reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Praca zlecenie a ciąża...

Dołączył(a)
31 Maj 2016
Postów
11
Miasto
Opole
Witam,
Od lutego pracuje na umowę zlecenie i obecnie jestem w 5 miesiącu ciąży. Umowa zlecenie kończy mi się z końcem roku kalendarzowego a rozwiązanie przewidziane jest na początek lutego. Mój maz zatrudniony jest na umowę o pracę na czas nieokreślony. Chcieliśmy aby to maz poszedł na urlop rodzicielski. Niestety mimo zapewnień ze strony pracodawcy widze,ze nie bardzo mogę liczyc na przedłużenie umowy. Jestem zalamana ,ze z dniem 1.01.2017 r nasza czwórka zostanie na utrzymaniu tylko męża :( przysługuje mi jakiś zasiłek lub cos innego ???
 
reklama
Poczytaj o nowym becikowym obowiązującym od roku 2016. Osoby pracujące na umowy zlecenia, studenci, osoby bezrobotne po urodzeniu dziecka przez 12 miesięcy będą dostawać 1000 zł (zamiast zasiłku macierzyńskiego, który przysługuje osobom zatrudnionym na umowę o pracę). Niestety nie wiem, jakie dokładnie wymagania i dokumenty trzeba przedstawić, żeby to becikowe dostać.
 
Do góry