reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo,a kobietka w ciąży :)

orientujecie sie moze czy jezeli powiadamiam urzad pracy o zmianie danych to czy automatycznie oni zgłaszaja to zus-owi (przez UP mam opłacane składki jako bezrobotna)?
 
reklama
no jestem ciekawa jak to jest z paszportem dla takiego szkrabka, bo coś czytałam,że dwoje rodziców musi iść wyrabiać go :baffled: ale właśnie nie jestem pewna?? bo mój raczej nie wyrazi zgody i co wtedy, a ślubu nie mamy
 
na pewno dwoje rodziców, bo istniałaby obawa, że któreś chce dziecko porwać...
chyba, że w dokumentach wpiszesz, że ojciec nienznany...
no ale w takiej sytuacji raczej nie można liczyć na pomoc, alimenty itp...


Wniosek w imieniu dziecka
Wniosek o wydanie paszportu w imieniu małoletniego składają rodzice wspólnie, chyba że na podstawie orzeczenia sądu jeden z rodziców został pozbawiony władzy rodzicielskiej lub władza ta została ograniczona. Również wniosek złożony przez jednego rodzica wraz z pisemną zgodą drugiego z nich, poświadczoną przez organ paszportowy lub notariusza, uznaje się za złożony wspólnie przez rodziców. W przypadku braku zgodności stanowisk rodziców lub niemożności uzyskania zgody jednego z nich, zgodę na wydanie paszportu zastępuje orzeczenie sądu rodzinnego.
Paszport małoletniemu można wydać za granicą za zgodą jednego rodzica, o ile przemawia za tym dobro małoletniego, szczególnie jeżeli uzyskanie zgody drugiego rodzica jest niemożliwe, lub znacznie utrudnione.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny, nie orientujecie się, jak to jest z tym nowym urlopem ojcowskim?
W gazecie "M jak mama" przeczytałam, że ojciec nie może wziąć urlopu w tym samym czasie, gdy matka jest na macierzyńskim:


Natomiast w necie znajduję informacje, że "Ojciec będzie mógł wziąć tacierzyński w dowolnym momencie od dnia urodzenia dziecka do czasu, gdy maluch ukończy rok."

Może ktoś zna dokładne szczegóły, bo mój M chce iść na ten "tacierzyński", ale nie wiemy w końcu kiedy składać wniosek.
Dobrze by było, gdyby wziął na ten tydzień po urodzeniu, przynajmniej by mi pomógł.
 
Do góry