reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)

m@dz1@

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2008
Postów
1 418
Miasto
Żywiec
Zainspirowałam się tym tematem u kwietniowych mamuś mysle że już czas aby pochwalić się osiągnięciami naszych dzieciaczków

Zaczynając mój Kamilek potrafi już się podciągać do siedzenia łączyć rączki interesuje się matą poznaje osoby znane mu na codzień śmieje się na głos bawi się grzechotkami i niesamowicie pcha wszystko do buzi aha i łapie się za nóżki
 
reklama
Witam! Moja malutka też się juz śmieje w głos, bawi się rączkami, grzechotki i nóżki nie za bardzo ją interesują, dzisiaj jak spała obróciła się na boczek:-D jest też bardzo rozgadana może to tylko aaaa i ghrr ale ostatnio nie umiałam nawet pooglądać filmu bo była tak głośno:baffled:.
 
Cześć Mamusie:-D Mateuszek ostatnio trenuje przekręcanie na brzuszek i całkiem nieżle mu to wychodzi tylko jeszcze nie doszedł co zrobić z tą rączką która zgięta zostaje pod brzuszkiem i uniemożliwia wykonanie zadania do końca. Podrzuca pupę odbijając się na nóżkach gdy leży na pleckach, leżąc na boczku kopie barierki łóżeczka, przekręca się (kładę go np wzdłóż łożeczka a zastaję go już wpoprzek...), sięga i przy odrobinie szczęścia chwyta zabawki położone obok (bardzo się nad tym skupia), grzechocze grzechotką i bierze ją do bużki dopóki mu nie wypadnie z rączki, podciąga się do siedzenia (to dopiero od 3 dni), dużo "gada" a najczęściej mamama :-) :cool2:odwraca się gdy słyszy znajomy głos, czasami głośno się zaśmieje a nawet dziś słyszałam taki śmieszny pomruk niezadowolenia jak mu coś nie przypasowało. Uwielbia jak tata robi z nim "samolocik", za to "a kuku" narazie go nie bawi. Stópkę złapał kiedyś chyba przypadkiem a tak najczęściej nóżek używa do tupania w łóżeczko albo kopania zabawek z karuzeli, nie wiem czy celowo:blink:
 
:-):szok::-) WOW właśnie Mateusz przewrócił się na brzuszek! Nie wiem co wykombinował z tą rączką, bo mnie w pokoju nie było ale wyrażnie zadowolony :-) wybaczcie Mamy, że tak się przechwalam, ale same rozumiecie, duma rodzicielska rozpiera:-D
 
Gratulacja dla Mateuszka! Znam to uczucie - mój mały przekręcił się sam na brzuszek pierwszy raz 2. sierpnia - byłam dumna jak paw :-)
 
hej
dziewczynki
piszcie ile dziecko ma gdy osiaga to wszytsko przyda sie nam aby ewntualnie porownac:tak:
moj maluszek za tydzien 3 miesiace i wyczytalam ze powinna tez lapac stopki tego jeszcze nie robi i za dobrze nie chwyta przedmiotow ale reszta ksiazkowo
z kolei juz sie obraca z brzuszka na plecy raz napewno a tak to cwiczy juz pfrawie wychodzi tylko raczka troszke przeszkadza na koniec:)....i glowke bardzo dobrze trzyma przy tym a to juz niby zdolnosci z 4 miesiaca:)
 
hmmm ciekawy wątek, ja w sumie nie wiem czy to dużo czy mało,ale to nie zawody i tak:
Damian wydaje różne dźwięki, od aaaj, po grrr, czy tez ghhh i guuu :-D
ogólnie jest dośc gadatliwym człowieczkiem . Leżąc na plecach umie przewrócić się na boczek podnosząc nóżki, Na brzuszku trzyma głowkę , rozgląda się i śledzi przedmioty, czasem tez udaje mu się obrócić na plecy samemu z czego jest niezmiernie zdziwiony :-D. Przy podnoszeniu do siadu ma jeszcze ciężka głowę ale pediatra powiedziałą ze to kwestia czasu. Co jeszcze...bawi się rączkami, wkłada je do buzi, ostatnio podniósł raczkę do zabawki ale po chwili zapomniał jak to się robi...za to w obserwowaniu jest mistrzem :-D. Nóżek też jeszcze nie odkrył,ale ma na to czas.
 
No wiec tak,Nadusia podciaga sie do siadania i nawet ladnie przy tym trzyma glowke,dodam jeszcze ze bardzo sie to jej podoba bo banan taki na buziolku ze hoho:tak:,lezac na brzuszku wedruje po calym lozeczku(kreci sie) lub po macie,jak lezy na pleckach to przekreca sie na boki,na brzuszek jeszcze nie,choc wczoraj probowala ale nie wyszlo,raczka przeszkadza:-)Gada i gada jak najeta,najchetniej gie,gie,gie albo nieee,smiejemy sie ze pierwsze slowo jakie mowi nasza coreczka to jest niee-hm ladnie sie zapowiada:-Dciekawe co bedzie dalej,aha i jeszcze Nadusia kloci sie z mama,tzn przekrzykuje:-D:-Dswietnie to wyglada:-D.Grzechotki lape ale to raczej przez przypadek,wczoraj zlaczyla raczki ale nozek jeszcze nie poznala,slini sie jak maly buldok;-)i raczki wiekszosc czasu w buziolku,jak mama wyciaga to zaczyna sie klotnia:-D I to chyba na tyle,aha Nadusia ma 3 miesiace i 3 dni:-)
 
Filip 3 miesiące i 10 dni: mistrz monologów do telewizora łapiący zabawki dyndające z maty edukacyjnej, ładnie trzyma gryzak i szoruje nim po dziąsłach,pięknie zjada łyżeczką podane mu jedzonko:tak:, podciąga się do siadania,przewraca się z boku na plecy i odwrotnie,jest posiadaczem dwóch przebijajacych się jedynek dolnych:szok:.
Od paru dni trenujemy picie z butelki niekapka i powoli załapuje o co chodzi:tak:.
 
reklama
Wow Mamamatysia już Filipkowi idą ząbki:-):szok::-D a Mati już się turla na całego, z brzuszka na plecki też. Niekiedy seriami hihi, głownie jak próbuję go przewijać
 
Do góry