reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronilam, kolejne starania

Wiesz co ,ja tez uważam, że się " zdarza " ja 2 razy poronilam ,nie robiłam żadnych badań, oprócz tsh , a czy jest jakaś możliwość, żebyś zjechała do Polski choćby na tydzień i porobić badania ? Albo iść do polskiego ginekologa , powinnaś mieć sprawdzone czy wszytko jest w środku wyczyszczone ,ja po lyzeczkowianiu musiałam iść na wizytę
 
reklama
@jagoo2 To odczekaj jeszcze ten jeden cykl. Niech lekarz zrobi USG by sprawdzić czy nic nie zostało uszkodzone w trakcie zabiegu. A potem działajcie. Mimo że zabieg miałam już z 10 lat temu, to lekarz zalecił starania po pierwszej @, gdyż podobno wówczas łatwiej utrzymać ciążę. Zaszłam po drugiej.
 
Wiesz co ,ja tez uważam, że się " zdarza " ja 2 razy poronilam ,nie robiłam żadnych badań, oprócz tsh , a czy jest jakaś możliwość, żebyś zjechała do Polski choćby na tydzień i porobić badania ? Albo iść do polskiego ginekologa , powinnaś mieć sprawdzone czy wszytko jest w środku wyczyszczone ,ja po lyzeczkowianiu musiałam iść na wizytę
Umowie sie do innego ginekologa i poprosze o wykonanie usg, wczesniej wlasnie chodzilam do polsko-niemieckiego. Niestety o badanie TSH nie moglam sie doprosic, ani gin ani rodzinnego. Twierdzili, ze badania mialam na pewno w szpitalu po zabiegu i gdyby bylo cos nie tak szpital by poinformowal. Tu nawet wynikow do reki nie daja. Niestety nie mam mozliwosci jechac do Polski przynajmniej do swiat.
 
@jagoo2 To na spokojnie. W razie czego będziesz w Polsce, to wszystkie badania prywatnie w laboratorium zrobisz. I do gina też się umówisz :) Ja to czasem myślę, że lepiej być nieświadomym, bo człowiek się wówczas mniej stresuje.
 
Wiek to moim zdaniem sprawa bardzo indywidualna, nie mozna wrzucac wszystkich do jednego worka. Rozbieznosci w czasie kiedy sie dostaje menopauze sa bardzo duze a tym samym mozliwosci by zajsc w ciaze.
 
Ja chyba chcialabym zajsc jak najszybciej w ciaze, szczesliwie ja donosic i urodzic zdrowe dziecko. Gdybym miala 20 pare lat jak przy pierwszej ciazy, byc moze byloby inaczej.
W ciaze ktora stracilam zaszlam w 8 cyklu staran
 
Witam. Ponad 6 tygodni temu stracilam swoja upragniona ciaze w 12tc. Na badaniu kontrolnym okazalo sie, ze serduszko przestalo bic :( ciagle zadreczam sie myslmi co moglo byc przyczyna. Jestem po 35 r.z od poczatku ciazy mialam infekcje, leczona bylam globulkami na grzybice bez skutecznie. Grzybica zaczela wychodzic nawet na ciele. Nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Jestem po abrazji. Dostalam pierwszej miesiaczki po lyzeczkowaniu. Moje pytanie jest nastepujace, kiedy moge zaczac starania o dziecko. Pragnienie jest tak silne, zwazywszy na moj wiek. Ginekolog nie widzi powodu by zlecac badania " po prostu tak sie zdaza". Nie mialam nawet usg po abrazji. Mieszkam za granica, niechetnie zlecaja tu badania. Wykonac prywatnie ich sie nie da. Chce szukac innego ginekologa, mam wyniki badan sprzed lat, gdzie podejrzewano mi chorobe autoimmunologiczna ANA 1:100 /problemy ze stawami/. Czy to moze miec zwiazek? Nadal szukam w glowie przyczyny...tak bardzo chcialabym byc w ciazy. Poradzilam sobie emocjonalnie, tak przynajmniej mi sie wydaje..kiedy moge podjac starania? Lekarz twierdzil ze w 2 cyklu...ale tak bez badan.. ;(
Na Twoim miejscu na pewno bym powtórzyła ANA, jeżeli wyjdzie pozytywne to dorobiła ANA3. Obecność przeciwciał może powodować, że organizm atakuje zarodek. Niestety wiem to z autopsji.
 
Witam. Ponad 6 tygodni temu stracilam swoja upragniona ciaze w 12tc. Na badaniu kontrolnym okazalo sie, ze serduszko przestalo bic :( ciagle zadreczam sie myslmi co moglo byc przyczyna. Jestem po 35 r.z od poczatku ciazy mialam infekcje, leczona bylam globulkami na grzybice bez skutecznie. Grzybica zaczela wychodzic nawet na ciele. Nigdy wczesniej nie mialam takich problemow. Jestem po abrazji. Dostalam pierwszej miesiaczki po lyzeczkowaniu. Moje pytanie jest nastepujace, kiedy moge zaczac starania o dziecko. Pragnienie jest tak silne, zwazywszy na moj wiek. Ginekolog nie widzi powodu by zlecac badania " po prostu tak sie zdaza". Nie mialam nawet usg po abrazji. Mieszkam za granica, niechetnie zlecaja tu badania. Wykonac prywatnie ich sie nie da. Chce szukac innego ginekologa, mam wyniki badan sprzed lat, gdzie podejrzewano mi chorobe autoimmunologiczna ANA 1:100 /problemy ze stawami/. Czy to moze miec zwiazek? Nadal szukam w glowie przyczyny...tak bardzo chcialabym byc w ciazy. Poradzilam sobie emocjonalnie, tak przynajmniej mi sie wydaje..kiedy moge podjac starania? Lekarz twierdzil ze w 2 cyklu...ale tak bez badan.. ;(
Sprawdź ANA , sprzed kilku lat są nieważne, szczególnie że wtedy były niskie. Wg moje reumatologa to podnosi ryzyko poronienia.
 
Bardzo mi przykro ze to Cie spotkalo.czy z ciaza bylo wszystko ok od samego poczatku?tzn czy rozwijala sie dobrze czasowo?czasem ciaza jest duzo mlodsza i bywa ze to moga byc wafy genetyczne i organizm sie oczyszcza sam niestety
 
reklama
W takim razie pojde z tymi wynikami (one sa z 2014) do ginekologa, moze da mi skierowanie. Tutaj niestety nie ma szans prywatnie zrobic badan. Mieszkam w De. Czyli to moze miec wplyw...
 
Do góry