reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przerwa w zwolnieniu lekarskim a bezpieczeństwo pracy

Dołączył(a)
25 Styczeń 2013
Postów
1
Mam pytanie, załóżmy że przebywałam na zwolnieniu lek 5 dni roboczych, (jestem zatrud. na etacie od ponad 3 lat) zwolnienie nie obejmuje weekendu a od poniedziałku znowu idę na zwolnienie z powodu podobnej przypadłości (lub tej samej- czy ma to znaczenie?) ale od innego lekarza. Czy pracodawca może mnie zwolnić z pracy w czasie gdy jestem na zwolnieniu, albo w czasie weekendu (którego zwolnienie nie obejmuje) albo w poniedziałek rano zanim zawiadomię o przedłużeniu zwolnienia? Będę wdzięczna za wyjaśnienie. Pozdrawiam!
 
reklama
Mam pytanie, załóżmy że przebywałam na zwolnieniu lek 5 dni roboczych, (jestem zatrud. na etacie od ponad 3 lat) zwolnienie nie obejmuje weekendu a od poniedziałku znowu idę na zwolnienie z powodu podobnej przypadłości (lub tej samej- czy ma to znaczenie?) ale od innego lekarza.
jesli to ta sama choroba to zwolnienie musi byc ciągłe. nAwet jeśli nie jest, ZUS je pewnie za takie uzna.

Czy pracodawca może mnie zwolnić z pracy w czasie gdy jestem na zwolnieniu, albo w czasie weekendu (którego zwolnienie nie obejmuje) albo w poniedziałek rano zanim zawiadomię o przedłużeniu zwolnienia?
Nie można wypowiedzieć umowy pracownikowi podczas usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
 
Do góry