reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza wizyta u ginekologa

u mnie stwierdziła 6 tydzień,ale nie było widać serduszka :/ :( kazała mi przyjść za tydzień...czyli 22.09 kolejny dzień stresu...
 
reklama
Dużo zależy od sprzętu jaki dysponuje lekarz. Będzie dobrze:) Ja mam wizytę 29 i już się nie mogę doczekać mam tylko nadzięję, że będzie wszystko w porządku, bo ostatnio nie czuję się zbyt dobrze.
 
:) jest,jest,jest :) zdaję raport,że maluszek ma 6 tyg i 5 dni :) było widać tętno :)narazie wszystkie jest ok, tak bardzo się cieszę i tak bardzo dziękuję za podtrzymywanie na duchu :) pozdrowionka
 
Witam,
jestem nowa na tym forum, ale już sporo dzięki niemu się dowiedziałam :)
Cóż podejrzewam, że również wkrótce zostanę mamą, a w dodatku młodą (mam 21lat i to będzie moje pierworodne) - więc jeśli któraś z bardziej doświadczonych mam chciałaby się podzielić ze mną swoim doświadczeniem chętnie popisze na pw.

Przechodząc do meritum... ostatnią @ miałam 22.08 (wszystko w normie), a że z narzeczonym ostatni raz się nie zabezpieczyliśmy (może nie planowane na tak bliską przyszłość, ale planowane ;)) i zaczął mi się spóźniać @ to we wtorek zrobiłam bobo-test, który wyszedł pozytywnie. Nie jestem jednak pewna bo druga kreseczka była bardzo jaśniutka i dopiero po dłuższym czasie zrobiła się ciemniejsza. Dlatego też jutro rano zamierzam powtórzyć test, jeśli wyjdzie pozytywny zamierzam się umówić na wizytę do lekarza... tylko nie jestem pewna czy tak szybko jest sens.
Z obliczeń z ost @ wypada mi, że mogę być w 4-5 tyg ciąży, a czytałam (co prawda na innym forum) iż do lekarza najlepiej udać się między 8-10tyg.

Chciałabym także się dowiedzieć dokładniej na czym polega badanie dopochwowe USG (dokładniej) bo z powyższych postów wnioskuję, że tylko dzięki niemu w tym okresie może u mnie lekarz wykryć ciąże...

Cóż troszkę się rozpisałam :zawstydzona/y:
czekam na odp, pozdrawiam Sil

ps i czy to prawda, że obecnie trzeba zacząć dość wcześnie chodzić do lekarza, żeby dostać becikowe??

z góry dzięki za odp
Sil
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny zauwazylam dzis jakies biale uplawy, dodajac ze mialalam leczona nadzerke. byla wyleczona i moj gin stwierdzil ze moge zajsc w ciaze. teraz sie obawiam ze cos moze sie stac maluszkowi. do lekarza i tak juz chcialam isc w nast tygodniu bo to bedzie juz 6tydz. teraz sie zmartwilam ze cos moze stac sie maluszkowi;(
 
sil_89 - ja do lekarza pierwszy raz poszłam w 10 tygodniu i już na zwykłym USG mogłam zobaczyć mojego synka (co prawda nie miał kształtu człowieka ale już był widoczny :-)) Jeśli jednak gin będzie robił Ci USG dopochwowe, to po prostu do pochwy włoży Ci takie urządzenie, podobne do tego, którym robi zwykłe USG, tylko cieńsze z założoną na niego taką niby prezerwatywą :-) Dzięki temu, że na przeszkodzie nie będzie powłok brzusznych, aparat będzie bliżej macicy i będzie większa szansa zobaczyć rozwijającego się małego człowieka :-) Ja to USG dopochwowe miałam dopiero po 12 tyg, podczas badania przezierności karkowej. Do tego USG dobrze jest mieć pusty pęcherz bo jak gin jeździ tym aparatem po wewnętrznej ścianie to uciska również pęcherz i chce się siusiu :-p

Co do becikowego, to obowiązek bycia pod opieką lekarską od 10 tc jest zawieszony do 31.12.2011 roku. Ale tak czy inaczej jeśli podejrzewasz, że jesteś w ciąży to udaj się do lekarza jak najszybciej ze względu na zdrowie maluszka.

A jeśli okaże się, że jednak jesteś w ciązy to serdecznie Ci gratuluje bo to cudowny czas :-) Pozdrawiam :-)
 
sil_89 ja pierwszy raz poszłam do lekarza własnie 4-5 tc i wtedy lekarz zrobił mi własnie usg dopochwowe i widac juz było pęcherzyk..także ciąża była potwierdzona. Ja należe do osób niecierpliwych i dlatego zawsze muszę wszytsko wiedziec odrazu...:p

powodzenia Ci życzę:)
 
reklama
Ja właśnie też się zastanawiałam czy lekarz będzie w stanie potwierdzić ciążę. Okazało się, że był to dokładnie 5 tydzień i 6 dzień ciąży. Na USG dopochwowym było widać nawet pulsującą tętniczke czy coś takiego co potwierdziło że płód jest żywy i dostałam karte ciąży ze skierowaniem na badania.
 
Do góry