reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 11-miesięcznego dziecka

Lea: Proszę siadać do posiłków razem z córką, dać jej spróbować to co Pani sama je, dotknąć jedzenia, bez obawy, że się ubrudzi itp.. Córka ma 11 miesięcy więc proponują próbować przygotowywać obiadki samemu-domowe. Mają one inny smak. Te w słoiczkach smakują podobnie, a dziecko jest ciekawe wszystkich smaków. Proszę przygotować zupę ogórkową, pomidorową, lekko kwaśny smak może przypaść do gustu. Czy jak córka nie chce jeść denerwuje się Pani, jest Pani spięta? Proszę pamiętać, że dziecko wyczuwa wszystkie nasze emocje. Przekąski przed obiadem również zmniejszają apetyt. Proszę o ty pomyśleć. Pozdrawiam
 
reklama
Witam,proszę o konsultację,czy mój synek prawidlowo jest karmiony:(zaczął 11 miesiąc)
5-6rano 210ml mleka
9godzina- 180ml mleka+kromka z masłem i szynką lub serkiem wiejskim lub z danonkiem
13-14godzina zupa bardzo gęsta 220ml krupnik,brokułowa,dyniowa,buraczkowa,szpinakowa,kalafiorowa z dodatkiem mięsa i co drugi dzień całe żółtko.Do zupy zawsze dodaję na przemian kaszę,ryż,makaron.Sama gotuję
17godzina-starte jabłko lub banan (dałam kiwi ale go brzuszek bolał) +2biszkopty lub kilka chrupek
19 godzina kaszka 200 ml kupna zbożowa lub gotuję kaszkę manną z mlekiem modyfikowanym
Dodam, że nie chce pić(120ml po zupce) najczęściej zwykłą herbatę lub kompot.
Może już dostawać całe jajka ale nie wiem w jakiej postaci i czy w związku z tym nie dawać już żółtka do zupki?
 
Pani Agnieszko do diety syna proszę wprowadzić całe jajo, 3-4 razy na tydzień. Może je Pani dodać pod sam koniec gotowania zupy, gotować na twardo, miękko (dzieci lubią "moczankę" jaja z pieczywem). W diecie dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym w wieku 11 miesięcy powinna Pani uwzględnić 3 posiłki mleczne (220ml) np z kaszką glutenową, bezglutenową, kaszą jaglaną, manną, kleikiem ryżowym. Od 10 miesiąca dzieciom przygotowujemy obiadek z dwóch dań, zupy i drugiego dania (porcja mięsa 15-20g, ryba 1-2 razy w tyg: dorsz, pstrąg, mintaj, łosoś, sum afrykański). Przy wyborze deserków proszę zwrócić uwagę czy nie zawierają skrobi modyfikowanej (GMO)- dlatego odradzam danonki. Do picia proszę podawać wodę źródlaną, jeśli będzie w zasięgu wzroku syn chętnie po nią sięgnie. Pozdrawiam
 
Witam. Jestem mama 11 miesiecznej Zuzi. Chciala bym sie dowiedziec czy prawidlowo karmie swoja corke i co mogla bym zmienic w jej zywieniu. Dodam, ze mieszkamy w Nowym Jorku i tutaj ciezko znalezc rozne rodzaje kaszek, wiec mala dostaje tylko ryzowa i wielozbozowa. Nasze menu wyglada mniej wiecej tak :


Ok. 8.30-9.00 kanapka z maslem i wedlina
Ok. 10.30 150ml mleka modyfikowanego Enfamil
13.30 kaszka na gesto z dodatkiem owoca ok. 70ml, zamiennie z jogutrem naturnym badz jablko z biszkoptem ( malo kiedy zje calosc)
Ok. 15.30 mleko 180ml
18-19 obiadek zazwyczaj je to samo co my. Zupka, ziemniaki z miesikiem, sosem ale zjada tego niewiele.
21 240 ml mleka z kaszka ryzowa


Zazwyczaj przesypia cale noce. Chyba, ze zabki nir daja jej spokoju. W ciagu dnia dam malej chrupki Gerber dla maluchow, herbatnikow i biszkoptow nie lubi. Od malego pije tylko wode, nigdy nie podawalam jej zadnych herbatek, uwazam, ze to zbedny cukier. Czy mozna podawac wode bez ograniczen? Mala wypija jej ok 250ml przez dzien czasami nawet wiecej. Czasami caly dzien mogla by przezyc na samej wodzie i mleku, odmawia jakichkolwiek stalych pokarmow, wage ma wysoka dlatego mnie to dziwi bo porownujac ile jedza dzieci w jej wieku to nie je duzo. Mala sie urodzila z waga 4.225 a teraz wazy ok 11 kg . Czy mozna podawac juz normalna wode ze sklepu? Po roku wprowadzamy kupne mleko wiec woda kupna nie przegotowywaba tez moze byc? Pozdrawiam
 
Do Emilka 0008: Czy w miejscu gdzie Pani mieszka istnieje możliwość zakupu kaszy manny, jaglanej (proso), nie palonej gryczanej, amarantus-najlepiej eco? Warto aby wzbogacić dietę o te produkty. Może Pani córce przygotowywać domowy budyń, kisiel, galaretkę, pieczone jabłko, banan, koktajle na bazie jogurtu lub kefiru naturalnego z owocami mrożonymi (oczywiście podajemy w temp pokojowej lub lekko podgrzanej), domowego ciasta drożdżowego :). Bardzo dobrze, że córka pije czystą wodę. Do śniadania może Pani podać mleko z kawą zbożową (z cykorii), z kakao 80% (te do pieczenia). Tak, córce można kupować wodę źródlaną ale zawsze należy ją przegotować przed przygotowaniem posiłków na jej bazie. Czy odmowa spożywania posiłków nie jest związana z ząbkowaniem, początkiem choroby? Z biszkoptów kupnych odradzam korzystanie, są produkowane z najgorszej klasy jaj.Proszę również zwrócić uwagę na jakość podawanej wędliny. Warto taką wędlinę samemu przygotowywać. Przepisy znajdzie Pani w internecie-szynka pieczona, duszona. Czy wprowadziła Pani do diety jaja?
 
Serdecznie dziekuje za odpowiedz! :) mam kasze manna mam kupiona w domu, dwa razy zrobilam corce ale odmowila zjedzenia jej, podejrzewam, ze przez to, ze byla zrobiona na wodzie. Mogla by Pani podac mi inny przepis jej przyrzadzenia? Wiem, ze mleka modyfikowanego nie mozna gotowac wiec nie wiem jak inaczej to zrobic. Tamte menu bylo przykladowe. Podaje malej owoce: banany, jablko, czasami troche pamarancza, mango albo gotowe ze sloiczka. Dzisiaj pierwszy raz dalam malej malinki. Byly pyszne a mala jadla az sie uszy trzesly! Heh szkoda, ze to byl pierwszy raz i dalam jej tylko kilka, balam sie jakiejs reakcji alergicznej. Malinki byly zamiast zupki pomidoroweji mieska bo Zuzia nie chciala zjesc nawet dwuch lyzeczek :( a musiala byc glodna bo nie jadla od ponad 4 godzin:/ zabki tez moga byc powodem, ida Jej 4 dwie juz prawie cale sa na wierzchu a dwie w natarciu. Co do jajek jest mrga anty... Do czegokolwiek dodam jajko gotowane nie zje nawet odrobiny! Smazonego na maselku tez nie, jedyny sposob na przemycenie jajka to obtoczenie w nim chleba. Mozna juz podawac jajko gotowane na miekko? Moze to by przeszlo. Kisiel domowej roboty tez czasami gotuje i dodaje jabluszko. Nawet chetnie zjada. Rybe przez jakis czas ladnie jadla a reraz nawet nie chce na nia spojrzec... Mam nadzirjr ze to minie. Pozdrawiam:)
 
Dzieci lubią pulpety rybne i mięsne. Może w tej formie zasmakuje potrawa. Z kasz też może Pani robić pulpety :) Kaszę manną proszę ugotować na wodzie a oddzielnie przygotować mleko i połączyć. Do smaku może Pani dodać łyżeczkę masła lub domowej konfitury, mus owocowy. Czy podaje Pani witaminę D3 lub tran?
 
Witam ;) chciałam bym podzielić sie jak to u mnie wyglada . Od razu chce dodać ze moja mała nigdy nie jadła żadnych kaszel .kaszy manny. Kupowałam jej wielokrotnie jazdego rodzaju kaszy ale po prostu jej nie odpowiada . Mała wstaje codziennie rano o 7;30 podaje jej na sniadanie butelkę na 160 ml . 2 śniadanie o 10;30 to zależy nie daje jej codziennie tego samego bo można sie znudzić . Czasami robię jej jajecznicę na masełku i na mleczku czasami daje jej paroweczke z cielenciny a czasami Daninki oczywiście do tego kromka z masełkiem .
13-14 obiad Ze słoika boje sie jeszcze jej gotować (nie jestem dobra kucharka) Po obiadku czasami je biszkopciki czy chrupki kukurydziane pije bardzo dużo wody mineralnej , czSani podaje jej soczki z bobivita
17 desert tez bywa rożnie . Czasami budyń czy kisiel jakiś tam serek czy monte .
7:00 flacha mleka znowu 160 ml i do spania
Miedzy 00;00 a 1;00 kolejne 160 ml mleka
 
Pani Klaudio dziecko w wieku 11 miesięcy karmione butelką powinno spożyć 3 porcje mleka modyfikowanego w ilości ok 220ml. Dietę należy urozmaicić w takie produkty jak: ser twarogowy, kefir i jogurt naturalny. W ramach deseru zamiast kupnych słodkich jogurtów polecam łączyć ulubione owoce córki z poppingami z kasz- w formie papki. Warto raz dziennie przygotowywać musy owocowe np starte jabłko z sokiem z marchewki lub starty banan z sokiem jabłkowym (150ml).

Proszę się nie bać gotować. Warto w tym celu zakupić książki kucharskie, które wprowadzą Panią w świat dziecięcych potraw. Osobiście polecam: [FONT=&amp]Dla rodziców polecam pozycję: Spodarek M. i Gabrowska E.: Wiem, co je moje dziecko. Praktyczny poradnik, jak karmić dzieci, aby dziś i w przyszłości były zdrowe. Wydawnictwo Literackie, Kraków 2012.[/FONT]

Proszę zobaczyć na ten przepis:
[FONT=&amp]½ marchewki średniej wielkości (20-25 g), 1/2 ziemniaka średniej wielkości (35 g), ½ małej pietruszki (20 g), korzeń selera (20 g), surowe mięso z królika (20 g, po ugotowaniu 10 g), łyżeczka tłuszczu (5 g) do wyboru: olej rzepakowy, oliwa z oliwek lub masło.[/FONT] [FONT=&amp]Warzywa należy umyć, obrać i ponownie przepłukać wodą. Następnie warzywa kroimy w drobną kostkę. Wkładamy do wrzącej wody i gotujemy pod przykryciem 20-30 minut do miękkości. Osobno gotujemy mięso z królika ok. 35-40 minut. Ugotowane mięso bez wywaru pododajemy do ugotowanych wcześniej warzyw i wszystko razem miksujemy dodając dodatek tłuszczu. [/FONT] [FONT=&amp]Ostudzoną zupkę podajemy dziecku. Do zupki można dodać według uznania dodatek kaszy jaglanej lub ryżu.[/FONT]
Wcale nie jest skomplikowany. Proszę próbować :)

Pozdrawiam
 
reklama
Witam. Córka ma kończone 10 mce. Obecnie waży 8700.
Jej jadłospis:
6.00 mleko 180 ml
10.00 kanapka francuza 15 gram z dżemem plus 50 ml mleka
13.30 zupa z mięsem i żółtkiem 190 ml
16.30 owoc 140 gram
19.00 kaszka 180 gram.

Czy jej jadłospis jest prawidłowy?
 
Do góry