reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

reklama
tak sobie myślę (i myślę) i nie wiem, jak to opisać ;-)
nazwałabym to chyba takim delikatnym pulsowaniem :-) na początku myślałam, że uczucie to idzie z ręki a nie brzucha, więc przyłożyłam drugą, dotykałam tego miejsca raz palcami, raz śródręczem i wciąż to czułam :-) choć nie ukrywam, że pewność że były to ruchy dziecka mam dopiero teraz, gdy czuję je już wyraźniej :-) bo wrażenie jest bardzo podobne jak na początku, tyle że bardziej intensywne :-)
 
Ja czuję coś, ale nie wiem czy to już to - taka delikatna rybka jakby, ale z niecierpliwością czekam na pierwszego porządnego kopniaczka od mojego maluszka.
 
Ja pierwszy ruch, którego nie byłam pewna, poczułam 1 listopada, po dość długim spacerku. Ale to, co się stało wczoraj!!! Takie lekkie pukanie, które było czuć nawet pod ręką! teraz siedzę i czekam i wczuwam się w brzuszek i czasem takie lekkie pulsowanie czuję, choć może to ja? :-) Zawsze, kiedy to się zdaża, tatuś jest w innym mieście na uczelni (weekendy). Może dzidzia to czuje? :-)
 
Ja również poczułam 1 listopada. Czuję codziennie zwłaszcza przed snem. Dzisiaj poczuł również mój M. Nie są to kopniaki jakie czuje się w 30 tyg, ale że Niunia się gimnastykuje można już poczuć przykładając rękę do brzuszka:-)
 
Ale fajnie ze juz czujecie ruchy.... i zeby czuc jak sie reka przyklada...
moje maluszki zaczely sie ruszac jakies 2 tygodnie temu, to znaczy poczulam ich ruchy 2 tygodnie temu, ale jak przykladam reke to nic nie czuje, tylko tak od wewnatrz
Teraz jak nie czuje to sie martwie, no ale przeciez jeszcze za wczesnie zeby czuc ciagle badz wszystkie ruchy, chyba. :sorry2:
ja bym pierwsze ruchy okreslila podobnie jak Spaczyna - taka rybka plywajaca, albo takie laskotanie, glaskanie od wewnatrz :-)
 
Ale fajnie ze juz czujecie ruchy.... i zeby czuc jak sie reka przyklada...
moje maluszki zaczely sie ruszac jakies 2 tygodnie temu, to znaczy poczulam ich ruchy 2 tygodnie temu, ale jak przykladam reke to nic nie czuje, tylko tak od wewnatrz
Teraz jak nie czuje to sie martwie, no ale przeciez jeszcze za wczesnie zeby czuc ciagle badz wszystkie ruchy, chyba. :sorry2:
ja bym pierwsze ruchy okreslila podobnie jak Spaczyna - taka rybka plywajaca, albo takie laskotanie, glaskanie od wewnatrz :-)

Kochana jeszcze poczujemy dobrze. nie martw sie. jeszcze bedziemy mialy dosc brykania i boksowania lub kopania naszych jelit badz innych narzadow wewnetrznych...:-):-):-):-):-):-):-):-)

Ja tez nie ciagle czuje plywajaca rybke. od 2 dni sporadycznie tylko raz a od 1 listopada to brykal codziennie wieczorkiem. wiec ja uwazam ze wszystko wporzadku...poczekajmy jeszcze miesiac :-):-):-):-):-):-)
 
reklama
Witam ,
widzę, że wszystkie nie możemy się doczekać ruchów naszych maluszków :tak:
Mój maluszek jest już w moim brzuszku od 18-stu tygodni , ale niestety jeszcze nie czuje ruchów :sorry2: Wraz z tatusiem nie możemy się doczekać :-)
Kiedy wydawało mi się ,że coś czuję okazywało się to zwykłym wzdęciem :zawstydzona/y:
Jest to nasza pierwsza ciąża , za tydzień mam wizytę u lekarza i być może będziemy już znać płeć dzidziusia :happy2:

Pozdrawiam Was Wszystkie .;-)
 
Do góry