reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków:)

i mi bardzo odpowiada rozek - zwłaszcza usztywniany - dziecko wg mnie bezpiecznie śpi- lekko na boczku..i prosciutki kregoslup.
Wózek- deltim focus- strzal w 10-tke;)!

Porazką okazaly sie pieluchy flanelowe- Generalnie pieluch uzywam wyłącznie do - podwójnego pieluszkowania - poki co profilaktycznie (w tym tyg idziemy z Klaudią do lekarza - ortopedy)i używamy też pieluch do wycierania - jak sie uleje itp..i flanela mimo iż uprana kilkakrotnie oblazi..zostawia meszek!
 
reklama
Ja koloroych flanelek używam do kładzenia na przewijak, na łóżeczko/łóżko, przykrywania jak jest gorąco i do tego mi się sprawdzają

Rożek na początku bardzo się sprawdzał ale szybko z niego "wysósł", teraz lubi jak najwiecej luzu :) i jak się próbuje go w cos zawinąć to się strasznie wkurza
 
Mi tez sie wydawalo ze uszu nie mozna zanuzac w wodzie...
A z tymi flanelowymi to tez mialam, wypralam je z innymi rzeczami i meszek z nich zostal mi na jednym dresiku..ale bylam zla!!!Ale lubie je, bo sa mile w dotyku....

Dziewczynym kupowalyscie smoczki w ksztalcie brodawki...takie sopelki mi przypominaja...jesli tak to jakiej firmy????

A ile po karmieniu kapiecie???????
, bo polozna mowila zeby odczekac przynajmniej godzine...Mowila tez zeby przed samym kapaniem zeby nie karmic, bo dziecko jest rozdraznione...
 
Tanno Hermal na odparzenia bomba! już po jednym dniu są niesamowite efekty!, więc jeśli wase malenstwa też beda meczyc odparzenia to polecam. Jestem w szoku, bo nic na naszą mala nie dzialalo. Mogłam smarowac dupcie i psinco, lekarka mowila, że jezeli poskutkuje, to raczej przy tym pozostaniemy, bo najwidoczniej mała ma za wrazliwą skóre.
 
A co do kapieli, to faktycznie nie powinno się kapac po jedzeniu- bo dziecku ulewa się mleczko, i glówki też nie powinno zamaczac sie w pierwszym miesiącu. Malenstwo musi miec czas na oswojenie z wodą.
 
moja polozna wysmiala mnie jak powiedzialam ze nie zanurza sie uszek...i zapytala gdzie dziecko cale 9 miesiecy plywalo...a ja na to ze w wodzie ;););)i tam uszka tez mialo zamoczone...a tak naprawde to w sumie dlaczego wlasnie nie mozna zanirzac uszek??????? ??? ??? ???
jesli chodzi o kosmetyki to tez nie kazala mi jak narazie uzywac zadnych oliwek i balsamow...poki skora nie jest sucha dziecko niby niczego nie potrzebuje...
 
Ania76 ja kupilam smoczki anatomiczne silikonowe firmy NUK...dla noworodkow i dzieci ktore nie maja jeszcze zabkow najlepsze sa smoczki ´silikonowe...jesli juz dzidzia zacznie zabkowac nalezy zmienic smoczek na lateksowy...a to z tego wzgledu ze silikon jest kruchy i szybko mozna go pogryzc a to stanowi zagrozenie dla dziecka bo moze sie zaksztusic ..a lateks jest rozciagliwy jak guma i nie da sie go skruszyc...oczywiscie mozna od samego poczatku podawac dziecku smoczek lateksowy ale ja tego nie robie poniewaz lateks ma swoj specyficzny smak i zapach i dziecko szybciej przyzwyczaja sie do smoczka...a silikon jest bezsamowy i bezwonny...:)):)):))
 
A są okrągłe smoczki przypominające brodawke z firmy NUK bo wysłałam męża do sklepu i tam mu powiedzieli że z NUKA nie ma takich.Chodzi mi typowo o silikonowy okrągły smoczek czy taki któraś z Was kupiła jak tak to z jakiej firmy.???
 
reklama
bo dla sprostowania okragly smoczek tylko wizualnie przypomina brodawke.jesli dziecko ssa sutka to robi on sie bardziej splaszczony.i dlatego proponuje ci kupic anatomiczny...
 
Do góry