reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poradnia rehabilitacyjna

reklama
na pierwszej wizycie dali nam IIa i kazali szeroko pieluchowac - do chwili badan pieluchowalam, ale wyszly wg mnie dobrze (bo IIa to prawie norma) wiec dalej tego nie robilam bo za goraco bylo, za to szeroko go nosilam (na zabke) i nie kladlam na boku i...dwa tygodnie temu na wizycie kontrolnej wyszlo Ia - czyli biodra jak ta lala
 
Mój od razu na pierwszym usg miał obustronnie IA wiec juz w ogole na kontrole nie musimy isc :-)
 
Ja nie mam wpisanej zadnej grupy :eek:

Bylismy u okulisty - Jasio musial wykazac sie mega dzielnoscia bo mial trzykrotnie zakraplane oczy (po dwie krople do kazdego oczka za kazdym razem) i potem badanie - ale stanal na wysokosci zadania ;-)
No i najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku :-)
 
Całuski dla dzielnego Jasia :tak::-) Dobrze ze wszystko ok :-)
Dziwne ze nie masz podanej grupy na wyniku badania...:eek:
 
w sobote chrzciliśmy małego i wśród gości była babcia męża, prababcia synia - jak tylko zobaczyła małego powiedziała, że ma krzywo główke i trzeba go smarować - nie za bardzo zrozumiałam, o co jej chodzi, ale sie troche wystraszyłam, bo kobieta całe życie zajmowała się nastawianiem dzieci, ktore sie usuneły, miały coś tam krzywego, itd - wiecie - taka wiejska znachorka-rehabilitantka, powiedziala, ze ona nie moze, bo nie ma juz czucia w palcach; jednak uspokoilam wszystkich no i siebie, ze miesiac temu badalismy u ortopedy bioderka i przy tej okazji spytalam lekarza o glowke i powiedzial za dzidziusie tak maja - ze patrza troche z ukosa;
mimo wszystko przy okazji dzisiejszej szczepionki spytalam lekarki, ta stwierdzila ze faktycznie cos tam jest na rzeczy i dala skierowanie do poradni rehabilitacyjnej no i...
rehabilitant stwierdzil ze jest przykurcz czegos tam, zdziwil sie ze tak pozno z tym przychodze no i od poniedzialku codziennie bedziemy jezdzic na rehabilitacje, pytal, czy porod przebiegal normalnie - jakby doslownie wiedzial - okazalo sie ze moze to wlasnie przez to maly nie mogl sie urodzic, niewazne...
i gdzie byli do tej pory lekarze? skoro objawy byly u malego od porodu, przez ten czas tydzien lezal w szpitalu, potem byl kilka razy badany przez pediatre, dwa razy u ortopedy (ktoremu zwracalam na to uwage) i dopiero zauwazyla to wiejska baba-znachorka, czy naprawde jak sie nie pojdzie gdzies prywatnie, to nie ma co liczyc na solidna opieke?
mam cholerny żal - ja nie jestem alfa i omega, to moje pierwsze dziecko i dopiero zbieram doswiadczenia - nie wiem, na co zwracac uwage, na co nie - i tutaj liczylabym na wsparcie lekarzy, a tymczasem niestety a moze i stety - juz wiecej dowiaduje sie z bb niz od nich;
nic to - mam nadzieję ze rehabilitacja szybko poprawi, co trzeba
 
Joanko, a czy maluszek nie preferował poprostu jednej strony np spi tylko na lewej stronie główki? U nas tak było i żeby nie dopuscic do przykurczu czyli po jednej stronie śliniejszych mięśni, na siłe przekręcałam go na ta drugą jak tylko zasnął zmineiałam mu pozycję, wszystkie zabawki i ja zawsze pokazywałam mu sie z tej słabszej strony żeby ruszał sie w tą drugą i to pomogło tylko, że my to od razu robiliśmy to jest od pierwszego miesiąca. No i nie wiem czy o tym samym mówimy.
 
reklama
sek w tym, ze spi raz na jednej stronie, raz na drugiej, obraca glowka i w jedna i w druga strone, wodzi wzrokiem za przedmiotem tez w obie strony, tylko, jak sie go trzyma w pionie, to tak lekko pochyla glowke jakby z uwaga nasluchiwal
 
Do góry