reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży co robić?

Daga1995

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2020
Postów
194
Dziewczyny proszę powiedzcie mi o co chodzi z tym rejestrem ciąży? Ja musze gdzieś iść I to zgłosić? I kolejne pytanie, wróciłam nie dawno zza granicy I nie mam ubezpieczenia w Polsce, a podobno kobiety w ciąży mają ubezpieczenie jak to załatwić? Czy jeśli Lekarz potwierdzi ciążę to z automatu mam ubezpieczenie?
 
reklama
Czy masz numer PESEL?
Jeśli tak, to przysługiwać Ci będzie bezpłatna opieka lekarska. Ale nie zmienia to faktu, że powinnaś mieć podstawę do ubezpieczenia...
Czy Twój mąż pracuje w Polsce?
 
Do rejestru ciaz wpisuje personel medyczny np. przy okazji wizyty polozniczej u ginekologa. Rejestr jest obowiazkowy dopiero od 1.10.2022r. Na ten moment jest to nieobowiazkowe.
 
Czy masz numer PESEL?
Jeśli tak, to przysługiwać Ci będzie bezpłatna opieka lekarska. Ale nie zmienia to faktu, że powinnaś mieć podstawę do ubezpieczenia...
Czy Twój mąż pracuje w Polsce?
Tak mam numer PESEL. Partner jest ubezpieczony zza granicą.
 
A czy ty byłaś ubezpieczona za granicą?

edit. Tylko dopytuję, by ułatwić Ci życie ;) Żaden szpital/poradnia nie mogą żądać od Ciebie dokumentów potwierdzających ubezpieczenie i muszą Ciebie przyjąć (w ciąży i 6 tygodni po porodzie). Dziecko od urodzenia do 18 r.ż, również z opieki zdrowotnej będzie mogło korzystać.
 
A czy ty byłaś ubezpieczona za granicą?

edit. Tylko dopytuję, by ułatwić Ci życie ;) Żaden szpital/poradnia nie mogą żądać od Ciebie dokumentów potwierdzających ubezpieczenie i muszą Ciebie przyjąć (w ciąży i 6 tygodni po porodzie). Dziecko od urodzenia do 18 r.ż, również z opieki zdrowotnej będzie mogło korzystać.
Byłam ubezpieczona póki pracowałam w jednej firmie, później z dnia na dzień straciłam i pracę i ubezpieczenie
 
Byłam ubezpieczona póki pracowałam w jednej firmie, później z dnia na dzień straciłam i pracę i ubezpieczenie
Czy jesteś ubezpieczona w Unii Europejskiej? Niemieckie karty ubezpieczenia mają na odwrocie od razu europejską kartę ubezpieczeniową i na niej też można chodzić do lekarza (nie będąc w ciąży) :)
 
Czy jesteś ubezpieczona w Unii Europejskiej? Niemieckie karty ubezpieczenia mają na odwrocie od razu europejską kartę ubezpieczeniową i na niej też można chodzić do lekarza (nie będąc w ciąży) :)
Jak wyżej napisałam, straciłam i pracę i ubezpieczenie
 
Z tego co wiem normalnie możesz chodzić na wizyty nie mając ubezp. niektóre przychodnie wymagają przed wizyta podejścia do rejestracji zeby podpisać oświadczenie i tyle
 
reklama
Do góry