reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomiar temperatury a owulacja

aeniolek

Początkująca w BB
Dołączył(a)
23 Maj 2010
Postów
25
Witam Was.
Od bieżącego cyklu postanowiłam mierzyć temperature. Jestem po 2 poronieniach. Mieszkam w UK i nie mam możliwości monitoringu, ani badania progesteronu. Robię testy owulacyjne clearblue ale postanowiłam mierzyć temperature.
Przyznam że na początku pomiarów robilam je o różnych godzinach 7,9,11. Obecnie robię je o tej same porze. Jestem w połowie cyklu i mam objawy owulacyjne. Do tego testy wyszły pozytywnie przedwczoraj. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi 6 dniami niższych temperatur i później 10 dniami wyższych. Póki co zanotowałam skok w dniu dzisiejszym.
 

Załączniki

  • 7A3FBDFA-BA24-4847-B019-F2A027DBDA01.jpeg
    7A3FBDFA-BA24-4847-B019-F2A027DBDA01.jpeg
    137,8 KB · Wyświetleń: 239
reklama
Witam Was.
Od bieżącego cyklu postanowiłam mierzyć temperature. Jestem po 2 poronieniach. Mieszkam w UK i nie mam możliwości monitoringu, ani badania progesteronu. Robię testy owulacyjne clearblue ale postanowiłam mierzyć temperature.
Przyznam że na początku pomiarów robilam je o różnych godzinach 7,9,11. Obecnie robię je o tej same porze. Jestem w połowie cyklu i mam objawy owulacyjne. Do tego testy wyszły pozytywnie przedwczoraj. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi 6 dniami niższych temperatur i później 10 dniami wyższych. Póki co zanotowałam skok w dniu dzisiejszym.
Ja stosuję metodę Rotzera. W jej przypadku wygląda to tak, że po 6 niskich temperaturach musi wystąpić skok (3 wyższe). I ten skok musi spełnić pewne warunki. Jeżeli masz na razie tylko jedną to za wiele nie wywnioskujesz. Poza tym, podwyższona temperatura potwierdzi ci tylko podwyższenie poziomu progesteronu, ale nie da gwarancji czy i kiedy była owulacja. U jednej pierwsza wyższa wystąpi już w dniu owulacji, u innej dzień po, a u jeszcze innej np 2 dni po. Poza tym, jest też coś takiego jak przedwczesny skok temperatury, który może mieć miejsce jeszcze przed owulacją. Jeżeli chcesz prowadzić obserwację to najlepiej wybrać jakaś konkretna metodę i znaleźć jej nauczyciela. On wszystko wyjaśni.

Poza tym jeżeli robiłaś pomiar o różnych godzinach to są one niestety nie miarodajne. Pomiary po 7:30 trzeba robić o stałej porze, przed 7:30 można dokonywać ich w okienku max 1,5 h. Do tego mierzymy temperaturę w tym samym miejscu, termometrem z dwoma miejscami po przecinku, po min 6h snu bez wstawania z łóżka.
 
Dziękuję za odpowiedź. O różnych godzinach były w trakcie okresu. Teraz już o stałej. Dziś znowu poszło w górę o 0,3. Poczytam o tej metodzie o której napisałaś. Dziękuję.
 
Dziękuję za odpowiedź. O różnych godzinach były w trakcie okresu. Teraz już o stałej. Dziś znowu poszło w górę o 0,3. Poczytam o tej metodzie o której napisałaś. Dziękuję.
To wygląda na to że progesteron wzrasta, więc już po owulacji. Jeżeli masz konto na FB. Tam jest grupa o naturalnym planowaniu rodziny, są nauczyciele, zawsze można zadać pytanie 🙂 powodzenia 🙂
 
Dziękuję! Zobaczymy jak jutro będzie temperatura. Robię testy owulacyjne clearblue elektroniczne fioletowe. Pokazały pik 2.02. W ten dzień temperatura spadła, a dzień później był skok. Wiec być może owulacja już była.
 
Dziękuję! Zobaczymy jak jutro będzie temperatura. Robię testy owulacyjne clearblue elektroniczne fioletowe. Pokazały pik 2.02. W ten dzień temperatura spadła, a dzień później był skok. Wiec być może owulacja już była.
Jeżeli temperatura rośnie to na to wygląda. Pamiętaj jednak, że zarówno test owulacyjny jak i skok temperatury nie gwarantują owulacji. 100 % daje tylko monitoring u ginekologa. Pozytywny test owulacyjny oraz skok temperatury mogą wystąpić również w sytuacji braku owulacji.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby skończyło się pozytywnie 🙂
 
Dziękuję! Niestety nie mam jak zrobić monitoringu ani poziomu progesteronu.. Zobaczymy. Mam usg 10.02 może będzie widać co i jak
 
Dziękuję! Niestety nie mam jak zrobić monitoringu ani poziomu progesteronu.. Zobaczymy. Mam usg 10.02 może będzie widać co i jak
A rozumiem. Wiesz co, jeżeli staracie się o bobasa. Najlepiej współżyć ci drugi dzień w okresie płodnym, zamiast celować w konkretny dzień. Tak czy inaczej powodzenia! ❤️
 
reklama
Do góry