reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Paaulisia20 - no wlasnie tak jak fasoleczka odpowiedziala, Eid to swieto muzulmanske - a przgotowania w lesie bo nic jeszcze nie zrobione.Ja na Islam przeszlam jeszcze przed poznaniem mojego meza, zaczelo sie od ciekawosci i checi poznania innych kultur.
Co do ubioru to ja jestem tzw. hijabi- zakrywam wlosy chustka - wlasciwie odkryte mam tylko dlonie,no i twarz i czasem stopy - chociaz nosze ubrania normalne tzn nie abaye ( cos w rodzaju dlugiej sukni).

Owieczka juz oplacona ale to wszystko, wybralam sie dzis do znajomej a tam caly dom udekorowany itp, moj synek jeszcze za maly, zeby zwrocil uwage na dekoracje - ale musze mu kupic jakies fajne zabawki i ubrania, no i jeszcze mysle co gotowac,bo zazwyczaj w Eid spotykamy sie ze znajomymi i kazdy jakies potrawy przynosi(chyba,ze umawiamy sie w restauracji ale nie w tym roku).

Oj jutro jade do polskiego konsulatu w Londynie, bo musze wyrobic nowy paszport, mam nadzieje ze nie bedzie kolejki....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Fajne macie meczety w Bham. A co tam porabiasz?
Ja mieszkalam, studiowalam i pracowalam 3 lata w Southampton. Wspaniala spolecznosc muzulmanska. Bardzo za tym tesknie.. Potem poznalam meza, ktory sciagnal mnie do Polski i juz tak zostalo :-) Alhamdulillah. Moze tam kiedys wrocimy inshAllah. Chociaz szanse sa niewielkie...:no:

Reem, z tego co sie orientuje w Londynie Polek muzulmanek jest dosyc duzo. Jak chcesz moge ci podac pare namiarow. Chyba nawet sie spotykaja w Regents Park Mosque...
A Umm Yasin zniknela...? Uer ar ju? :szok:
 
A wlasnie, dekorujecie domy? Nigdy mi do glowy nie przyszlo zeby dekorowac ale moze tym razem zrobimy cos z Yasminka i zaskoczymy Babę :) Tylko co... Any ideas?
 
Salam aulakum wa rahmatullah wa barkakatuh

Witam kochane siostrzyczki.
Co do dekorowania domkow to to chyba przesada,chodz dowodow jeszcze nie mam ale postaram sie poszukac...:blink:

My z mężem staramy sie podążać za sunna,koranem i Wysłannikiem Bożym sal alahu alejhi wa salam..

Dzisiaj byłam na jummah w meczecie ale dars...

Kurcze nawet nie wiedzialam ze sufi jak swietuja eid to mezczyzni gola brodzy bo chca ladnie wygladac a kobitki sie perfumuja robia make upy i takie tam czyli bidach po calosci
Niech Allah subhana wa ta ala prowadzi ich i nas droga peosta.Amiin.

no i słuchalam dzisiaj o modlitwie pod gołym niebem mam nadizeje tylko ze nie bedzie padac inshaAllah.

wa aliki salam wa rahmatullah wa barakkatuh
 
Maryamka - wiesz ja tyko znam jedna Polke Muzulmanke, bylaby bardzo wdzieczna za jakies namiary - chociaz ja mieszkam w Kingston,Surrey i do Regents Park Mosque mam bardzo daleko i do tego moj synek jest jeszcze dosc maly wiec regularnie tam pewnie bym nie mogla jezdzic.

Co do dekoracji domow, to jak mieszkalam w Egipcie nigdy sie z tym nie spotkalam, chociaz ulice to nawet bardzo przystrajaja. Tu w Londynie mam pare znajomych co dekoruja domy specjalnie dla dzieci, zazwyczaj to razem z dziecmi robia abo maluja Kaabe, przystrajaja pokoj kolorowymi swiatelkami, wycinaja i zawieszaja ksiezyc i gwiazdy itp. powiem tak naprawde, ze nawet nie szukalam czy to jest dozwolone czy nie. Jedne co mi przychodzi na mysl, to ze moze to byc postrzegane jako kopiowanie dekoracji typowej dla swiat chrzescijanskich. Nie wiem czy bede dekorowac jak synek bedzie starszy, chociaz przyznam, ze corka znajomej jak zobaczyla udekorowany dom to zapytala, czy jeszcze moga zrobic Eid Tree ( myslala o Eid choince, Astaghfirullah al azim ).

Wczoraj bylam w konsulacie nawet nie bylo wielkiej kolejki, Alhamdulillah. No i przy okazji wybralismy sie do Edgware Road no obiad, bardzo lubie tam jezdzic, glownie ze wzgledu na restauracje.
 
paaulisia20 kochanie strasznie sie ciesze ze pytasz))))

Wiec o Islamie prawde mowiac dowiedzialam sie od meza....
Nikt mnie nie naciskal czy namawial...Z czasem zaczelam szukac odpowiedzi na rozne pytania?
Np.Jest jeden Bóg do którego sie modlimy,to dlaczego chodzac do koscioła modliłam sie do obrazu czy do mężczyzny na krzyżu...
lub w wielu modlitwach prosimy Jezusa czy Marie o zbawienie zamiast Boga jedynego.
hm...chodz by nawet --Boże Narodzenie--???
Przeciez nie wiemy kiedy sie Bog narodził,wiemy że Bog stworzył wszystko to co nas otacza a takze wszechswiat To jak moze byc to świeto?
Niektórzy nazywaja Jezusa Bogiem...co wydaje mi sie smieszne z tego względu iz Jezus był wyssłannikiem bożym tak samo jak (Noe,Mojzesz...)aby głośić slowo boże.No a przeciez Jezus równiez sie modlil do Boga wiec....to chyba logika jak mogł modlic sie sam do siebie???
Jest jeszcze wiele pytan które nie dały mi spac....i tak zaczelam szukac czytac i bach...
alhamdullilah przeszłam na Islam...) ) ) i jestem bardzo szczesliwa..
Nie powiem...moja rodzinka stwierdza ze zwariowalam no ale na szczescie nie wszyscy....
Jezyk którym piszemy to Arabski )))
Eid to swięto muzułmanskie,a reem napisala ze jej przygotowania jeszcze w lasku (chyba dlatego ze jeszcze nawet nie zaczeła sie przygotowywac)
wiec nasze przygotowanka.....post....i z tego co sie dowiedzialam maz zapłacił 60 funciakow za zabicie owieczki) ) )
Jednakze na Eid smigamy do Hiszpani inshaAllah.

:tak:


dzieki dziewczyny za odpowiedzi:-D
Fasoleczko zgadzam sie z Toba ja do kosciloa nie chodze bo dla mnie jest to glupota z tego wzgledu ze wygaduja tam wlasnie rozne bzdury ktore mnie okroponie denerwuja i smiesza :dry::baffled:

podziwiam Was dziewczyny ze tak otwarcie mowicie o swojej wierze o tym wszystkim:tak:;-) a jak zaregowały wasze rodziny nba pewno byl to szok:szok::szok::szok::szok:

i jak sie czujecie po takim przejsciu z chrzecijanstwa na muzulmanizm???
dla mnie by to bylo takie dziwne nie w sensie zle bo nie przywiazuje do religii wiekszej uwagi:confused::confused::confused::confused::no:

weicie wiekszosc ludzi twiedza ze wyznawcy Islamu tzn. mezczyzni sa bardzo srodzy dla swoich kobiet... i "wsadzaja" Was do jednego worka chyba rozumiecie o co mi chodzi??? przzedstawia sie Was jako ludzi zlych zamachowcow itd.... co Wy o tym myslicie bo dla mnie to debilizm bo czy chrzescijanin nie bije zony? nie gwalci? nie zabija?

mysle ze dobrze mnie zrozumialyscie?:-D:-D:-D

ps. ja kompletnie nie pasuje do tego watku a polowy nie wiem o czym piszzecie:-p:rofl2: musze nauczyc sie hebrajskiego...
 
jak rdzinka zareagowala??
No wariatka...ale pozniej juz ok....
wiedza ze ja nie wierze w to co oni....i akceptuja to Alhamdullilah

Tak tak wiem słyszałam o złym traktowaniu zon..
Jednakze ani ja ani rzadna z moich znajomych nie zostala jeszcze zle potraktowana.....
""Najlepszy muzułmanin to ten który najlepiej traktuje swoja zone"
A wszyscy muzułmanie boja sie Boga...wiec staraja sie jak najlepiej traktowac swoje drugie połóweczki....
Ale nie zaprzeczam sa odlamy religijne...które twerdza ze musza zabijac....czy bija sie az krew im leci i mówia ze to dla Boga...
Co jest konkretnym kretynizmem.........

ok rybki ja musze leciec bo pranko juz wyprane

wlece pozniej i napisze wiecej..

Buzkai

Paula strasznie sie ciesze ze tyle pytasz buzka:angry:
 
Fasolka daj sobie spokoj z tym praniem:-p odpocznij kobieto:tak:;-)
a jak sie czujecie dziewczyny wiedzac ze w waszych brzuszkach macie milego mieszkanca?? szczerze Wam zazdroszcze:rofl2::happy2:
 
paaulisia20 słoneczko wiesz szczerze mowiac to jeszcze do mnie nie dociera ze bedzie dzidzia..
Dzisiaj mam pierwsza wizyte u midwife...ale to tylko pobranie krewki i takie tam....

ale wiesz codziennie biore kapiel i smaruje brzusio i moje duzzzzzzzzzze jabuszka oliweczka dla dzieci ...
I jak tak sobie masuje brzusio to se wkrecam rozne filmy....
np.Mowie do dzidzi ze mamusia teraz smaruje brzusio i takie tam....
hehhe Jakby ktos stal pod drzwiami pomyslałby,że zwariowalam lol:tak:

ciesze sie bardzo lae chyba dopiero uwierze jak bedzie usg hhe:baffled:
 
reklama
Salam dziewczyny!!! Zalozylam ten watek juz jakis czas temu ale nie bylo duzego odzewu - a tu prosze. Nareszcie. bardzo sie ciesze. Troche mnie nie bylo ale to wszystko zle samopoczucie, mdlosci itp:baffled:. Dzidzia daje o sobie znac - to juz 15ty tydzien. Inshallah bedzie juz lepiej. Dzis mialam wizyte kontrolna, sluchalam serduszka mashallah. Tak sie ciesze.:-D
Ostatnio bylo organizowane spotkanie dla Polek muzulmanek i tych co interesuja sie islamem. tu w Londynie. Super bo mozna sie poznac, wspierac.
Zmiana religii nie latwa. To sie nie dzieje tak poprostu. To dlugi proces poszukiwan odpowiedzi na pytania. Ale alhamdullah Allah prowadzi droga prosta kogo chce. Rodzinka na poczatku - ty zwariowalas!!! A teraz akceptuje i rozumie, Sami zadaja teraz duzo pytan. Musze leciec dziewczyny ale bede czesciej zagladac inshallah.
Salam
 
Do góry