reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z zasypianiem u 2 miesięcznego dziecka

reklama
@Magdalenka16 ladnie waży. Moja w tym okresie miała 5kg a ta sama waga urodzeniowa 😉 Dzieci Przybierają na wadze skokowo. Jednego tygodnia może być nic a kolejnego 200 czy 400g 😉
 
A ile trzeba czasu by jelita się zregenerowaly po tym bebilonie pepti jeśli mój synek faktycznie ma alergie? Czy po 2 dniach jest możliwa regeneracja? Niestety Jasio woli głodowac niż to mleko pic :(
Niestety regeneracja jelit trwa długo. Min 2 tygodnie by zobaczyć jakąkolwiek różnice. A pełna regeneracja, gdy brak szkodliwego produktu może trwać ponad miesiąc ( u mojej córki samo leczenie miało trwać tak długo, jak długo istnial problem, czyl ok 8 miesięcy). Tu nie ma określonego czasu bo dużo zależy co się z ciałem dzieje, a każde ciało ma swoisty czas regeneracji. To zależy od wielu czynników, nie tylko pokarmu. W momencie zaburzenia,np. alergii robi się stan zapalny jelit. Czasem wymaga nawet leczenia antybiotykiem, jeśli nastąpi przerost flory bakteryjnej. Mogą być zaparcia, refluks, itp. Możesz poczytać o tym jak dochodzi do stanu zapalnego jelit, co się wtedy dzieje w ciele, co robić by się jelita zregenerowały.
 
Ostatnia edycja:
Niestety regeneracja jelit trwa długo. Min 2 tygodnie by zobaczyć jakąkolwiek różnice. A pełna regeneracja, gdy brak szkodliwego produktu może trwać ponad miesiąc. Tu nie ma określonego czasu bo dużo zależy co się z ciałem dzieje, a każde ciało ma swoisty czas regeneracji. To zależy od wielu czynników, nie tylko pokarmu
Dzięki za info. Tak myślałam właśnie. Na pewno 2 dni to za krótko by zobaczyć efekty. Tylko ze ja i tak tych efektów nie widzę .po tym mleku strasznie śmierdzące baczki puszcza. Tego pepti to on mi je po 20 30 ml na karmieniu. Jedynie w nocy coś więcej zje ale dobowo to wychodzi jakieś 400 ml tylko.
 
Dzięki za info. Tak myślałam właśnie. Na pewno 2 dni to za krótko by zobaczyć efekty. Tylko ze ja i tak tych efektów nie widzę .po tym mleku strasznie śmierdzące baczki puszcza. Tego pepti to on mi je po 20 30 ml na karmieniu. Jedynie w nocy coś więcej zje ale dobowo to wychodzi jakieś 400 ml tylko.
To niestety mało, by dziecko prawidłowo się rozwijało. Musisz wrócić do lekarza po inne mleko. Daj spokój z eksperymentami. Niech dadzą od razu nutramigen. Tu cię postrasze, jeśli dziecku za mocno zniszczą się jelita może dojść do niedrożności. Oczywiście to długi proces. I tak szybko to nie nastąpi, ale walcz z lekarzami niech zrobią badania. Lub niech skończą eksperymentowanie i dadzą w końcu nutramigen. Kurcze współczuję ci serdecznie, bo pamietam jaka miał przeprawę z lekarzami.

Przeczytaj mojego poprzedniego posta, bo go edytowalam. A lekarzowi możesz powiedzieć, że jak dojdzie u dziecka do niedrożności jelit lub poszerzenia jelita przez zalegający kał, to podasz ich do sądu. Czasem tylko takie traktowanie sprawia, że zaczynają traktować cię poważnie.
 
To niestety mało, by dziecko prawidłowo się rozwijało. Musisz wrócić do lekarza po inne mleko. Daj spokój z eksperymentami. Niech dadzą od razu nutramigen. Tu cię postrasze, jeśli dziecku za mocno zniszczą się jelita może dojść do niedrożności. Oczywiście to długi proces. I tak szybko to nie nastąpi, ale walcz z lekarzami niech zrobią badania. Lub niech skończą eksperymentowanie i dadzą w końcu nutramigen. Kurcze współczuję ci serdecznie, bo pamietam jaka miał przeprawę z lekarzami.

Przeczytaj mojego poprzedniego posta, bo go edytowalam. A lekarzowi możesz powiedzieć, że jak dojdzie u dziecka do niedrożności jelit lub poszerzenia jelita przez zalegający kał, to podasz ich do sądu. Czasem tylko takie traktowanie sprawia, że zaczynają traktować cię poważnie.
To brzmi strasznie .... mam jednak cicha nadzieje ze to minie kolo 4 go mca,ze to jednak niedojrzały układ trawienny
 
reklama
To niestety mało, by dziecko prawidłowo się rozwijało. Musisz wrócić do lekarza po inne mleko. Daj spokój z eksperymentami. Niech dadzą od razu nutramigen. Tu cię postrasze, jeśli dziecku za mocno zniszczą się jelita może dojść do niedrożności. Oczywiście to długi proces. I tak szybko to nie nastąpi, ale walcz z lekarzami niech zrobią badania. Lub niech skończą eksperymentowanie i dadzą w końcu nutramigen. Kurcze współczuję ci serdecznie, bo pamietam jaka miał przeprawę z lekarzami.

Przeczytaj mojego poprzedniego posta, bo go edytowalam. A lekarzowi możesz powiedzieć, że jak dojdzie u dziecka do niedrożności jelit lub poszerzenia jelita przez zalegający kał, to podasz ich do sądu. Czasem tylko takie traktowanie sprawia, że zaczynają traktować cię poważnie.
Tylko ze on mi nie chce pepti jeść bo jest niedobre. A nutramigen jeszcze gorszy.... On woli wogóle nie jeść niż go zjeść . Jedynie malutkie porcje aby zaspokoić pierwszy głód.
 
Do góry