reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pilskie tegoroczne obecne i przyszłe mamusie:))

dziewczyny :)wpadam tu jak tylko znajde chwilke, choć ostatnio z chwilką bywa ciężko :( jak ja zazdroszczę Wam "tych" problemów!!tak dobrze czytacie ZAZDROSZCZĘ moje dzieci już chodzą do szkoły a najstarsza przechodzi bunt nastolatki jak ja to wytrzymam???????????zdecydowanie praca z maluszkami jest o wiele bardziej przyjemna :):):)pozdrawiam cieplutko
 
reklama
OlaK czasem was podczytuje;-)ale kurde kojarze ze do W-wy sie wyprowadziłas a teraz znów w Pile? Chyba jednak mało uważnie podczytywałam:rofl2::rofl2::rofl2:
 
Atram, pewnie, że Cię pamiętamy - mam na myśli "starsze" bywalczynie. Te wątki żyją obok siebie, raz ożywa jeden, raz drugi.
Co u Ciebie słychać?

Witam Olu.
U mnie narazie bez większych zmian.Dalej jestem na urlopie wychowawczym,ale pomału zaczynam rozglądać się za nową pracą.
 
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamy z Piły. Jestem rodowitą pilanką mieszkającą obecnie w centrum :-).

Mamuśki zwracam się do Was z ogromną prośbą. Rodzić będę w czerwcu i wiele słyszałam na temat pilskiej porodówki i oddziału po-porodowego ;-) ale niestety były to negatywne opinie. Chciałabym byście przedstawiły swoje zdanie na temat pilskiego oddziału i ewentualnie to co słyszałyście na temat Trzcianki i Wałcza (ponoć lepiej traktują tam kobiety).

Serdecznie dziękuję za wszelki odzew.
Pozdrowionka

Witaj
Jestem mamą już prawie rocznej Wiktorii, w kwietniu rodziłam w pilskim szpitalu i byłam zadowolona z opieki. Lekarze byli mili, położne również a przy tym bardzo wyrozumiałe i pomocne. Można było praktycznie o wszystkim z nimi porozmawiać. Ze względu na to, że miałam cesarkę to leżałam 8 dni wiadomo, że zawsze na oddziale znajdzie się jakaś niemiła pielęgniarka ale to jest nie nieuniknione ale ogólnie jestem zadowolona z opieki. Pochodzę z Trzcianki dopiero od roku mieszkam w Pile ale za żadne skarby nie chciałabym rodzić w Trzciance. Co do Wałcza to nie wiem ale leżała ze mną dziewczyna z okolic Wałcza i ona wolała przyjechać do Piły.

Pozdrawiam Pati
 
Witam!

Atram, powodzenia w poszukiwaniu pracy!! A dzieciątko będzie z nianią, czy żłobek/przedszkole?

Moniko, tym razem pod Poznań, żeby mężowi było bliżej do pracy a potem żeby wcześniej wracał do domu (gdy dzieci jeszcze nie śpią!), no i żeby mi było łatwiej znaleźć dla maluchów przedszkola - w tamtych okolicach jest wiele placówek prywatnych, więc gdzieś się miejsce znajdzie - mam nadzieję! No ale to na razie niekonkretne rozważania, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Czarna, dobrze pamiętasz! Pochodzimy z Warszawy (mąż z Warszawy, ja z Konstancina - uzdrowiska tuż pod Wawą), mieszkaliśmy tu w Pile od 2005 ze względu na pracę męża (pracował w Złotowie), potem pod koniec 2007 wrócilismy w swoje strony, a od sierpnia 2008 mąż pracuje pod Poznaniem i namówil nas na powrót do Piły a nie do Poznania - z sentymentu (teraz znów wynajmujemy ten sam dom, co wcześniej). Jednak nie było to najlepsze rozwiązanie, więc chcemy ruszyć do Poznania/pod Poznań, jak się wszystko ładnie ułoży.

Pati, witaj!! To ciekawe, co piszesz o Trzciance, moja znajoma z kolei zachwycona Trzcianką - czemu nie chciałabyś tam rodzić?

Joanna, jak tam klubik?
 
Olu, rozumiem was. Takie późne powroty twojego meża są uciążliwe dla wszystkich: dla niego przez tą dlugą jazdę w te i z powrotem, dla ciebie bo sama jesteś z maluchami od rana do wieczora, a dzieciom smutno, bo taty prawie nie widzą. Ja na waszym miejscu dawno bym tego nie wytrzymała ;-) Podziwiam was za to :tak::-D Ale życzę wam powodzenia w szukaniu nowego domku :-D;-)

Ja dziś jestem w domu, bo mały mi się rozchorował :baffled: Ma zapalenie dziąseł - od dwóch piątek, które mu idą i nie mogą się wyrżnąć :confused::baffled: Witek ma temperaturę nawet do 38.6 i nic nie chce jeść, nawet ma problemy ze spaniem :baffled: Nie muszę pisać, że sama jestem dziś padnięta :dry:
 
Witam!

Atram, powodzenia w poszukiwaniu pracy!! A dzieciątko będzie z nianią, czy żłobek/przedszkole?

Olu właśnie wróciłam do domu.Byłam po wnioski w trzech przedszkolach,ale niestety bez efektu.Dają dopiero po 23 marca.Jutro zajrzę jeszcze do żłobka.Ja mieszkam w centrum i do żłobka mam kawał drogi a pogoda mimo,że świeciło słoneczko wcale nie najprzyjemniejsza.
Joanno.Ja poza moim dwulatkiem,mam jeszcze 15 latke i 18 latka w domu,więc domyślam się o jakich buntach piszesz.Musimy przetrwać ten okres w życiu naszych dzieci.
 
reklama
Atram, a od kiedy do kiedy jest w Pile nabór do przedszkoli i żłobków? Przyjmą ci Pawełka do przedszkola?

Właśnie Moniko pytałam czy takiego malca przyjmą do przedszkola.To wszystko zależy czy zostaną miejsca przy dzieciach które skończyły trzeci rok życia.Jeśli tak to nie ma problemu jeśli dziecko potrafi samo jeść,załatwiać się i jest w miarę samodzielne.Wnioski można składać po 23 marca nawet drogą internetową na adres:http://pila.silvermedia.pl/.Tam informacje o przyjęciu dziecka chyba do 10czy15 kwietnia.Dziwię się trochę,bo słyszałam że w przedszkolu gdzieś w okolicy ulicy Słonecznej wnioski już dają,ale niestety w tych co byłam w centrum jeszcze nie.
Dlatego też jutro idę jeszcze zobaczyć do żłobka.Tam powiedziała mi pani,że dzieci np.styczniowe czyli takie jak nasze nie będą musiały być przenoszone do przedszkola gdy skończą trzy lata tylko będą chodzić do końca roku szkolnego właśnie do żłobka,chyba że rodzice sami zadecydują o przeniesieniu.
 
Do góry