reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem jeszcze jedne chińskie na próbę (Babyland) ale poszukam też tych Kokosi.
Ale cały czas mam nadzieję, że jednak się żona przyzwyczai do większej pupy małego :)

Jeszcze jedno pytanko mam. Czytałem, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.
Jaki wkład ma największą chłonność przy najmniejszej grubości? :) Polecano mi wkładki milovia z 4 warstw mikrofibry - faktycznie są bardziej chłonne?
 
reklama
Bardzo polecam dla takiego malucha nie kieszonki a otulacze Milovia i same wkłady .Ja jestem bardzo zadowolona i pupa nie jest taka duża.Moim zdaniem Milovia jest bardzo chłonna .Wystarczy 3 otulacze na początek a reszta to wkłady i dacie radę bez problemu .Do otulaczy wkłady z mikropolarem ,wtedy pieluszka jest naprawdę sucha :p
 
Ja akurat wkładów milovia nie lubię, wg mnie są grube, a chłoną kiepsko, ale ja używam jedynie w kieszonkach, nie mam tych do otulaczy. Bambus jest cienszy i lepiej chłonie od mikrofibry, do tego jest naturalny.
 
ja na noc używam też bambusa i otulaczy z wełny, super sie sprawdza, na dzień używam all-in-one bumgenius bawełniany wkład na zewnątrz pul i tez jest dobrze
 
Dzien dobry
Jestem mamą 2 miesięcznego maluszka. Gośc mi rośnie jak na drożdżach i waży już 7kg. Przez to, że jest tak żąrty robi kupki non stop. Nie znosi jednorazówek i mimo tego, że bardzo dbam o jego pupcie to co chwilkę ma maleńkie odparzenia. Plecki i nóżki ma ostatnio czerwone a jak zdejmuję pieluszkę widać po dziecku ogromną ulgę. Okropny krzyk jak się załatwia do jednorazówki więc w rezultacie procedura oddania tego co przetworzył wygląda tak, że kładę na tetrę i czekamy sobie aż dziecko bez większych ceregieli się załatwi. . Dużo jeżdżę samochodem przez wzgląd na rehabilitacje średniego syna. Jesteśmy dość aktywni sportowo a pralka chodzi non stop. Nie mam pojęcia jakich pieluch potrzebuję ale mam suszarnię w domu i linki na dworzu. Reszta dzieci odchowana ale zamierzam jeszcze w niedługim czasie zajść w ciążę i szukam dobrego dla budżetu i zdrowia dzieci rozwiązania. Czytam dokładnie co kto pisze i surfuję po internecie ale nie ogarniam. Proszę poratujcie radą.
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry
Jestem mamą 2 miesięcznego maluszka. Gośc mi rośnie jak na drożdżach i waży już 7kg. Przez to, że jest tak żąrty robi kupki non stop. Nie znosi jednorazówek i mimo tego, że bardzo dbam o jego pupcie to co chwilkę ma maleńkie odparzenia. Plecki i nóżki ma ostatnio czerwone a jak zdejmuję pieluszkę widać po dziecku ogromną ulgę. Okropny krzyk jak się załatwia do jednorazówki więc w rezultacie procedura oddania tego co przetworzył wygląda tak, że kładę na tetrę i czekamy sobie aż dziecko bez większych ceregieli się załatwi. . Dużo jeżdżę samochodem przez wzgląd na rehabilitacje średniego syna. Jesteśmy dość aktywni sportowo a pralka chodzi non stop. Nie mam pojęcia jakich pieluch potrzebuję ale mam suszarnię w domu i linki na dworzu. Reszta dzieci odchowana ale zamierzam jeszcze w niedługim czasie zajść w ciążę i szukam dobrego dla budżetu i zdrowia dzieci rozwiązania. Czytam dokładnie co kto pisze i surfuję po internecie ale nie ogarniam. Proszę poratujcie radą.

Hej, ja Ci polecam zwykłe pieluszki wielorazowe kieszonki :) Bardzo podobnie się je zakłada jak jednorazówki :)
 
Zakupiłam nie czekajac na zbite kupki. Mam Dudusie, jedną chinkę no name, bobolidera i milovię. Zdecydowanie milovia ale czekam jeszcze na nappime. wkłady kupiłam konopne i bambusowe 4 warstwowe. Mam dwa welniane otulacze i dwie formowanki z weluru bambusowego ale tu zdecydowanie na pozniejszy okres treningowy polecam. Strasznie podoba mi sie kolorowy kuper syna i fakt, że pieluch nie wywalam tylko piorę i zakładam again i again.
 
reklama
Drogie pieluszkowe mamy- odwołuję się do Waszej wiedzy:)

Otóż zakupiłam zupełnie przez przypadek (na targu z przeróżnymi rupieciami) ogromną reklamówę wkładów i otulaczy (chyba:p) za zawrotną sumę 25 zł.

Problem w tym, że zupełnie nie potrafię sklasyfikować moich zakupów. Jakieśtam szerokie pojęcie na temat pieluch mam, ale przyznam się szczerze, że nie znam się na firmach, rodzajach itd. Mamą zostanę w marcu i chciałabym kiedyś przejść na wielorazówki. Nie od urodzenia, może od 3-4 miesiąca...:)

Możecie mi pomóc w nakreśleniu, co tak naprawdę kupiłam?
Wkłady: średniej wielkości prostokąty składane na trzy, mają kilka warstw materiału i są obszyte. Wyglądają jak kołderka do łóżeczka dla lalek:)
pieluchy: A może właśnie bardziej otulacze... Na metce napis NAPPY NATION size 3, ale nie mogę się nigdzie dokopać do żadnej takiej strony internetowej. Może to stara firma... W każdym razie jest to cudo na rzepy, materiał taki pul-owaty (nie znam się), ale cerata to nie jest. Nie ma w środku żadnego materiału oprócz tego zewnętrznego. Przy nóżkach ma jeszcze takie "motylki": zakładki z gumką żeby się nic nie wylewało.

Możecie mi powiedzieć na podstawie opisu, co właściwie kupiłam:)? I mniej więcej na jaki wiek można używać tych pieluszek? Nie ukrywam, że kupiłam cały zestaw ze względu na wkłady, bo chyba można je stosować we wszystkich rodzajach wielorazówek,dobrze myślę?
 
Do góry