reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pleśniawki na języczku - jak je zwalczyć???

Moja siostrzenica miała pleśniawkę w wieku dwóch lat. Pani doktor powiedziała że to od wkładania różnych zabawek do buzi. Zdarza się ale nie jest to niebezpieczne.
 
reklama
Moja malutka ma 2 m-ce i tez miała biały nalot ale byłam z nia u lekarza i okazało sie ze to były plesniawki poczatkowo stosowałam aphtin a lekarka przepisała mi taka robiona mieszanke i po niej przeszło :-)
 
malutka, z tego, co opisujesz wygląda to na pleśniawki. Jeśli dziecko nie chce jeść to znak, że go boli. Możesz zastosować aftin, jak wspomniała jedna z dziewczyn, ale ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza. Czasem trzeba coś mocniejszego zastosować, żeby grzyba zwalczyć, więc lekarz na pewno coś odpowiedniego przepisze.
Ostatnio ja też zmagałam się z tym u mojego synka. TYlko, że u nas to było poważniejsze, bo zaatakowało cały przełyk. Dzieciak mi nie jadł przez prawie cały tydzień. To był horror.
Mam nadzieję, ze Was to ominie. Pozdrawiam
 
cześć dziewczynki, mam pytanie, czy pleśniawki pojawiają się na ustach czy tylko wewnątrz jamy ustnej???
 
Z tego co mi wiadomo ( z autopsji niestety) raczej tylko w jamie ustnej. Ale jeśli pojawiły się u twojego dzieciaczka,nie daj sobie wcisnąć aphtinu, często nie pomaga, a czasami nawet "roznosi" pleśniawki. Od razu pzrecieraj maleństwu nystatyną, i problem z głowy :) Pamiętaj koniecznie, bo ja poszłam na aphtin i te grzyby zamiast zniknąć zaatakowaly przewód pokarmowy... walczyliśmy z tym prawie trzy miesiące.........
 
Oj to zależy indywidualnie od dziecka mi np aphtin odrazu pomógł a meczyłam sie wczesniej z innymi środkami. Wszystkiego trezba spróbować każdy organizm jest inny i każdy inaczej eraguje na leki. A jeżeli chodzi o pleśniawkach na ustach to neistety mogą się pojawić.
 
Aphtin jest od 10 roku zycia bo zawiera boran sodu
Lepszy jest Borax 9CH firmy Boiron. Rozpuszcza się 3 kuleczki w kieliszeczku wody i daje do wypicia. Takiemu maluszkowi można wlać kroplomierzem.
Nasza pediatra Aphtin dla Olisia jka mila 1, 5 miesiac ai pleśniawki odradziła.mieliśmy Nystatynę
Fiolet też jest dobry
 
Ostatnia edycja:
Ja przecierałam fioletem.Troche brudzi ciuszki, ale sie spiera w końcu a działa migiem,Pozatym pediatra poradzil dawac codziennie pare kropelek witaminy C bo podobno tam troche odkarza i zapobiega nawrotom.Faktzcynie pomogo.
 
reklama
Do góry