reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o porade

Duphaston przy podejrzeniu ciąży pozamacicznej? Koniecznie skonsultuj to z innym lekarzem i absolutnie go nie bierz.
Beta byla tak mała, że lekarz nie ma szans nic zobaczyć, chyba że było krwawienie do otrzewnej?
dzis bylam u gin,podejrzenie ciazy pozamacicznej i skierowanie do szpitala,jutro mam zrobic jeszcze bete.
Plus dala mi duphaston na wywolanie okresu bo na usg dopochwowym nic a nic nie widac[emoji17]
 
reklama
Duphaston przy podejrzeniu ciąży pozamacicznej? Koniecznie skonsultuj to z innym lekarzem i absolutnie go nie bierz.
Beta byla tak mała, że lekarz nie ma szans nic zobaczyć, chyba że było krwawienie do otrzewnej?
no wlasnie nic nie bylo widac,stwierdzila ze lepiej isc na obserwacje do szpitala a ten lek podobno ma nie szkodzic,jedna tabletke juz wzielam.
 
Nie zaszkodzi jeśli to zdrowa ciąża. Jeśli jest poza macica to sztuczne podtrzymywanie progesteronu (duphaston to syntetyczny progesteron) może zupełnie bez sensu podtrzymywać jej rozwój, a w konsekwencji doprowadzić na przykład do pęknięcia jajowodu.
Natomiast na usg nawet przy książkowej ciąży lekarz nie miał najmniejszych szans nic zobaczyć bo przecież Ty kilka dni temu miałaś bete w okolicach 20
no wlasnie nic nie bylo widac,stwierdzila ze lepiej isc na obserwacje do szpitala a ten lek podobno ma nie szkodzic,jedna tabletke juz wzielam.
 
Nie zaszkodzi jeśli to zdrowa ciąża. Jeśli jest poza macica to sztuczne podtrzymywanie progesteronu (duphaston to syntetyczny progesteron) może zupełnie bez sensu podtrzymywać jej rozwój, a w konsekwencji doprowadzić na przykład do pęknięcia jajowodu.
Natomiast na usg nawet przy książkowej ciąży lekarz nie miał najmniejszych szans nic zobaczyć bo przecież Ty kilka dni temu miałaś bete w okolicach 20
boze no to juz nie wiem co robic,jutro zbadam bete i mam jej dac znac ile wyniesie,jesli bedzie w granicach 100 mowila ze najlepiej isc do szpitala😔
 
boze no to juz nie wiem co robic,jutro zbadam bete i mam jej dac znac ile wyniesie,jesli bedzie w granicach 100 mowila ze najlepiej isc do szpitala😔

Generalnie możesz w ogóle olać lekarza prywatnego, szczególnie że nie wydaje się mieć jakieś pojęcie i po prostu zgłosić się na IP szpitala położniczego mówiąc o podejrzeniu ciąży pozamacicznej. Oni i tak zrobią wszystkie swoje badania: betę, usg itd. Ja w pewnym momencie odpuściłam lekarza prywatnego bo nie pomógł by mi, a szpital też nie specjalnie śpieszył się z przyjęciem bo do końca była nadzieja, że beta spadnie sama
 
Generalnie możesz w ogóle olać lekarza prywatnego, szczególnie że nie wydaje się mieć jakieś pojęcie i po prostu zgłosić się na IP szpitala położniczego mówiąc o podejrzeniu ciąży pozamacicznej. Oni i tak zrobią wszystkie swoje badania: betę, usg itd. Ja w pewnym momencie odpuściłam lekarza prywatnego bo nie pomógł by mi, a szpital też nie specjalnie śpieszył się z przyjęciem bo do końca była nadzieja, że beta spadnie sama
jutro zbadam jeszcze bete i chyba zglosze sie do szpitala zeby uniknac kolejnych komplikacji😔
 
Zbadaj bete i progesteron. W razie czego dużo jest tu dziewczyn, które przechodziły i poronienia i ciążę pozamaciczne i różne złe scenariusze. Na pewno Ci pomożemy i pokierujemy najlepiej jak się da.
Póki co nic nie jest przesądzone, a lekarka to wybitna kretynka, która już Cię starszy chociaż powinna doskonale wiedzieć, że nic na usg nie ma szans być widać. Nie znaczy to oczywiście, że na milion procent wszystko będzie dobrze, ale póki co nie ma też żadnych sygnałów, które przekreślałyby te ciążę. Bądź dobrej myśli.
Zbadaj koniecznie jutro te bete i proga i najlepiej powtórz po 48 godzinach, ale w niedzielę nie każde labo działa więc najpóźniej w poniedziałek zrób przyrost tych dwóch hormonów. I od razu dawaj znac.
Gdybyś zaczęła plamić, krwawić, miała gorączkę czy jakieś silne bóle jedz na izbę przyjęć do szpitala ginekologicznego. Trzymam za Ciebie mocno kciuki [emoji1696]
boze no to juz nie wiem co robic,jutro zbadam bete i mam jej dac znac ile wyniesie,jesli bedzie w granicach 100 mowila ze najlepiej isc do szpitala[emoji17]
 
Tak zrobie,moze nawet jutro po badaniu bety zglosze sie z tym skierowaniem do szpitala,za duzo juz przeszlam i nadzwyczajniej w swiecie sie boje😔😔😔
 
reklama
Bardzo słusznie, Twoje zdrowie i spokój jest teraz najważniejsze, ale naprawdę nie przekreślaj jescze tej ciąży. Nawet przy ekstra przyrostach beta dziś mogła mieć maksymalnie z 500 i naprawdę nie było szans czegokolwiek zobaczyć. Wierzę, że ta historia ma dobre zakończenie[emoji8]
Pisz koniecznie jak tylko będziesz miała wyniki, albo pytania czy cokolwiek
Tak zrobie,moze nawet jutro po badaniu bety zglosze sie z tym skierowaniem do szpitala,za duzo juz przeszlam i nadzwyczajniej w swiecie sie boje[emoji17][emoji17][emoji17]
 
Do góry