reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pochwalmy się

Witajcie Mamusie1 No to ja tez musze troszke mojego syncia pochwalic! :laugh: ;)Samuelek tez potrafi juz dodawac i odejmowac ale tak do 15tu,zna pojedyncze literki, ale czytac to jeszcze niestety nie umie nawety prostych słow ;D,ale co tam we wrzesniu idzie do zerówki to sie nauczy.Po za tym tez bardzo lubi rozne gry i zabawy edukacyjne i takie ktore wymagaja logicznego myslenia.Robi to z wielka przyjemnoscia,ale.........dopoki on tak chce.Nie ma mozliwosci zeby cokolwiek zrobil na rozkaz! Zobaczymy jak sobie panie z nim w zerówce poradzą,bo oprócz tego ze jest inteligentny to straszny z niego łobuz ::)(po mamusi :p ;D)
 
reklama
Pati widze, że twój Samuel też z czerwca 2000. Tak jak mój Matuś. No i moj tez taki indywidualista ;). A panie sobie poradzą, nie jednego takie poskromily ;) :laugh:
 
To ja też się pochwalę moją Wikunią :) Świetnie liczy, dodaje, z odejmowaniem ma jeszcze kłopoty, ale wcale się tym nie przejmuję, bo i tak wcześnie jak na takie umiejętności :) Pisze, generalnie zna juz cały alfabet, czyta, zazwyczaj krótsze słowa, z dłuższymi ma jeszcze problem.

Opowiem Wam co powiedziała w te wakacje :) Siedziałyśmy w restauracji, przy stoliku obok usiadł czarnoskóry pan (znał język Polski - słyszałam jak rozmawiał z kelnerką), a Wikunia do mnie "Mamusiu, ja wiem, że ludzie mają różny kolor skóry", tutaj oczywiście urosłam z dumy :), a ona dodała "jak ma czarną skórę to jest murzyn, a jak białą, to jest człowiek"... myslałam, że spalę się ze wstydu... Na szczęście ten pan zaczął się śmiać, a ja zaczęłam tłumaczyć mojej córci, że wszyscy jesteśmy ludźmi... Szybko uciekłyśmy z tej restauracji...

Nie jestem rasistką, nigdy nie byłam, starałam się wychowywać Wikę tak, żeby nie zauważała różnic między ludźmi, żeby ważne było dla niej to jaki ktoś jest, a nie to jak wygląda...
 
moja Natalia potrafi napisac tylko swoje imie,zna literkii i liczy do 10 i dodaje do 10.za to na komputerze zna sie doskonale.zasluga mojego meza ktory twierdzi ze komputery to przyszlosc,czasem jest z tego powodu klotnia bo siedzi mala z mezem i ten jej tlumaczy o procesorach, ramach itd.(dla mnie czarna magia)i czesto przez komputer ciezko mi mala wyrwac do nauki pisania normalnie czyli z dlugopisem w rece i na kartce,wszystko to chce robic na komputerze nawet rysowac.tlumacze caly czas ze to niezdrowo tez dla tak malego dziecka spedzanie tyle czasu przed komputerem,i zdarzaja sie takie dni kiedy zabraniam malej calkowicie dostepu do komputera,wtedy jest obraza na zla mamusie no i scysja z mezem ://maz nawet skomplikowane rzeczy jej tlumaczy co do komputerow a ona slucha z uwaga i zainteresowaniem,a ja czasem rece zalamuje bo za rok szkola a przeciez nie bedzie operowac w szkole tylko na komputerze a dobrze by bylo zeby wiecej z tego zapalu przeznaczyla na nauke normalna ::) pozdrawiam
 
To może ja też się pochwalę. Marta 13 lutego skończy 4 latka, potrafi dodawać, odejmować do 10, zna wszystkie literki alfabetu,pisze i zaczyna czytać. Teraz jej pasją jak twierdzi jest język angielski którego uczy się codziennie! Ale charakter ma trudny!!!
 
To i ja sie pochwalę ;),
Moja córka Waneska teraz w lutym 21 skończy 4 latka potrafi ślicznie rysowąc,liczy do 20 potrafi zapamiętać tekst piosenki,sama sobie scielli łózko,i potrafi super się zajmować swoim braciszkiem oto ona: ,,

obraz01617ez.jpg
 
Karola 7 wiesz u nas to tez tak wcale łatwo nie szło ;) ale teraz się nauczyła i chętnei to robi.Wogóle stara się pomagać mi chce odkurzać zmywać,ale jak czytam że wasze niektóre dzieciaczki juz piszą czytają czy mnożą to aż się za głowę łapię jak dałyście rade je tego nauczyć.Waneska umie literke a ale i tak koślawo ją pisze.Zna się dobrze też na komputerze umie sama gre sobie włączyć i ładnie gra zwłaszcza w barbi w salonie piękności hehe :D
 

to moja 4 letnia JULKA
jest jednym wielkim zywiołem i strasznie lubi chodzic do przedszkola(zaczęła chodzic od wrzesnia) jakby mogła to by tylko w domku nocowała a reszte czasu siedziała w przedszkolu.Umie juz sie podpisac swoim imieniem i zna wiekszośc liter,liczy do 10,bardzo duzo rysuje i lubi układac puzzle.I niemozna jej przegadac tyle mówi nawet przez sen :laugh: :laugh:Jest bardzo towarzyska dziewczynka i łatwo nawiazuje nowe znajomości
 
reklama
Magda z Łodzi witamy i gratulacje pociechy. A co do gadania - znam to doskonale - nawet w drodze do ubikacji jest 1000 rzeczy do opowiedzenia. ;)
 
Do góry