Robiłam dziś, 24+4 tc, wynik na czczo wyszedł mi 60 mg/dl gdzie norma zaczyna się od 70. W pierwszym trymestrze mój wynik na czczo wynosił 78. Dziwi mnie taki spadek ... Po godzinie wzrosło do 100, ale już po dwóch spadło do 80. Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu i tak siedzę się zastanawiam czy powinnam się martwić tym pierwszym wynikiem 60 mg/dl 🤨
Dosyć niski ten wynik według mnie, ale na spokojnie poczekaj co powie lekarz. Może to świadczyć o hipoglikemi, ale do tego trzeba wykonać dodatkowe badania, także na spokojnie, nie dobieraj sobie do głowy, zobaczysz co powie lekarz 😊. Jak Cię bardzo niepokoi to chociaż do internisty szybciej możesz się umówić i skonsultować.
 
Coś cicho u nas...napisała ta, co sama zamilkła:p
Ale już nadrabiam: 4 lipca wzięliśmy ślub, a że organizacja była ekspresowa, to zaniedbałam inne aktywności. W poniedziałek byłam na OGTT. W moim laboratorium nie pozwalają przynosić smakowej glukozy, zresztą pani w aptece też mi ją odradziła. Ale to nie jest żaden dramat, żeby to wypić. Najpierw sprawdzono mi poziom cukru glukometrem z palca, dopiero potem było pobranie i picie pod okiem pielęgniarki. Miałam książkę, więc 2 godziny minęły dosyć szybko. Na czczo - 84, po 1 h - 107, po 2 - 87, więc jeden stres mniej.
Dzisiaj 24+5 i mówiąc szczerze to chciałabym już poczuć takie solidne ruchy, a nie te bulgotanie i przesuwanie. Lekarz mówił, że jeszcze chwila do kopniaków, bo Junior ma sporo miejsca, ale jednak...no, chcę, no!😉
A co u Was?
 
Właśnie tego się obawiałam u siebie, bo stara jestem i nie szczuplutka, a to kwalifikuje do grupy ryzyka. Jednak się udało :)
Udanych wakacji, Aniu :)
Ja też stara i nieszczupla, mi się nie udało. Ja już w pierwszej ciąży miałam cukrzycę więc było wiadomo że teraz też będzie.
 
reklama
Do góry