reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkola w Krakowie

Dołączył(a)
19 Luty 2007
Postów
1
Proszę o opinię na temat Przedszkola nr 6 przy ul. Bujaka w Krakowie oraz Przedszkola Krasnoludki (ul. Wysłouchów). W tym roku moja córa idzie do przedszkola i chcę się zorientować w Państwa opiniach nt. tych placówek.
 
reklama
Jak w temacie - szukam jakiegoś małego przedszkola/klubu malucha - niedrogiego - koszt do 300 zł - może byc bez jedzenia na 4-5 godzin (godziny ranne)- zalezy mi zeby było do 10 dzieci (moja strasznie choruje). Przedszkole w Krakowie - dzielnice Nowa Huta, Mistrzejowice, Czyżyny, Pradnik CZerwony. Jesli ktos słyszal to bede niezmiernie wdzięczna.
 
Z tego co słyszałam to Akademia Małych Tygrysków jest bardzo przyjaznym dla dzieci miejscem. Prowadzą tam zajęcia z języka angielskiego każdego dnia. Podobno efekty takiej nauki( oczywiście przez zabawę) są bardzo dobre. Zresztą to chyba najlepszy wiek do nauki języków, dzieci mają naturalną zdolność przyswajania nowych słów. Robią to bez najmniejszego wysiłku
 
A co myślicie o tych nowoczesnych przedszkolach, które wprowadzają nowatorskie programy wychowawcze i edukacyjne? Słyszałam, że w Krakowie kilka takich placówek zasługuje na większą uwagę. Macie może jakieś przedszkole w tym stylu na oku? Podobno bardzo opłaca się wysyłać dzieciaczki w takie miejsca, bo bardzo dużo mogą się nauczyć.
 
uważam,że jeżeli ma się możliwość ułatwienia dziecku startu w szkole to trzeba to zrobić. Dobre przedszkole taką szansę daje. Teoretycznie program szkolny jest tak opracowywany, by nie przeciążać umysłu dziecka ale wymagania sa naprawdę duże- wymaga się bowiem kreatywności i samodzielności.Dziecko musi być przygotowane do pójscia do szkoły nie tylko intelektualnie ale również psychicznie. Coraz wiecvej rodziców zdaje sobie z tego sprawę i stąd popularność przedszkolnych placówek, które wprowadzają innowacyjne metody pozwalające dziecku rozwijać się na wielu polach. Dużo pozytywnych opinii słyszałam o Akademii Małych Tygrysków: ciekawe zajęcia z angielskiego, plastyki itd.
 
A słyszał ktoś o Akademii Elfów? Czy to prawda, że dalej prowadza nabór? Słyszałam, że maja ciekawa ofertę, zaciekawiła mnie szczególnie możliwość opieki nocnej i w weekendy. Wiecie coś więcej na ich temat? Jeżeli macie jakieś informacje, albo wiedzie gdzie szukać, to dajcie znać.
 
Witam, warto zastanowic sie nad przedszkolami poza miastem, czesto są duzo tansze a swoją ofertą nie odbiegają od tych w KRAKOWIE. Ja polecam przedszkole w Liszkach, Świat Dziecka-bardzo fajne, warto sie zastanowic.
 
U nas w krakowie sa podobno po 600zl przedszkola przynajmniej u mnie :( strasznie duzo, a chcialabym mala zapisac blosko domu bo nie wiem czy uda sie z prawem jazdy do przyszlego roku :no:
 
witam sie i ja:)

ja poszukuję opinii / informacji nt. przedszkoli:

1) samorządowe nr 179 na ul. Sanockiej
2) samorządowe nr 99 na os. Stalowym
3) prywatne nr 11 - Prywatne Przedszkole nr 11 w Krakowie

moze którejś z Was dziecko / dzieci uczęszczają do któregoś z tych przedszkoli i moze cos napisać?

będę wdzięczna za każdą opinię...

i mam jeszcze pytanie co do rekrutacji do samorządowych, bo jakoś nie do końca zrozumiałam - wskazujemy 3 przedszkola, wyniki rekrutacji dostajemy tylko z przedszkola "nr 1". Jeżeli dziecko nie dostanie się do przedszkola "nr 1", to co sie dzieje dalej? pozostałę dwa przedszkola wogóle "wiedzą" ze zostały wskazane jako rezerwowe? przekłada sie to jakoś na szanse dostania sie dziecka do nich, jeżeli nie dostało się do tego "pierwszego"?
 
reklama
Do góry