reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie ciąży a spirala..

Jak się czujesz po wizycie ? Co powiedział lekarz ?
Po wizycie było wszystko ok tak przez dwie godziny. Później zaczęła się było mi duszno bardziej taki omdlenie odczuwałam niż jakieś bóle związane z krwawieniem. Wystraszyłam się bo naczytałam się bo ciąży pozamacicznej i uderzyłam na szpital. Zostawili mnie na oddziale . Lekarz powiedział że coś mi się zatrzymało z jednej strony szyjki i badanie pod kontem zapalenia przydatków też poszło. Leżę odpoczywam. Nic nie mogę jeść nie wiem czego to przyczyna.
 
reklama
Po wizycie było wszystko ok tak przez dwie godziny. Później zaczęła się było mi duszno bardziej taki omdlenie odczuwałam niż jakieś bóle związane z krwawieniem. Wystraszyłam się bo naczytałam się bo ciąży pozamacicznej i uderzyłam na szpital. Zostawili mnie na oddziale . Lekarz powiedział że coś mi się zatrzymało z jednej strony szyjki i badanie pod kontem zapalenia przydatków też poszło. Leżę odpoczywam. Nic nie mogę jeść nie wiem czego to przyczyna.
Obyś szybko doszla do siebie. Ja długo miałam nawracające zapalenie przydatków i to jest okropny ból. Przy spiralach też się robi :/ Ale co powiedzieli o ciąży w szpitalu ?
 
W sumie to nic. Bo teraz to już jej nie ma.
Jak już wychodziłam to pytałam lekarzy jak teraz antykoncepcja. Powiedzieli że wkładkę na pewno nie. I jeszcze ordynator dodał że statystycznie przy wkładce jaydess kobiety zachodzą w ciążę. Teraz mam odpoczywać i czekać na miesiączkę która powinna się za miesiąc pojawić.
 
@Matka 2+1 Ja wciąż nie jestem pewna u Ciebie tej ciąży. Statystycznie żadna forma antykoncepcji nie daje 100% pewności. Przede wszystkim - przy wkładkach hormonalnych może dojść do zapłodnienia, jednak ze względu na cienkie endometrium zarodek nie jest w stanie się zagnieździć. I podobnie jak przy ciąży biochemicznej - testy mogą wychodzić słabo pozytywne. Wydaje mi się, że pierwszy lekarz popełnił błąd nie zlecając badania krwi - beta hcg i wyciągając wkładkę (1 dzień nic by nie zmienił, a może więcej wyjaśnił). Miałabyś wówczas jasność - a teraz można sobie tylko gdybać. Ja Twojego przypadku nie zaliczam jako ciąży ze spiralą, bo jej nikt i nic nie potwierdziło.
 
Statystycznie to są 'pojedyncze' przypadki z hormonalna i to na swiecie, nie tylko w Polsce. Jeśli oczywiście nie wypadnie i jest dobrze założona.
 
@Matka 2+1 Ja wciąż nie jestem pewna u Ciebie tej ciąży. Statystycznie żadna forma antykoncepcji nie daje 100% pewności. Przede wszystkim - przy wkładkach hormonalnych może dojść do zapłodnienia, jednak ze względu na cienkie endometrium zarodek nie jest w stanie się zagnieździć. I podobnie jak przy ciąży biochemicznej - testy mogą wychodzić słabo pozytywne. Wydaje mi się, że pierwszy lekarz popełnił błąd nie zlecając badania krwi - beta hcg i wyciągając wkładkę (1 dzień nic by nie zmienił, a może więcej wyjaśnił). Miałabyś wówczas jasność - a teraz można sobie tylko gdybać. Ja Twojego przypadku nie zaliczam jako ciąży ze spiralą, bo jej nikt i nic nie potwierdziło.
W szpitalu robili mi betę i we wtorek ( w poniedziałek zaczęło się poronienie) beta wynosiła 8 a w czwartek już 3,86. Nie chcę też ciebie przekonywać że to była ciąża. Ale mogę jeszcze dodać że to nie był zwykły okres. Tylko takie tkanki to były zabarwione krwią. Lekarz na oddziale mówił że to normalne przy poronieniu bo to są części małego łożyska które już się zaczęło wykształcać.
 
Ja jestem w 13 Tc ciąży która się rozwinęła pod prawidłowo umieszczona spiralka... Tu fragment ulotki mojej spiralki :
Multiload-Cu 375 - ciąża
Ciąża wewnątrzmaciczna: jeżeli w czasie stosowania wkładki wystąpi ciąża wewnątrzmaciczna należy postępować ściśle z poniższymi wskazówkami: do 12 tyg. ciąży wkładkę należy usunąć, jeżeli nitki są widoczne; powyżej 12 tyg. lub jeżeli nitki nie są widoczne, należy rozważyć ryzyko związane z utrzymaniem ciąży i zaproponować jedną z możliwości, mając jednak na uwadze, że ryzyko powikłań związane z przerwaniem ciąży wzrasta z wiekiem ciąży. Jeżeli kobieta z założoną wkładką zdecyduje się utrzymać ciążę, należy zadbać o opiekę prenatalną. Nieliczne doniesienia wskazują na wzrost przypadków septycznego poronienia u kobiet, które z wkładką antykoncepcyjną zaszły w ciążę. Septyczne poronienie niekiedy może być powikłane posocznicą, a niezwykle rzadko zejściem śmiertelnym. Jeżeli kobieta z wkładką decyduje się na utrzymanie ciąży należy ją stale obserwować i poinformować o konieczności natychmiastowego zawiadamiania lekarza o wszystkich objawach, takich jak: zespoły grypo-podobne, podwyższona temperatura ciała, skurcze i bóle podbrzusza, dyspareunia, krwawienia lub wydzielina z pochwy. Wkładka pozostawiona przez okres ciąży zostaje wydalona razem z łożyskiem i błonami w trakcie porodu. W przypadku wątpliwości należy ustalić lokalizację wkładki przy pomocy badania RTG lub USG. Jak dotąd nie wykazano ujemnego wpływu wkładki na przebieg porodu.
 
Zakładałam wkładkę miedzianą w maju 2020 roku do tej pory było wszystko ok 23 grudnia powinnam dostać okres ale go nie mam...mam za to takie brązowe uplawy czasami pojawia się krew czy jest możliwość ze jestem w ciąży? Dodam ze lekarz stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników i zdążało mi się nie mieć okresu 2 czy 3 miesiące po braniu luteiny wracał niby mam również wtórny brak miesiaczki. Dodam także ze pomimo tego że mam wkładkę maz uzywa prezerwatyw za każdym razem.
 
reklama
Zakładałam wkładkę miedzianą w maju 2020 roku do tej pory było wszystko ok 23 grudnia powinnam dostać okres ale go nie mam...mam za to takie brązowe uplawy czasami pojawia się krew czy jest możliwość ze jestem w ciąży? Dodam ze lekarz stwierdził u mnie zespół policystycznych jajników i zdążało mi się nie mieć okresu 2 czy 3 miesiące po braniu luteiny wracał niby mam również wtórny brak miesiaczki. Dodam także ze pomimo tego że mam wkładkę maz uzywa prezerwatyw za każdym razem.
Zrób test.
A dlaczego mąż się dodatkowo zabezpiecza?
 
Do góry