reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na pyszności

reklama
Kupiłam dziś 1,2 kg dyni i zastanawiam sie co z niej zrobić, ciasto, zupkę... podpowiedzcie mi coś dziewczyny. Czekam na sprawdzony przepis :-).
P.S. Wycinać buźki raczej z niej nie będę:-D
 
Kasiulec, nie mam sprawdzonych przepisów, ale widziałam w "Mamo to ja" jak robili zupę dyniowo-marchwiową. Tylko że to była taka dzidziowa zupka ;)
 
Też widziałam :-). Już poszperałam w Internecie i zupa dyniowa się pichci. Co prawda mój mąż stwierdził,że nie będzie "tego" jeść ale mam nadzieję,że jak będzie gotowa to się przekona.
 
Zupka wyszła całkiem całkiem tylko trochę przepieprzyłam i po kilku łyżkach pali w język :szok:. Mnie smakuje, mąż się nie skusił:-D:-D:-D.
Ale to nie koniec eksperymentów dyniowych. Zamierzam jeszcze jakieś ciasto z nią zrobić.

A tak na marginesie, może by tak przygotować trochę rozgotowanej, utartej dyni, zawekować i byłoby jak znalazł dla Krzysia za 2 miesiące. Jak myślicie, można podawać takie zawekowane przeciery warzywne "home made"?
 
Aniu26.07,ja robię podobną sałatkę tylko daję 2 rosoły Amino,ogórka kiszonego lub korniszona(4-5szt) i 30 deko szynki.Kluchy zalewam same a saszetki mieszam z majonezem.Tez pychota a i mały nie płakał jak się najadłam,teraz niestety dietka pooperacyjna.A jak macie ochotę na sernik dietetyczny to napiszcie.
 
Wiecie co,czytałam te przepisy i może dalej będziemy się nimi dzielić-tym bardziej że nadchodzą święta i każda z nas(chyba) będzie coś piec.Co Wy na to? Ja coś jutro napiszę bo teraz Kacper się budzi.;-)
 
SERNIK \"ZŁOTA ROSA\"
Składniki:

NA CIASTO:
* 3 szkl. mąki
* 1 margaryna
* 2 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1/2 szkl. cukru
* 3 łyżki śmietany
* 3 żółtka.
NA MASĘ SEROWĄ:
* 80 dag sera białego
* 3 jajka
* 1/2 szkl. oleju
* 1 szkl. cukru
* 2 budynie śmietankowe
* 1 cukier waniliowy
* 2 szklanki mleka

Sposób przygotowania:

* CIASTO: Z podanych składników zagnieść kruche ciasto i wykleić nim wysmarowaną masłem blachę razem z bokami.
* MASA SEROWA: jajka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym na puszystą masę a następnie dodawać w kolejności: zmielony na drobno ser, budyń w proszku, olej i mleko. Całość wylać na ciasto.
* Piec około 1 godz. w temp. 180 st.
* Następnie ubić pianę z pozostałych 3 białek z dodatkiem 1/2 szkl. cukru. Tak przygotowaną bezę wylać na sernik 15 minut przed końcem pieczenia. Razem zapiec.
 
reklama
ymmmm....brzmi niezle...do tego uwielbiam serniki...chyba zrobie na święta:-)...tylko skąd ja tu wezmę biały ser:baffled: Polski sklep otworzyli nam niedawno ale sera białego chyba tam nie widziałam,jak nie ma to trzeba bedzie jechać na dłuższa wyprawe ok 80 km....no ale jak sie jest łasuchem to trzeba:-D

Dzieki Iwka dam znać jak zrobię:tak:
 

Podobne tematy

Do góry