reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

POMOCY zastój pokarmu

przy tak poważnym stanie to ja nie wiem czy to pomoże ale bardzo dobry sposób to są liście kapusty oziębione w lodówce, potem trzeba je zbić tłuczkiem żeby sok puściły i robić okłady na piersi, mi to bardzo pomagało, z tym że przy tak poważnej sprawie to myślę że potrzebna jest interwencja dobrego specjalisty,
moja siostra miała wysoką gorączkę i położna jej też robiła jakieś wyciskania ale nie znam sczegółów​
 
reklama
Ja mialam podobny problem jak ty moze nie tak powazny ale dwa razy przeszlam zastoj w piersiach w jednej mialam gdzies 4 dni przykladalam synka do niej bardzo czesto i wszystko wrocilo do norny ale za 2 tygodnie mialam w drugiej juz bylo gorzej milam tylko stan podgoraczkawy i czulam sie jak by brala mnie grypa zrobily mi sie guzki w piersi oj bardzo bolalo karmilam malego tylko z tej piersi a z drugiej ogciagalam, nic nie pomagalo w koncu przyszla do mnie polozna pokazala jak mam masowac najpierw ogrzac piers najlepiej termofor przylozyc na pare minut a pozniej masowac w strone brodawki i prubowac wyciskac na koniec okladalam lisciami kapusty mnie rowniez powiedziala ze jesli nie zejdzie do dwoch tyg.to do szpitala na nciecie zeby sie jeszcze gorzej nie zobilo ale i przy tym mozna karmic dziecko na szczescie zeszlo co prawda troche mialam mniej mleka w tej piersi ale pomoglam sobie troche laktatorem i jest teraz ok kamie do teraz moj maly szkrab ma juz 7 mies. u ciebie to bardziej powazniejszy problem i tak jak moje poprzednieczki radze udac sie gdzies do lekarza Pozdrawiam
 
ja mialam podobną sytuacje, gorączka ok 40 stopni, wieczorem czułam się jak pijana. Piersi kamienie, przystawialam jak najczesciej ale mały nie mial jak ciagnąc bo kanaliki byly zablokowane. Potem nagle samo przeszło, po ok2 -3 tyg od porodu. W tym czasie pomimo ze bralam antybiotyk, ktory przpisal mi ginekolog to przyjezdzala kobieta rozmasowac piersi---bol olbrzymi, płacz, a ona masowała oliwka, pukała, robiła okłady z ciepłej pieluchy tetrowej...jak pokarm zaczynał " tryskac"od razu przykładałam małego do piersi. Potem przed kazdym karmieniem tak robilam....masaz,ciepłe okłady, karmienie. czasem jak maly nie zjadl za duzo dodatkowo odciagalam.

Proponuje spokanie z połozna laktacyjna i trzymam kciuki aby bylo lepiej
 
dziekuje wam za odpowiedzi, ale wszystko o czym napisalyscie juz stosowalam. teraz jest juz lepiej goraczka spadla!! uff co za ulga czuje sie o niebo lepiej!!
pozdrawiam was wszystkie i dziekuje za odpowiedz!
 
Witam. Przestalam karmic piersia calkowicie tydzien temu. Od wczoraj jednak boli mnie piers w jednym miejscu. Mam wrazenie ze w tym miejscu jest jakby "zbita" a ból pojawia sie tylko podczas rozmasowania tego miejsca:no: nie jest przepelniona bo ostatnimi czasy karmilam tylko w nocy i juz mi wiele tego pokarmu nie zostalo. Nigdy nie mialam problemów podczas karmienia, moje pytanie wiec jest takie czy to moze byc zastój czy jakies zapalenie?Czy powinnam odciagnac troche pokarmu? czy takie odciaganie nie wznowi znowu produkcji wiekszej ilosci mleka?czy moze samo masowanie pomoze? Z góry dzieki za pomoc:-)




 
mamaczarusia możliwe że zrobił ci się zastój w tej piersi radziła bym ci rozmasowywać to miejsce tylko to i jednocześnie odciągać pokarm, może zastany pokarm się odblokuje i wypłynie.Nie masuj całej piersi tylko ta zgrubiała część by nie pobudzić bardziej laktacji rób ciepłe okłady na to miejsce przed odciągnięciem a zimne po najlepiej z kapusty noś ją na tym miejscu przez cały czas. Gródka powinna po masowaniu i jednoczesnym odciąganiu z dnia na dzień się zmniejszać jeżeli jednak tak nie będzie i pojawia się takie objawy jak gorączka i zaczerwienie tego miejsca musisz sobie zrobić Usg bo może być to ropień a wtedy tylko wizyta u chirurga czego ci nie życzę.
 
jamajka dziekuje:-) wprawdzie moja piers byla taka zbita i nie mialam gródki........................ niestety do dzisiaj rana:confused: ale tak jak zalecilas rozmasowalam i sciagnelam troche pokarmu. pomoglo :tak:co prawda jeszcze troszke jej zostalo ale mam nadzieje ze zniknie calkowicie. nie myslalam ze beda takie problemy bo ja juz tak malo karmilam a tu prosze:baffled: a sa jakies sposoby zeby do zastoju nie dochodzilo? moze jednak powinnam chociaz co drugi dzien sciagnac troche pokarmu? jak myslisz?
jeszcze raz dziekuje ci bardzo i oby z dala od chirurga:-D


picture9550.bmp
 
Ostatnia edycja:
Ja na twoim miejscu bym kontrolowała piersi tak jak piszesz co drugi dzień poodtykaj je i jeśli wyczujesz jakiś zgrubienie to rozmasuj i odciągnij troszkę. No niestety z tą laktacja nie ma tak łatwo że się postanawia o zakończeniu karmienia i pokarm znika często pojedyncze kanaliki się jeszcze zapychają no i niestety trzeba rozmasować ale wydaje mi się że to w krótkim czasie powinno się już uregulować. Fajnie że mogłam pomóc zadbaj by to zgrubienie znikło całkowicie to ważne.
 
witam, zdaje sie ze dorobilam sie zapalenia piersi :szok: nasza dzidzia ma juz 3 mies i wszystko wygladalo ok a teraz nagle bolaca piers i goraczka, mozliwe ze od poranionego sutka albo gdzies zrobil sie zastoj...dostalam antybiotyk (penicyline) i dzis jest pierwszy dzien walki....a ja juz mam dosc...otoczka sutka boli strasznie i jak przykladam mala to widze wszystkich Swietych, w ogole cala piers jest obolala i mam takie zgrubienie od strony pachy...napiszcie czy dopadlo to Was i jak sobie z tym poradzilyscie
 
reklama
Przeszłam to samo też zrobił mi się zastój w piersi gdzie miałam popękaną brodawkę podam ci chyba wszystkie sposoby na pozbycie się zastoju piersi.
Po pierwsze masuj masuj i jeszcze raz masuj to miejsce i odciągaj z tej piersi mleko, najlepiej jak będziesz jedną ręką masować pierś o drugą odciągać mleko. Przy bolesnych brodawkach najlepiej to robić prysznicem z ciepłą wodą.Rób zimne okłady na ta pierś po masażu (nie masuj dłużej niż 30 min) możesz używać do tego lód ale najlepsza jest kapusta. Liście kapusty z chłodź w lodówce a później zmiażdż je i przyłóż na pierś najlepiej jak będziesz miała okład z kapusty przez cały czas. Jeśli zauważysz że zgrubienie się nie zmniejsza po masowaniu i nie dasz rade rozmasować tego zgurbienia to zrób sobie Usg bo może to być ropień. Powodzenia
 
Do góry