reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole

a nasz wspaniały prezydent miasta właśnie poinformował w radiu że na pewno nie znajdzie się miejsce dla 240 zgłoszonych do przedszkoli dzieci,nawet jak zapełnią się wszystkie miejsca w prywatnych
fajnie,nie?:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Lista potrzebnych rzeczy u mnie w przedszkolu

10 bloków rysunkowych
2 bloki techniczne
5 bloków technicznych rysunkowych
1 blok rysunkowy duzy
farby plakatowe w tubkach-komplet
plastelina x3
klej x5
zeszyt papieru kolorowegox5
pędzel duży i mały
kredki świecowex3
kredki ołówkowex1
nożyczki,ołówek,gumka,temperówka
bibuła 3 kolory
papier kolorowy samoprzylepny-1 zeszyt
kreda kolorowa-komplet
teczka biurowa
mazaki-komplet
mydło w płynie 2 pojemniki
papier toaletowy 10 rolek
ręczniki papierowe 2 rolki
chusteczki chigieniczne 20 paczek
serwetki-5 opakowań
i piżama podpisana

całkiem malutka no nie?:szok::-D


:szok: Jestem w szoku jaka lista..:confused2: Jak moja córcia chodziła do przedszkola, oprócz piżamki i kapci nic nie musiałam dostarczac!!! no chyba ze chusteczki jesli był okres jesienny i dzieciaczki mialy katarek, czasami brakowało.. To co sie dzieje teraz w Polsce z przedszkolami i żłobkami jest naprawde okropne, jak tu planować cokolwiek jak taka niewiadoma.. Nas na szczeście juz to nie dotyczy bo od ponad roku jesteśmy w UK, a tu z miejscami nie ma problemu :happy: i jeszcze państwo ci dołoży jak masz nie za wysokie zarobki. Trzymam kciuki za was i zycze powodzenia, trzeba miec stalowe nerwy..;-)
 
I my bylismy dzis zaniesc papiery do tego przedszkola co dostal sie Macio, ale wlasciwie nic sie nie dowiedzialam. Pod koniec czerwca maja do nas dzwonic i umawiac nas na dni adaptacyjne na koniec sierpnia, w pierwszy dzien takich dni bedzie zebranie i tyle...Co ciekawe, nawet nie spytalam ile to przedszkole kosztuje...
 
U nas spotkanie daptacyjne jest 9 czerwca.Miałam 8 jechać na działke na tydzien i wyjdzie,ze pojade 10.Powiedzcie mi na ile godzin tedy zostawi się dziecko?Czy któreś z rodziców musi wtedy z dzieckiem zostać?O kosztach przedszkola też nic jeszcze nieweim zapytam w czerwcu jak pójdziemy.
 
U nas w przedszkolu składamy się po 30 zł na semestr i pani kupuje wszystkie potrzebne artykuły papiernicze i malownicze ;) prócz tego na semestr dajemy: 8 rolek papieru toal., 4 papierowe ręczniki, 8 kostek mydła, opakowanie husteczek hignienicznych. Koszt przedszkola to 360 zł bez zajęc dodatkowych. Na okres adaptacyjny nie będę malej dawać, choć jest taka możliwość w ostatnich 2 tyg sierpnia. Pójdziemy normlanie we wrześniu tylko może przez pierwsze dni odbiore ją szybciej ale to zobaczę jaka będzie sytuacja
 
Ja mam urlop na koniec sierpnia i pierwszy tydzien września ,żeby jak cos iść z nia i odebrac ja wczesniej.
 
Moja zapiszczy wszystkich.I pewnie niebędzie chciała się słuchac ,chyba ze coś się jej tam poprawi.:-p;-):-D
 
Moja to jeśli utrzyma sie obecny trend to będzie "panna rządzalska" Jak jej dzieci zabieraja zabawki to na nich krzyczy i robi im pogaduszki z dobrego wychowania :)
 
reklama
czyli dobrze ją uczysz.Moja zabawki czasami;-)zabiera ale jak sie wytłumaczy spokojnie i poprosi to oddaje bez problemu.
 
Do góry