reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród czy cc

reklama
W kregoslup dostajesz te znieczulenie zewnatrzoponowe a jak juz za pozno jest na podanie to tylko gaz rozweselajacy zostaje...przy cc wiadomo znieczulenie podpajęczynowkowe...
Nie do końca. Podpajęczynówkowe podaje się jeżeli akcja jest szybka, bo działa niemalże od razu. Jeżeli jest planowana CC, albo jest jeszcze dużo czasu, bo poród się nie rozkręca to można wziąć zewnatrzoponowe. Moja siostra do naturalnego miała podpajęczynówkowe, a po 16 h zrobili jej cesarkę i tylko zwiększyli znieczulenie.
W szpitalu w którym rodzę mam do wyboru przy CC trzy rodzaje znieczulenia.
 
Nie do końca. Podpajęczynówkowe podaje się jeżeli akcja jest szybka, bo działa niemalże od razu. Jeżeli jest planowana CC, albo jest jeszcze dużo czasu, bo poród się nie rozkręca to można wziąć zewnatrzoponowe. Moja siostra do naturalnego miała podpajęczynówkowe, a po 16 h zrobili jej cesarkę i tylko zwiększyli znieczulenie.
W szpitalu w którym rodzę mam do wyboru przy CC trzy rodzaje znieczulenia.
No tez tak moze byc
 
Wow dziewczyny dziękuje za odpowiedzi a czy to jest „ na standardzie” by mieć takie mocne znieczulenie przy SN czy trzeba jakoś o to walczyć?
 
Wow dziewczyny dziękuje za odpowiedzi a czy to jest „ na standardzie” by mieć takie mocne znieczulenie przy SN czy trzeba jakoś o to walczyć?

Różnie.
Jest zasada, że anestezjolog nie powinien zajmować się na raz dwiema pacjentkami, od kiedy poda znieczulenie przez cały okres cc / porodu powinien zajmować się jedną pacjentką.
Rzadko kiedy tych anestezjologów jest kilku.
Nawet szpital z doskonałą opieką i nastawieniem na ZZO przy porodzie (a takich dalej mało) może nie mieć możliwości zapewnienia znieczulenia jeśli w tym czasie są planowe zabiegi.
A tym bardziej jeśli są zabiegi na cito.
 
Dziękuje to nadal daje nadzieje ze poród może nie bolec tak strasznie. Ja mam za sobą jeden w 17 tygodniu na oksytocynie, ból ogromny a dziecko malutkie. Jak sobie pomyślałam jak musi bolec poród żywego dużego dziecka to aż mnie ciarki przeszły.
 
Dziękuje to nadal daje nadzieje ze poród może nie bolec tak strasznie. Ja mam za sobą jeden w 17 tygodniu na oksytocynie, ból ogromny a dziecko malutkie. Jak sobie pomyślałam jak musi bolec poród żywego dużego dziecka to aż mnie ciarki przeszły.

Na pewno.

Jakimś rozwiązaniem są prywatne kliniki, które to znieczulenie gwarantują, ale ogólnie w przypadku porodu SN należy się nastawiać że znieczulenie może być a może go nie być ...
 
reklama
ja miałam naturalny i trwał 24 godziny, strasznie się wymęczyłam i nie wiem przez to czy chce w drugą ciąże zachodzić jeśli nie będzie możliwości cc
 
Do góry