reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy na pyszności

reklama
Lasagne al. formo
Czas przygotowania ok. 45 minut

Składniki sosu pomidorowego:
1 ząbek czosnku
½ łyżeczki soli
1 cebula
2 łyżki oliwy
0,5kg mielonego mięsa wieprzowo - wołowego
1 łyżka przecieru pomidorowego
1 łyżka mąki
400g pomidorów z puszki (bez skórki)
1 łyżka posiekanego oregano
1 roztarty liść laurowy
Sól
świeżo zmielony pieprz

Składniki sosu beszamel:
2 łyżki masła lub margaryny
2 łyżki maki
¼ l mleka
2 łyżki parmezanu

Pozostałe produkty:
200 g ciasta makaronowego (płaty do lasagne)
500g sera żółtego (dodaję czasem 1kg)
1 łyżka siekanej bazylii

1.Czosnek rozetrzeć z solą, cebulę drobno posiekać. oliwę rozgrzać na patelni, mięso dobrze podsmażyć. Dodać cebulę, czosnek, zeszklić.
2.Powyższe składniki połączyć z przecierem pomidorowym, obsypać mąką. Dodać pomidory, wszystko podgotować aż sos zgęstnieje. Doprawić oregano, liśćmi laurowymi, solą i pieprzem.
3.P łaty lasagne podgotować w osolonej wodzie, wyjąć, odłożyć.
4.W formie układać warstwami sos mięsny, ser i płaty makaronowe. Piec ok. 20 minut. Podawać posypane bazylią.



PS. Nigdy nie robiłam z sosem beszamel... :-)
 
zebrra - ja ostatnio kupiłam dwie torebki tartego parmezanu i zamierzam w końcu zrobić z tym sosem:-) tylko powiedz mi - czy ten sos daje się naprzemiennie z innymi warstwami czy tylko na samej górze? :confused:
 
No tak, dawno nie zaglądałam... :) Ja polewam beszamelem każdą warstwę i daję dużo żółtego sera, bo lubię jak całość jest taka ciągnąca, mięciutka i mokra :)
 
A znacie może przepis na domową czekoladę, taką z mleka w proszku???
Po kupnej niestety mam zgagę w 3 minuty po zjedzeniu, a nasze maleństwa podobno bardzo lubią słodkie smaki.
Pozdrawiam

"BLOK CZEKOLADOWY"
- 2 kostki Kasi (albo innej margaryny)
- 2 szklanki cukru
- 1 cukier waniliowy
- 6 łyżek kakao
- 6 łyżek wody
Ww. składniki zagotować.

Do masy dodać 0,5 kg mleka w proszku i wszystko razem znowu zagotować.

4 paczki po 100gram ciastek herbatników połamać i dodać do masy. Można również dodać orzechy i rodzynki - ale jak kto woli.
Całość wymieszać i wylać na blachę wyłożoną papierem.

życzę smacznego :)
 
reklama
Bounty


Składniki na biszkopt:
  • 5 jajek
  • 1 niepełna szklanka mąki pszennej
  • pół szklanki cukru
  • 2 łyżki kakao
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
Masa kokosowa:
  • 1/2 litra mleka
  • 1/2 szklanki cukru
  • 20 dag masła
  • 25 dag wiórek kokosowych
  • cukier waniliowy - 16 g
Polewa:
  • czekolada mleczna 100 g
  • czekolada gorzka 100 g
  • 12,5 dag margaryny
Białka ubić na sztywno, dodać cukier, żółtka i nadal ubijać. Na koniec dodać mąkę, proszek do pieczenia i kakao. Delikatnie wymieszać. Wylać do wysmarowanej tłuszczem i wyłożonej papierem prostokątnej blachy o wymiarach 20 na 35 cm i piec w temperaturze 170 - 180 stopni przez około 30 minut. Ostudzony biszkopt można nasączyć wodą z aromatem waniliowym.
Mleko zagotować z cukrem i cukrem waniliowym. Następnie wsypać kokos i gotować do zgęstnienia masy (około 20 minut). Do gorącej masy należy dodać masło, i od czasu do czasu mieszać łyżką masę, aby masło się rozpuściło. Masę kokosową ostudzić i wyłożyć na biszkopt.
Czekoladę połamać, dodać margarynę i całość podgrzewać na parze, aż składniki się połączą. Gotową polewą polać ciasto.

Ciasto należy schładzać w lodówce, by do końca zgęstniało i umożliwiło krojenie.
Smacznego :)

ze strony Moje wypieki - wklejam, bo przepis sprawdzony :-)
 

Podobne tematy

Do góry