reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)

To i ja się trochę pochwalę moją Kruszyneczką :-)
Tydzień temu wyszły jej dwie dolne jedyneczki :-) Gdy leży w lekko uniesionym leżaczku próbuje podnosić się do siadu ale śmiesznie jej to wychodzi. Z grzechotką jeszcze nie wie co zrobić, za to pięknie kula się na boczki i czasem przypadkiem z brzuszka na plecki jej się uda. Ślicznie, przecudnie śmieje się na głos - ale tylko do brata. Jej nową umiejętnością jest rozglądanie się po pokoju z sutkiem w buźce - ałłł :-)
 
reklama
Mój tomaszek daleko w tyle za waszymi pocichami. Urodził się pod koniec maja i w dodatku miesiąc przed czasem więc opóznienie jest normalne. Nie umie przekręcać się z brzuszka na plecy . Czasmi jak leży na boczku to sie przekręci ale sporadycznie. Nie łapie grzechotki i nie wie do czego ona służy. Leżąc wyżej próbuje siadac.
Pięknie się za to usmiecha jak mnie zobaczy . Na każdą moje pytanie odpowiada po swojemu.
Podpatruje wasze maluchy i czekam na postepy w rozwoju mojego szkraba.
 
Kurczę, piszecie, że Wasze maluszki mają już ząbki... My chyba właśnie wkraczamy w ten okres, Czaruś ślini się strasznie, wkłada piąstki do buzi, marudzi przy jedzeniu i od trzech dni robi luźne kupki... Sama nie wiem, czy to infekcja jakaś, czy ząbki, bo na dziąsełkach żadnych zmian, ani zaczerwienione, ani rozpulchnione, poza tym, Czaruś pogodny jak zawsze...Co myślicie?
 
hej
a jak wy trenujecie podciaganie do siadania?
jak sie objawiaja checi?

hejo krystyna!! dawno Cię nie widziałam. :happy:
co do tego siadania, to po mojej Mai łatwo poznać. Jak położę ją na poduszce, tak jakby pod kątem (no niewiem jak to opisać) to ciągnie główkę i ramiona jakby do góry, jakby chciała się właśnie podnieść. Albo jak leży na płasko i złapie się rączkami czegoś (np palców mamy) to też od razu podciąga główkę, ramiona i czasem plecki też. :happy:
 
moja Iza Mirka wyrywa się do siadania, łapie już się za obie rączki i pcha wszystko do buzi, gaworzy jak najęta, zwłaszcza jak rozmawiam przez telefon!
no i oczywiście ten usmiech! i Iza podrywa chłopców na spacerach!
 
Z mojego synka to pewnie wyrośnie matematyk! Uwielbia "liczyć na paluszkach", tzn trzyma rączki razem i wykonuje takie ruchy jakby naprawdę liczył :-) Ma przy tym bardzo skupioną minę, więc może naprawdę liczy? :-D Jeśli chodzi o inne nietypowe zdolności Kubusia, to podczas leżenia na brzuszku na macie potrafi włożyć jednocześnie obie rączki do buzi! Wczoraj próbował też pełzać w kierunku zabawek. Nawet udało mu się trochę przemieścić.

Powiedzcie mi dziewczyny, jak długo wasze Pociechy trzymają podniesioną główkę? Kuba trzyma ok. 7 min, a jak się zmęczy to przekręca się na plecki lub zaczyna marudzić. Mój Maluszek kończy dzisiaj 3 miesiące.
 
kubusiowa_mama mój Damian wytrzymuje nie raz 5 minut nie raz mniej...zalezy od dnia. Ja musze dodać do umiejętności mojej pociechy trzymanie zabawki w raczkach...juz się nauczył i pakuje wszystko do buzi. Ponadto podnoszony za rece usztywnia już głowkę. Wczesniej go nie podnosiłam bo sie bałam, lekarka na badaniu tydzień temu sprawdzała i podniosła go a on nie mogł głowy udźwignąć...po tym ćwiczymy codziennie po 4-5 razy i już nauczył się głowkę usztywniać. Na brzuszku zaczyna pełzać :-D nie moge juz go zostawić samego w tej pozycji bo przesunął się ostatnio prawie 40 cm :szok:...poza tym posiada też umiejętnośc liczenia i kalkulowania jak synek kubusiowej_mamy. A na koniec najlepsze...podczas karmienia na leżąco wznosi oczy ku mamie i guga z cycusiem w buzi :-D kochany mój gugałek
 
hejka
moja mala tez juz liczy na palcach:)glowke trzyma pieknie bo od urodzenia uwielbia na brzuchu lezec:)teraz coraz mniej bo ciekawa swiata jest jak w wozku lezy:)
a czy wasze dzieci probuja stawac moja uwielbia stawac jak ja tryzmam to sie prezy i stoji i wtedy jest najszczesliwsza!!!!!!polozna powiedziala ze lepiej na brzuch klasc niz stawiac ale ona to tak lubi co mam zrobic:szok:
nie zauwazylam zeby chciala siadac a tak to podobnie jak wasze maluchy gada...slini sie baaardzo zabki tuz tuz....i pluje tak robi ustakami brrrrr smiesznie:)wklada gryzaczek do buzki
ale nozek jeszcze nie odkryla tzn.kopie wszstko ma taka gwiazdke jak sheepy fisher price gdzie sa przyciski i zmienia sie muzyke to ona nozkami sobie zmienia muzyke i jest taka zadowolona:)nie wiem czy swiadomie ale uwielbia ta gwiazdke :)
ale nie dotyka stopek jeszcze a jak czytalam na babyboom to 3 miesiaeczniak niby powinien stopki odkrywac...hmmm kazde dziecko jets indywidulanoscia jedank:)
 
reklama
Do góry