reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

kurcze..zazdroszczę Wam, że kikutów już nie macie...nasz się dzielnie trzyma, co mnie cholernie wkurza, bo widzę, że już na ostatnim włosku wisi...

Kasia
...może kąpcie Młodą w krochmalu? a poza tym może to wina pieluch, albo chusteczek nawilżanych?
 
reklama
nasz kikut tez ma sie swietnie :cool: pediatra zalecil nam wczoraj moczyc:szok: - wszedzie, zeby tylko w suchosci utrzymywac, a tu takie cos! - powiedial, ze teraz, to juz jest zagojone i spokojnie mozna moczyć, ze dzieki odmoczeniu zybciej odpadnie.
 
wiecie co, tu w Belgii zalecają w ogóle nie przejmować się kikutem, my moczyliśmy w kąpieli i ja niczym nie przemywałam i odpadł chyba po tygodniu. A jak się przy nim grzebie to może dłużej się goi i lepiej się trzyma. Ja już zapomniałam, że kikut był :tak:
Oczywiście jak ropieje to trzeba przemywać.
 
Ja też moczyłam kikuta. Bo to zalało nam się przy kąpieli, nie zwracałam uwagi na to, że nie wolno moczyć. I na szczęście odpadł:-)
 
My kąpaliśmy małą normalnie nie uważaliśmy aż tak bardzo na kikut i odpadł po dwóch tyg, a smarowaliśmy dwa razy w ciągu dnia fioletem (gencjaną)
 
póki jedynym problemem jest to, że się trzyma to chyba nie ma problemu:D u nas ropiał, śmierdział i dostaliśmy od pediatry skierowanie do szpitala gdyby się nie poprawiło po tym co przepisała. No, ale się poprawiło i o kikucie już dawno zapomnieliśmy:)
 
dziewczyny mam pytanie:
nasz kitkut prawie odpada, ale właśnie dziś zauważyłam że krew lekko leci z jednej strony.. wyczyściłam pępek z tej zaschniętej krwi i popsikałam octaniseptem i czekam.. czy to normalne, czy raczej powinnam skonsultować to z lekarzem?
 
Nie martwcie się tym kikutem. Tadziowi odpadł dopiero po 3 tygodniach i 3 dniach. Pediatra nas wysłał do chirurga nawet, a ten kazał się nie przejmować. Nam pomogło czyszczenie prawie za każdym razem 70% roztworem spirytusu. Polecam. Ja miałam dość mocną pępowinę, może dlatego skubaniec się tak trzymał.

Bakalia, nasz kikut na chwilę przed odpadnięciem też krwawił. Dokładnie go czyściłam.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z całą pewnością jak tylko trochę krwawi, to nic złego - tak mi mówiła pediatra. Ponoć nawet po odpadnięciu może się trochę krwi z pępka pojawić.
 
Do góry